Evde Hamilelik Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde Hamilelik Gebelik Testi Nasıl Yapılır?
Evde Hamilelik Gebelik Testi Nasıl Yapılır. Hamilelik Belirtileri nelerdir? Limonla hamilelik testi nasıl yapılır? Eczaneden alınan hamilelik testi nasıl yapılır? Evde yapılan hamilelik testlerinin hepsi, idrardaki hCG hormonu seviyesini...

Evde Hamilelik Gebelik Testi Nasıl Yapılır. Hamilelik Belirtileri nelerdir? Limonla hamilelik testi nasıl yapılır? Eczaneden alınan hamilelik testi nasıl yapılır? Evde yapılan hamilelik testlerinin hepsi, idrardaki hCG hormonu seviyesini ölçer. HCG hormone sadece hamile kadınlarda salgılanan bir hormondur. Hamilelik testlerini her eczanede bulabilirsiniz. Uygulamaya gelince işler değişir. Uygulamadan Önce; Bütün hamilelik testleri aşağı yukarı aynı şekilde çalışır. Bu yüzden hangi markayı seçtiğinizin çok önemi yok. Önemli olan kutunun üstündeki son kullanma tarihi. Testi alırken, bu tarihi kontrol etmeyi unutmayın. Evde önceden kalma testleriniz varsa, onlarında son kullanma tarihine dikkat edin. Hamilelik testi nasıl yapılır Hamilelik testi nasıl yapılır O testi sıcak ya da nemli ortamlarda bulundurduysanız, yenisini almanızı tavsiye ederim. Ayrıca, hamilelik testi alırken, iki tane testi birlikte satan markaları tercih edebilirsiniz. Böylece, testi iki kere uygulayarak, sonuçtan daha emin olabilirsiniz.

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Adetinizin geciktiği ilk günden itibaren testi uygulayabilirsiniz. Ama en sağlıklı sonucu, adetinizin gecikmesinden 1 hafta sonra elde edersiniz. Adetiniz herhangi bir neden yüzünden gecikmiş olabilir. 1 hafta içeresinde adet görmeye başlayabilirsiniz, böylece teste gerek kalmaz. Eğer hamileyseniz, hCG hormonu, adet gecikmenizden 1 hafta sonra daha çok salgılanmaya başlar. Bu yüzden, en sağlıklı sonucu o zaman alırsınız. Talimatları Dikkatlice Okuyun; Daha önce de belirttiğimiz gibi, her hamilelik testi birbirine benzer şekilde çalışır. Ama bazı detaylar farklı olabilir. Örneğin, pozitif ve negatif göstergeleri, beklemeniz gereken zaman, ya da idrarı uygulama şekilleri farklılık gösterebilir. Her Şeye Hazırlıklı Olmalısınız Hamilelik testi psikolojik olarak çok zorlu bir süreç olabilir. Sonucu aldığınızda yanınızda olacak, size destek verecek birinden tuvaletin kapısında beklemesini rica edin. Kendinizi iki ihtimale de hazırlayın. Uygulama;

  • Tuvalete oturun, test çubuğunun üzerine ya da bir kaba çişinizi yapın. Örnek, idrarın orta kısmından olmalı. Yani bir kaç damla çiş yaptıktan sonra, testin üzerine ya da kaba çişinizi yapın.
  • Direk, çubuğu kullanıyorsanız; idrarı emen tarafa çiş yapmaya dikkat edin. Bazı testlerde, çiş yapmanız gereken süre bellidir. Uygulamaya geçmeden önce bu noktayı dikkatlice okuyun.
  • Kap kullanıyorsanız; bazı testlerde damlalıkla, idrarı çubuğa damlatmanız gerekir. Bazılarında ise, çubuğu belli bir süre kabın içinde tutarsınız. Uygulamanız gereken yöntemi iyice anlamalısınız.
  • Çubuğu, göstergeler yukarıya gelecek şekilde, temiz bir yüzeye koyun ve beklemeye başlayın. Genelde sonuç, 5 dakikada belli olur. Ama bazı testler kesin sonuç için 10 dakika beklemenizi gerektirir.
  • Sonuç belli olduktan sonra, ne yapmak istediğinize karar verin. Sonuç pozitif ise, hemen doktorunuzdan bir randevu alın. Sonuç negatif ise, bir hafta sonra bir test daha uygulayarak, sonuçtan emin olun.
Hamilelik testleri ve hakkında daha fazla bilgi için hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.