Bayram Öncesi SYDV Gıda Yardım Desteği Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Bayram Öncesi SYDV Gıda Yardım Desteği Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Bayram Öncesi SYDV Gıda Yardım Desteği Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Sosyal Yardımlaşma bayram harçlığı kimlere verilir?

Kurban Bayramı Öncesi Dev Yardım. 847,6 Milyon Lira İhtiyaç Sahiplerine Ulaştı

Bayram Öncesi SYDV Gıda Yardım Desteği Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığıyla Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelere toplam 847,6 milyon lira yardım sağlandığını duyurdu.

Yıllık Artan Yardımlar

Bakan Göktaş, Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesi gıda yardımı için her yıl daha fazla kaynak ayrıldığını belirtti. İhtiyaç sahibi hanelerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yılda iki kez destek sağladıklarını ifade eden Göktaş, bu yardımların önemine vurgu yaptı.

  • 2024 Ramazan Bayramı: SYDV'lere ek olarak 847,6 milyon TL ödeme yapıldı.
  • Dini Bayramlar Öncesi: Toplamda 6,8 milyar TL'lik gıda desteği sağlandı.

Hızlı ve Etkili Dağıtım

İhtiyaç sahibi hanelerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan bu yardımlar, hızlı ve etkili bir şekilde dağıtıldı. Bakan Göktaş, dini bayramlar öncesinde ihtiyaç sahiplerine aktarılan 6,8 milyar TL'lik gıda desteğinin, vatandaşların bayramı daha huzurlu ve mutlu geçirmesine katkıda bulunduğunu söyledi.

Dağıtılan Yardım Miktarları

DönemYardım Miktarı (TL)
Ramazan Bayramı847,6 milyon
Dini Bayramlar6,8 milyar

Yardımların Amacı ve Önemi

Bakan Göktaş, bu yardımların sadece maddi destek sağlamakla kalmadığını, aynı zamanda toplumun en kırılgan kesimlerine yönelik bir dayanışma örneği olduğunu vurguladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla sağlanan bu yardımlar, ihtiyaç sahibi ailelerin bayramlarını daha huzurlu ve mutlu geçirmelerini sağlıyor.

Mahinur Özdemir Göktaş'ın açıklamaları:

"İhtiyaç sahibi hanelerin dini bayramlar öncesinde temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için yılda iki kez destek sağlıyoruz. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı boyunca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ek olarak 847,6 milyon TL ödeme yaptık."

Kaynak:Haberler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.