SGK Fazladan prim ödemesi yapanlar Ne Kadar Maaş Alır?

SGK Fazladan prim ödemesi yapanlar Ne Kadar Maaş Alır?
SGK Fazladan prim ödemesi yapanlar Ne Kadar Maaş Alır? SGK fazla prim ödeme iadesi. SGK fazla prim ödeme iadesi Dilekçesi. sgk fazla ödeme iadesi e-devlet. ssk-primi dolanlar ne yapmalı. SGK Fazladan prim ödemesi yapanlara yüksek maaş...

SGK Fazladan prim ödemesi yapanlar Ne Kadar Maaş Alır? SGK fazla prim ödeme iadesi. SGK fazla prim ödeme iadesi Dilekçesi. sgk fazla ödeme iadesi e-devlet. ssk-primi dolanlar ne yapmalı. SGK Fazladan prim ödemesi yapanlara yüksek maaş uygulayacak. Ödenmesi gereken prim gün sayısından fazla ödeme yaparak emekli olanlar yüksek maaş alabilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu özellikle son dönemlerde yoğun olarak dillendirilen erken emeklilik ile ilgili çalışmayı teşvik edecek bir uygulamaya imza atıyor. SGK Fazladan prim ödemesi yapanlar Ne Kadar Maaş Alır SGK Fazladan prim ödemesi yapanlar Ne Kadar Maaş Alır Bundan böyle normal emeklilik prim gün sayısını tamamlayan ancak emekli olmayarak fazladan prim ödemesi yapanlar; zamanında emekli olanlardan daha yüksek maaş alacak. Kademeli emeklilik yasasında belirtilen; ---- SGK Prim ödeme sayısını tamamlayan, ---- Emeklilik yaş haddinden ötürü emekliliği gelen kişiler kuruma başvuruda bulunarak emekli olabilmektedirler. Sosyal güvenlik Kurumu tarafından yapılan çalışmaya göre ilk olarak emekli maaşının arttırılması sağlanacak emekli maaşı artmasa bilr ki küçük bir olasılık olarak görülmektedir. Prime esas kazanç artacaktır. Yani bir diğer ifade ile fazla çalışan fazla maaş alacak. Örneğin çalışana teşvik primi ödeniyorsa burada toplam prim gün sayısına göre hesap yapılır. Geçen yıl 12 bin TL prime esas kazancı olan ve 11 bin TL teşvik primi alan bir çalışanın prime esas kazancına teşvik prim ödemesi yapılmıyordu.  Yapılacak olan düzenleme ile birlikte teşvik priminin prime esas kazanca dahil edilmesi mümkün olacak ve emekli aylığı da  bu şekilde artmış olacak.

Prim Sayısına göre emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır?

Prim gün sayısına göre emekli maaşı hesaplama mümkündür. Emeklilerin maaşı, ödedikleri prim gün sayısı ve prim ödeme miktarı hesaplamanarak ortaya çıkmaktadır. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.