Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
Biz Bize Yeteriz Türkiyem 1000 TL Yardım Başvurusu, 1000 TL İhtiyaç Yardımı Nasıl Alınır? hayata geçirilen sosyal yardımlar arasında olan, Biz Bize Yeteriz Türkiyem sosyal yardımı dar gelirli vatandaşlar tarafından sıkça...

Biz Bize Yeteriz Türkiyem 1000 TL Yardım Başvurusu, 1000 TL İhtiyaç Yardımı Nasıl Alınır? hayata geçirilen sosyal yardımlar arasında olan, Biz Bize Yeteriz Türkiyem sosyal yardımı dar gelirli vatandaşlar tarafından sıkça araştırılmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası ile ilgili açıklamalar yaptı. Yeterli şartları sağlayan vatandaşlarımız başvuruların nasıl yapılacağını merak etmektedir. Yazımızın içeriğinde Biz Bize Yeteriz Türkiye kampanyası ile ilgili merak edilen soruları sizler için yanıtlamaya çalıştık.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası sosyal destek başvuruları pandemi sosyal destek sayfasından yapılmaktadır. 1000 TL ihtiyaç yardımı için

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

linke tıklayabilirsiniz. Salgın döneminde sosyal destek, kısa çalışma ödeneği, işsizlik ödeneği, normalleşme desteği gibi sosyal destekler ile vatandaşlara yardımcı olunmaktadır.

Biz Bize Yeteriz Sosyal Yardım Başvuru Ne Zaman Yapılıyor?

Başvurular T.C  kimlik numarasının son hanesine göre yapılmaktadır.

 • TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre
 • 0- Pazartesi
 • 2-Salı
 • 4-Çarşamba
 • 6-Perşembe
 • 8- Cuma günlerinde başvuru yapabilirler.

Cumartesi ve Pazar günleri ise herkes başvuru yapabilir.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım Başvurusu Sorgulama

Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen 1.000 TL sosyal yardımlar için e-devlet üzerinden yapılan başvuruların sonuçları yine e-devlet üzerinden açıklanmaktadır. E-Devlet sisteminden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın hizmetlerine giriş yapınız, ardından sosyal yardım sorgula butonuna tıklanarak başvuru sonuçları öğrenebilirsiniz.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım Başvuru Formu

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Başvuru Formu; 1000 TL ihtiyaç yardım almak isteyen vatandaşlar yukarıda vermiş olduğunuz linke tıklayarak başvuru formu doldurabilirler. Bu formda; TC Kimlik numarası, ikamet adresi, medeni durumu, çocuk sayısı, aylık kira gideri, aylık fatura tutarları, çalışma durumu, aylık gelir, hanede yaşayan kişi sayısı, toplam hane geliri, banka hesap bilgilerine ait bilgiler bulunmaktadır. Bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde doldurduktan sonra ''devam et'' butonuna tıklamanız gereklidir. Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım Başvuru Şartları

1000 TL Sosyal Yardım Kimlere Veriliyor;

 • Aynı aileden 1 kişinin başvurusu değerlendirilir.( başvurular hane bazında verilmektedir.)
 • Daha önceden bu yardımdan yararlanmamış olmak gerekiyor.

Kimler Biz Bize Yeteriz Yardım Parasından Faydalanamaz

 •  Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,
 • Kamu işçileri,
 • Memurlar,
 •  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),
 •  İŞKUR İşsizlik maaşı alanlar,
 •  İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kişiler Biz Bize Yeteriz Türkiye kampanyasından faydalanamazlar.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem 1000 TL Yardım Sorgulama E-Devlet

E-devlet yardım sorgulama işlemleriniz için

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671

linke tıklayabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama butonu kısmından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasına gelin ardından "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" bölümüne gelin ve sorgulamak için sayfada bulunan butona tıklayın.

Açık Kapı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Sosyal Yardım Parası Başvuru Sonuçları

Sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşların başvuruları ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru takibinizi e-devlet üzerinden tapabilirsiniz.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım Almak İstiyorum

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım Almak İstiyorum; proje kapsamından yararlanmak isteyen vatandaşların yeterli şartlara sahip olması gerekmektedir. Yazımızın içeriğinde yardım almak isteyen vatandaşlarımızı aydınlatacak bilgiler bulunmaktadır.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem 1000 TL Yardım Nasıl Çekilir?

Biz Bize Yeteriz Türkiyem 1000 TL Yardımı Nereden Alınır;  yardım ödemeleri, e-devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan vatandaşların banka hesaplarına yatırılmaktadır. Banka hesap bilgisi bulunmayan vatandaşların ödemeleri ise PTT kartlarına yatırılır.

Pandemi Destek Parası Kaç Ay Verilecek?

Pandemi destek parası bir kereye mahsus verilmektedir. Fakat uygun görülmesi halinde bazı ailelere yardım bir süre daha devam etmektedir.

Biz Bize Yeteriz Türkiye Devam Ediyor Mu?

Biz Bize Yeteriz Türkiye devam ediyor mu; evet, pandemi dolayısıyla devlet vatandaşların yanında olmaya devam etmektedir. Biz Bize Yeteriz kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlarımız için,  yazımızın içeriğinde  kampanya detaylarını paylaştık.

Biz Bize Yeteriz Türkiye Erzak Yardımı

Biz Bize Yeteriz Türkiye Erzak Yardımı; pandemi dolayısıyla sosyal yardım paketleri daha önemli hale geldi. Erzak, gıda yardımı alabilmek için  başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi girdikten sonra sosyal yardım türlerinden gıda-erzak yardımını seçmeniz gerekmektedir. Başvurularınız değerlendirmeden geçer ise erzak yardımınızı alabilirsiniz. Başvuru formunu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum