Sen oku diye başvuru linki. 500 TL Sen Oku Diye Eğitim Desteği. Nasıl Başvurulur? Başvuru Formu

Sen oku diye başvuru linki. 500 TL Sen Oku Diye Eğitim Desteği. Nasıl Başvurulur? Başvuru Formu
500 TL Sen Oku Diye Eğitim Desteği. Nasıl Başvurulur? Başvuru Formu. Sen Oku Diye. Eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçları da artmıştır. Dar gelirli aileler ise eğitim gören çocuklarının...

500 TL Sen Oku Diye Eğitim Desteği. Nasıl Başvurulur? Başvuru Formu. Sen Oku Diye. Eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçları da artmıştır. Dar gelirli aileler ise eğitim gören çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabilmektedir.

500 TL Sen Oku Diye Eğitim Desteği. Nasıl Başvurulur? Başvuru Formu

Durum böyle olunca il ve ilçe belediyeleri yardıma muhtaç ailelerin eğitim gören çocuklarına çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu kurumlardan bir tanesidir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

tarafından sen oku diye eğitim desteği başlatılmıştır. Bu desteğe göre muhtaçlık sınırının altında yaşam süren ailelerin eğitim gören çocukları tek seferlik olmak üzere 500 TL yardım parası alacaktır. Bu yardımı alabilmek için öğrencinin ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim görmesi şarttır. Aynı zamanda ailenin hane geliri açısından muhtaçlık sınırının altında olması gerekecektir. 500 tl sen oku diye eğitim desteği 500 tl sen oku diye eğitim desteği

Sen Oku Diye Eğitim Desteği Ne Kadar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ‘’Sen Oku Diye’’ projesi kapsamında eğitim gören dar gelirli öğrencilere para yardımında bulunmaktadır. Sen oku diye eğitim desteği ne kadar sorusu ise çocuğu ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören aileler tarafından sıkça sorulur. 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için belirlenen destek tutarı 500 TL’dir. Yani aileler olumlu sonuç almaları durumunda 500 TL’lik yardımdan faydalanabilecektir. Bu yardım tutarı ailelerin banka hesaplarına tek seferlik olmak üzere yatırılır. Gelecek yıl aynı yardımdan faydalanmak isteyen aileler tekrar başvuru yapabilir. Tüm bunların öğrencinin İstanbul sınırları içerisinde ikamet etmesi ve normal eğitim süresi içerisinde eğitimine devam etmesi şarttır. Ayrıca özel okullarda eğitim gören öğrencilerin tam burslu olması şartı aranmaktadır.

Askıda Eğitim Destek Paketi Başvuru

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, askıda eğitim destek paketi başvuru işlemlerini başlatmıştır. Eğer sizler de ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören çocuklarınız için 500 TL tutarındaki eğitim desteğinden faydalanmak istiyorsanız öncelikle bir başvuru yapmanız gerekir. Başvurular ‘’İstanbul Senin’’ uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir. Uygulamayı cep telefonunuza indirerek kayıt olabilir ve form doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca konu ile alakalı detaylara ulaşabilmek için internet tarayıcınız üzerinden

https://senokudiye.ibb.istanbul/

adresine gitmeniz yeterli olacaktır. Tüm bunların yanı sıra yönlendirme isteyen aileler cep telefonlarından ALO 153 numaralı belediye destek hattını arayabilir.

Sen oku diye İBB. Ne zaman yatacak?

Sen oku diye İBB ne zaman yatacak sorusu, İstanbul’da ikamet eden ve eğitim desteğinden faydalanmak isteyen aileler tarafından pek çok kez sorulur. Bu yardım için başvurular 13 Eylül 2022 ile 9 Ekim 2022 tarihleri arasında alınacaktır. Yardımdan faydalanmak isteyen ailelerin İstanbul Senin uygulaması üzerinden bu tarihler arasında bir başvuru gerçekleştirmeleri gerekir. Başvurular alındıktan sonra incelenecek ve 30 gün içerisinde tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Başvurunuzun onaylanması durumunda kasım-aralık aylarında ilgili tutar banka hesabınıza yatırılır. Ancak bu durum yoğunluğa bağlı olarak değişebileceği için ALO 153 numaralı belediye destek hattını arayarak daha detaylı bilgi almanız gerekebilir.

Sen Oku Diye İBB. Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sen oku diye eğitim desteği kapsamında başvuruları 30 gün içerisinde değerlendirerek sonuçlandırmaktadır. Ancak bu süre içerisinde sonuçlandırılmayan başvurular için sen oku diye İBB sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Bu işlemi

https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/basvuru-sorgulama

adresi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi ALO 153 numaralı hattı arayarak da gerçekleştirebilirsiniz. Belediye hizmet noktalarını ziyaret ederek başvurunuzu sorgulamanız mümkündür. Bu işlem sonucunda başvurunuzun ne durumda olduğu tarafınıza iletilecektir. Başvurunuz sonuçlandığında ise kayıt esnasında vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına bir kısa mesaj gönderilir. Eğitim desteği ile alakalı daha fazla bilgi almak ve sorularınıza yanıt bulmak için belediye birimleri ile iletişime geçebilirsiniz.

1000 Tl Eğitim Desteği İçin

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum