Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama
Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama; Ankara Büyükşehir Belediyesi yaptığı sosyal yardımlar ile dar gelirli vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Belediyecilik anlayışı ile Başkent Kart, gıda yardımı, doğalgaz...

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama; Ankara Büyükşehir Belediyesi yaptığı sosyal yardımlar ile dar gelirli vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Belediyecilik anlayışı ile Başkent Kart, gıda yardımı, doğalgaz yardımı, yakacak yardımı, giysi yardımı başta olmak üzere bir çok yardım paketi ile vatandaşlara hizmet vermektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi kişilere yaptığı yardımlar her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmakta ve her geçen gün artarak devam etmektedir. Başkent kart projesi ile dar gelirli birçok vatandaş hem mahcup olmadan rahatça alışveriş yapabiliyor, hem de bu kart sayesinde faturalarını ödeyebiliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal yardımlarından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar kömür, kırtasiye ve doğal gaz yardımı, nakit yardımı başvurusunda bulunabilmek için  Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulaması nasıl yapılır ve Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulaması telefon numarasını merak etmekte ve araştırmaktadır. Yazımızın içeriğinde sizler için en çok merak edilen, Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama nasıl yapılır ve Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama, iletişim ve yardım kartı ne zaman dağıtılacak sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından en gündemde olan yardımlar, doğalgaz yardımı ve kara kış destek paketi yardımlarıdır. Başkent Kart Yardımları, Ankara'da her dönem en fazla başvurunun yapıldığı sosyal yardım uygulamasıdır. Yardım başvurusunu tamamlayan kişiler sonrasında yardım sorgulamasını nasıl yapılacağını merak etmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemlerinizi, internet üzerinden veya ilgili birimin telefon numarasını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama işleminizi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusunu yapmak için yazımızı okuyabilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemlerinin bir çok farklı yolu bulunmaktadır. Sizler size en kolay gelen yolu tercih edebilirsiniz.

  • Telefon ile ALO 153 Destek Hattını arayarak Mavi Masa aracılığı ile yardım başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.
  • Mavi Masa üzerinden yardım online olarak da sorgulama yapabilirsiniz. Mavi masa yardım sorgulama işlemleri için https://mavimasa.ankara.bel.tr/WebBasvuru linkine tıklayıp cep telefonu numaranızı girdikten sonra  giriş yapabilirsiniz.

Mavi Masa üzerinden sorgulama işlemlerinizde cep telefonu numaranıza onay kodu gönderilecektir. Telefonunuza gelen kodu sisteme girmeniz halinde başvuru sonucunuz karşınıza çıkacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama E-Devlet

Ankara Büyükşehir Belediyesi E-Devlet yardım sorgulama yapmak için e-devlet uygulamasını kullanabilir, sorgulama işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden yardım sorgulama yapmak için

https://www.turkiye.gov.tr/ankara-bb-talep-oneri-basvuru

linkine tıklamanız yeterlidir. E-devlet üzerinden yapacağınız işlemlerin sonuçlarını  telefon, sms veya dilerseniz yazılı olarak size bildirilmesini talep edebilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden yapılan başvuru sonuçları 1 hafta içerisinde size bildirilecektir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama Telefon Numarası

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemlerinizi ALO 153 Mavi Masa Yardım ve Destek Hattı üzerinden yapabilirsiniz. Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemleri için Whatsapp Hattı ile de vatandaşa hizmet vermektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi Whatsapp hattı numarası 0312 153 0000'dır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama İletişim

ADRES: Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:5 YENİMAHALLE/ANKARA TELEFON: 0-312-507-10-00 POSTA KODU: 06430 WEB ADRESİ: [email protected] E-POSTA:[email protected]

Merkez İletişim:

ADRES: Osmanlı İş Merkezi Yeni Etlik Caddesi No:103 ETLİK-KEÇİÖREN/ANKARA TELEFON: (0312) 322 11 33

Başkent Kart Yardım Sorgulama

Başkent Karta başvuru yapan ihtiyaç sahipleri başvuru sonuçlarını öğrenmek için ALO 153 Mavi Masa Hattını arayıp bilgi alabilirler. Başvuru sonuçları, başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Ortalama 1 ay içerisinde başvurular sonuca ulaşmış olur. Başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz iletişim bilgilerinize başvuru sonuçlarınız iletilecektir. Başvuru sonucunuzu görmek için

https://mavimasa.ankara.bel.tr/

adresine giriş yapabilirsiniz

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Ne Zaman Dağıtılacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Ne Zaman Dağıtılacak; Mavi Masa internet sitesi ve  sosyal yardım merkezlerinden yardım kartı başvurusu yapan kişilerin, başvuruları kabul edildikten sonra yardım kartları dağıtılmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin geliştirdiği temassız güvenli ödeme kolaylığı sağlayan proje sayesinde ihtiyaç sahipleri bir nebze olsun rahat nefes aldılar. Başkent kart bakiye sorgulama işlemlerinizi 2 türlü yapabilirsiniz. 1-Market Kasa Görevlisinden Başkent Kart Bakiye Sorgulama (alışveriş noktalarındaki kasiyerlerden) 2-Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığından Başkent Kart Bakiye Sorgulama(Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı aile yaşam merkezleri ve kadın lokalleri) Alışveriş esnasında bakiyenin üstüne çıkarsanız, kalan miktarı nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Borç Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi borç sorgulama işleminizi beledinin internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet sitesine girdikten sonra sicil numaranızı ( bilmiyorsanız vergi veya T.C. kimlik numaranızı ) yazarak işleminize devam edebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu sorgulama ve diğer sosyal yardımları sorgulama işlemi yapmak isteyen kişiler

Mavi Masa

 sitesi üzerinden başvurularınızı sorgulayabilirler. Başvuru sorgulama ekranı olarak cep telefonu numarasını girmeniz gerekmektedir. Cep telefonu numarasından onay kodu gelmesiyle birlikte başvuru detaylarını görebilirsiniz. Başvurular yoğunluk içerisinde devam ettiği kabul edilme veya cevap süresi değişiklik gösterecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum