Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir? Kimler Başvurabilir?

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir? Kimler Başvurabilir?
Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir? Kimler Başvurabilir? Ankara Büyükşehir Belediyesi doğalgaz yardımı. Mansur YavaşAnkara Belediyesi Kara Kış Destek Paketi ; Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Ankara'da bulunan ihtiyaç...

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir? Kimler Başvurabilir? Ankara Büyükşehir Belediyesi doğalgaz yardımı. Mansur Yavaş

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketi ; Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Ankara'da bulunan ihtiyaç sahipleri için Kara Kış Destek Paketi hazırladı.

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı  “Hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmesin, kimse aç ve açıkta kalmasın diye hazırladığımız Kara Kış Destek Paketi’miz ile çetin ayları birlikte aşacağız, güneşli günlere hep birlikte ulaşacağız”  . sözleriyle yeni destek paketinin müjdesini verdi.

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir ?

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir ? ; Ankara'da sosyal yardım anlayışını kökten değiştiren adımlar atan Başkan Mansur Yavaş ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmaları gün be gün artırmaya devam ediyor.

Başkent Kart üzerinden yapılan kömür yardımlarının yanı sıra kömür kullanmayan ihtiyaç sahipleri için ise doğalgaz yardımı yapılacak açıklamasıyla ihtiyaç sahibi ailelere müjdeli bir haber daha verdi.

Aralık ayında ihtiyaç sahibi kişilerin Başkent Kartına 500 TL'lik tutarın yatırılması içinde çalışmaların başladığı açıklamasında bulundu. Bunun yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelerin Başkent Kart ile günlük 1 ekmek aylık 1 kg et alabilmelerini sağlamanın yanında, yılbaşından itibaren ihtiyaç sahibi 20000 öğrencinin servis ücretlerini ödemeye başlanılacağı açıklamasında bulundu.

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nasıl Alınır ?

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketinden yararlanmak için öncelikle, Başkentte bulunan Sosyal Yardım Başvuru Merkezlerinden birine gidip dilekçe vermeniz gerekiyor.

Şu anda açıklanan bu paket önceden belirlenmiş ihtiyaç sahibi kişiler başta olmak üzere Ankara'da yaşayan tüm ihtiyaç sahiplerini ilgilendiriyor. Başvuru Merkezlerine gitmeden önce

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketine Kimler Başvurabilir ?

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş “Bugüne kadar sizlerle birlikte 6 Milyon Tek Yürek olduk, hiç kimsenin ‘Bu kentte benim kimsem yok mu?’ sorusunu cevapsız bıraktırmadık.

Cumhuriyetimizin Başkentini iyiliğin de başkenti haline hep birlikte getirdik. Bir yandan kuraklık, bir yandan pandemi süreci, bir yandan da ekonomik koşullar nedeniyle hemşehirlilerimizin büyük bir kısmının çeşitli zorluklar yaşadığını biliyoruz. Bu sorunu aşmak için yeni bir sayfa açıyor, kara kış destek paketimizi açıklıyoruz.

Yeni destek paketimizde, kömür kullanmayan ihtiyaç sahibi ailelerimize doğalgaz desteğinde bulunacağız. Bu desteğe, başvuru durumuna göre 400 milyon liralık bütçe ayırırken, ayrıca aralık ayında 220 bin ailemizin Başkent Kartına 500 liralık toplam 110 milyon liralık destek tutarının yatırılması için de çalışmalarımıza başladık” sözleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşların biraz olsun nefes almalarını sağladı.

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketine Ankara'da ikamet eden ihtiyaç sahibi herkes başvuru yapabilir. Başvuruları online yapabilecekleri gibi Ankara'da bulunan Sosyal Yardım Başvuru Merkezlerinden birine gidip şahsen de yapabilirsiniz.

Doğal Gaz Yardımı Başvurusu

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvuru Şartları

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketine Başvurmak için gerekli şartlar;

  • T.C. Vatandaşı olacak
  • Ankara il Sınırları içerisinde ikamet etmek
  • İhtiyaç sahibi olduğunu kanıtlamak

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvuru Formu

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketinden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız başvuru formu aramaktadır. Henüz bu yardım paketi ile ilgili bir başvuru formu bulunmamaktadır. Ancak, Ankara'da bulunan Sosyal Yardımlaşma Merkezlerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında, Ankara'da ‘Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek’ diyen Başkan Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruyla, “KARA KIŞ DESTEK PAKETİ" başlığı altında çeşitli yardımlar yapılacağını duyurdu.

Ankara soğuklarında dayanışmayla, iyilikle ısınıyoruz. Başkent’te hiç bir çocuk yatağa aç girmeyecek, okumayan  hiçbir çocuk kalmayacak. Bu zorlu günleri hep beraber aşacak, güneşli günlere birlikte ulaşacağız” dedi.

İhtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kart ihtiyaç sahibi kişilere Kara Kış desteğinde bulunacağını belirtti.

Başkent Kart Başvurusu İçin Tıklayınız.

İhtiyaç Sahibi Başvurusu İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum