Beyaz Masa Tel

Beyaz Masa Tel
Beyaz Masa Telİstanbul ili sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunarak sosyal yardım alabilmektedir. Bu sosyal yardımlar, muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşları...

Beyaz Masa Tel

İstanbul ili sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunarak sosyal yardım alabilmektedir. Bu sosyal yardımlar, muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşları yakından ilgilendirir. Beyaz Masa tel bilgileri ise sosyal yardımlara başvuruda bulunmak veya başvurduğu yardımın sonucunu öğrenmek isteyen İstanbullular tarafından merak edilir. Beyaz Masa biriminin telefon numarası 153’tür. Ancak bu numarayı arayabilmek için İstanbul sınırları içerisinde olmanız gerekir. Eğer İstanbul sınırları dışındaysanız, cep telefonunuzdan 0 212 153 00 00 numaralı hattı arayabilirsiniz. Sizleri karşılayan kurum personeline arama nedeninizi belirttiğinizde yardımcı olacak ve doğru birimlere aktarım sağlayacaktır. Aynı zamanda Beyaz Masa’nın internet sitesine giderek pek çok sorununuzu çözebilirsiniz. Beyazmasa Yardım ve İletişim Beyazmasa Yardım ve İletişim

Beyaz Masa İletişim

Beyaz Masa iletişim, İstanbul ilinde yaşayan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Eğer

İstanbul

’da ikamet ediyorsanız ve herhangi bir konuda belediye ekipleri ile iletişime geçmeniz gerekiyorsa, cep telefonunuzdan ALO 153 numaralı Beyaz Masa hattını arayabilirsiniz. Ancak İstanbul sınırları dışında olmanız durumunda 0 212 153 00 00 numaralı hattı aramanız gerekecektir. Beyaz Masa’nın iletişim numaraları 7/24 aktiftir. Yani nerede olursanız olun zaman fark etmeksizin belediye birimlerinden yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda yalnızca Türkçe değil daha pek dilde hizmet almanız mümkündür. Beyaz Masa hattında 700 temsilci çalışmakta ve bu sayede sizlere saniyeler içerisinde yanıt verilmektedir. Aynı zamanda birime ait web sitesine giderek birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Beyaz Masa Yardımları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beyaz Masa adı altında yardıma muhtaç vatandaşlara sosyal yardımlarda bulunmaktadır. Beyaz Masa yardımları şunlardır:

  • Gıda, erzak ve aşevi yardımı
  • Yakacak ve fatura yardımı
  • Giyim ve eşya yardımı
  • Engelli yardımı
  • Sağlık yardımı
  • Doğum yardımı
  • Süt yardımı
  • Nakit para yardımı
  • İstanbulkart yardımı

Yukarıda sıralanan yardımlar, belirli şartları taşıyan vatandaşlara İBB tarafından verilmektedir. Eğer sizler de gerekli şartları taşıyorsanız, ALO 153 numaralı hattı arayarak başvuru ile ilgili gereken tüm bilgileri edinebilirsiniz. Aynı zamanda bu hat üzerinden yapmış olduğunuz başvuruları sorgulamanız mümkündür.

Beyaz Masa Para Yardımı

Beyaz Masa para yardımı, muhtaçlık sınırının altında yaşayan ve ekonomik nedenlerden ötürü temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşları yakından ilgilendirir. İBB hizmet noktalarını ziyaret ederek para yardımına başvuruda bulunmanız mümkündür. Bu hizmet noktalarında bir form verilecek ve eksiksiz olarak doldurmanız istenecektir. Formda yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız durumunda başvurunuz işleme alınacaktır. Başvurusu onaylanan vatandaşlara bir İstanbulkart gönderilir. Bu kart içerisine her ay belirlenen tutarda para yatırılmaktadır. Vatandaşlar bu parayı POS cihazı bulunan tüm işyerlerinde harcayabilmekte ve böylece temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Kartın bakiyesi ise her ay belirlenen günlerde yenilenir. Ancak bu yardıma yalnızca İstanbul ilinde ikamet eden vatandaşlar başvuruda bulunabilir.

Beyaz Masa Gıda Yardımı

Beyaz Masa gıda yardımı, temel besin ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, herhangi bir nedenden ötürü ekonomik sıkıntı çeken dar gelirli vatandaşlara gıda yardımında bulunmaktadır. Bu yardıma başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların Belediye’ye ait hizmet noktalarını ziyaret etmeleri veya online ortamda form doldurmaları gerekir. Sizler gıda yardımı başvurusunda bulunduktan sonra 30 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır. Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların ev adreslerine bir sosyal yardım kartı gönderilir. Vatandaşlar bu kartı kullanarak POS cihazı bulunan tüm marketlerden gıda alışverişi yapabilecektir. Bu yardımı almak isteyen vatandaşların, belediye tarafından belirlenen birtakım şartları sağlaması gerekir. Bu şartlar arasında en önemli olanları ise İstanbul’da ikamet etmek ve muhtaçlık sınırının altında yaşamaktır.

Beyaz Masa Başvuru Formu

İBB tarafından verilen sosyal yardımlara başvuruda bulunabilmek için tek yapmanız gereken, Beyaz masa başvuru formu doldurmaktır. Bu formu Beyaz Masa web sitesi üzerinden doldurabileceğiniz gibi aynı zamanda İBB’ye ait hizmet noktalarını ziyaret ederek de doldurabilirsiniz. Ancak form doldurmadan önce gerekli şartları sağladığınızdan emin olmanız gerekir. Form doldururken sizlerden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde verdiğinizden emin olmanız gerekir. Yanlış verilen bilgiler sonucunda başvurunuz işleme alınmayabilir. Başvuru sonuçları ise başvuru tarihini takip eden 30 gün içerisinde cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Daha fazla bilgi alabilmek için ALO 153 numaralı Beyaz Masa hattını arayabilirsiniz.

Evde iş fikirlerim için hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum