devlet ödemeleri

Doğalgaz Yardımı

Mansur Yavaş Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır 2023 ? Ankara Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Mansur Yavaş Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır? Mansur Yavaş Doğalgaz Yardımı Yapıyor mu? Mansur Yavaş Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Yatar? Doğalgaz Yardımı Ne Kadar?

Mansur Yavaş Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır 2023? Mansur Yavaş Doğalgaz Yardımı Yapıyor mu? Mansur Yavaş Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Yatar? Doğalgaz Yardımı Ne Kadar?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş son dönemde sosyal yardımların etki alanının ve içeriğinin arttırıldığını duyurdu. Bu da akıllara Mansur Yavaş doğalgaz yardımı nasıl alınır sorusunu getirdi. Pek çok kişi Ankara’da kış aylarının çok sert ve çetin geçmesinden kaynaklı olarak büyük mağduriyetler yaşayabilmektedir.

Bu sebeple vatandaşların yaşadığı bu mağduriyetlerin ortadan kaldırılabilmesi için ABB Başkanı Mansur Yavaş pek çok sosyal yardım paketi duyurmaktadır.

Mansur Yavaş Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır 2023 ?

Açıklanan sosyal yardım paketlerine göre vatandaşların mağduriyetini engelleyecek birçok yardım sunulacaktır. Bu yardım paketlerine ise her zaman olduğu gibi e-devlet üzerinden doldurulacak olan bir form sayesinde başvurulacaktır.

Bunun yanı sıra e-devlet portalına erişimi olmayan kişilerin Ankara Büyükşehir Belediye binasına giderek fiziki olarak başvuruda bulunmaları mümkün. Böylece herkesin rahatlıkla başvuru yapabilmesine de olanak tanınmaktadır.

ankara doğalgaz yardımı mansur yavaş
ankara doğalgaz yardımı mansur yavaş

Mansur Yavaş Doğalgaz Yardımı Yapıyor mu?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş göreve gelmeden önce sosyal yardımlara ilişkin projelerini duyurmuştur. Bu sebeple pek çok kişi de görevde olduğu yıllar boyunca Mansur Yavaş doğalgaz yardımı yapıyor mu sorusu yöneltmektedir.

Mansur Yavaş ve dolayısıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi çok sayıda sosyal yardım paketi sunmaktadır. Bu paketlere doğalgaz yardımı da dahildir. 

Mansur Yavaş tarafından duyurulan ve yoksul vatandaşlara her ay düzenli olarak yapılan doğalgaz yardımları mevcuttur. Bu yardım paketleriyle birlikte vatandaşların büyük bir çoğunluğunun mağduriyetleri de giderilmektedir. Böylece hiçbir Ankaralı ay sonunda yüksek doğalgaz faturalarının altında ezilmemektedir.

Mansur Yavaş tarafından yapılan doğalgaz yardımlarıyla birlikte Ankaralıların refah seviyelerinin arttığını söylemek de yanlış olmayacaktır. 

Mansur Yavaş Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Yatar?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sosyal yardımlar her ayın belirlenen gününde yatırılmaktadır. Bu durum Ankara için Başkent Kartlara yatırılan ödemelerle mümkündür. Bu sebeple Mansur Yavaş doğalgaz yardımı ne zaman yatar sorusunun yanıtı da her ayın 16’sı olmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları her ayın 16’sında Başkent Kartlara yatmaktadır. Bu yardımlara başvurmak ve Başkent Kart alabilmek için ABB resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmak gereklidir.

Başkent Kart yalnızca sosyal yardım paketlerinin yatması için değil üye işyerleri aracılığıyla alışverişin yapılabilmesi için de kullanılmaktadır. Bu sebeple Ankaralıların büyük bir çoğunluğunda Başkent Kartın olduğu bilinmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardım yapılan kişiler her ayın 16’sında öğlene kadar doğalgaz yardımı olan 500 TL’nin hesaba yatırıldığını bilmektedir.

Böylece belediye ile vatandaşlar arasında da bir güvenin tesis edilmesi ve duygusal bağın kurulması mümkündür. Doğalgaz yardımları vatandaşların sosyal hayata entegre edilebilmesi ve refah seviyesinin yükselmesi içindir.

ptt doğalgaz yardım başvurusu
ptt doğalgaz yardım başvurusu

Doğalgaz Yardımı Ne Kadar?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pek çok sosyal yardım paketi sunmaktadır. Her bir sosyal yardım paketi farklı ödeme oranlarına ve miktarlarına sahiptir. Bu sebeple bir sosyal yardım paketinde ödenen miktar ile farklı bir paketteki miktar hiçbir zaman aynı değildir.

Bu kapsamda doğalgaz yardımı ne kadar sorusuna verilebilecek yanıt da 500 TL olmaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara sunulan doğalgaz yardımı her ay 500 TL olarak belirlenmiştir.

Bu yardım her ayın 16’sında Ankaralıların Başkent Kartlarına yatırılmaktadır. Bu sayede vatandaşlar düzenli olarak doğalgaz faturalarını ödeyebilir ve böylece hiçbir mağduriyet yaşanmaz. Kış aylarında doğalgaz faturalarını ödeyemeyen ve dar gelire sahip olan vatandaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesi sayesinde rahatlıkla ısınmakla birlikte ödeme güçlüğü de çekmemektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesine ulaşmak için 0(312) 507 10 00 numarası ya da 153@ankara.bel.tr mail adresi kullanılabilmektedir.

Başkent Kart alabilmek ve bu sayede üye işyerlerinden alışveriş yapmak ve sosyal yardım ödemelerini direkt olarak karta almak için https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru tıklayarak başvuru yapmak mümkündür.

Belediye tarafından sağlanan yardım paketlerine e-devlet dışında farklı yollardan başvurmak da mümkündür. Bunun için belediye binasına giderek fiziki olarak başvuruda bulunmak mümkündür.

E-devlet üzerinden yapılan başvuruları sorgulamak ve incelemek için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama tıklayınız. Link aracılığıyla geçmişte yapılan başvurular ve son durumlarını görüntülemek mümkündür. 

Belediyeler tarafından sunulan tüm sosyal yardımlara başvuru yapmak ve başvuru şartlarına ilişkin detayları görüntüleyebilmek için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklayınız.

Doğalgaz Yardımı Alanlar Tekrar Başvuru Yapacak mı
Doğalgaz Yardımı Alanlar Tekrar Başvuru Yapacak mı

Doğalgaz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • E-devlet üzerinden başvuru yapabilmek için TCKN ve şifre aracılığıyla e-devlet sistemine giriş yapmak gerekmektedir.
 • Sonrasında aşağıdaki adımları takip ederek sosyal yardım başvurusu yapılabilir.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Sosyal Yardım Hizmetleri” yazınız.
 • Çıkan sonuçlardan “Sosyal Hizmet Başvurusu” seçeneğine tıklayarak, başvuru sayfasına yönlendirileceksiniz.
 • Bu sayfanın sağında “Yeni Başvuru” kutucuğu göreceksiniz, o kutucuğa tıkladığınızda başvuru formuna ulaşmış olacaksınız.
 • Sonrasında istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak başvuru yapmak mümkündür.

Doğalgaz destek başvuruları başladı

 

Doğalgaz yardımı başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

4.5/5 - (35 Oy )

Özgür Bey

Devlet Destekleri ve Sosyal Yardımlar Hakkında Son Gelişmeleri siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmaktayım. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan Mutluluk Duyacağımdan Emin Olabilirsiniz.

13 Yorum

 1. Yardım istiyorum 4 çocuk okul okutuyorum zor sarlarla eşim mesleyi yok çalışmıyor.kiraciyim geçim sıkıntım var Allah rızası için bana yardım edin

   1. Yardım istiyorum 90 derece engelliyim,zatüre oldum,bezleniyorum,kimsem yok,borçluyum,elimden tutun ne olur

    1. Bende engelliyim torunum esimle yasiyorum bacagim kesik yardimdan faydalana bilirmiyim

 2. Çalışmıyorum hicbir gelirim ve güvencem yok günlük işlerde hamallık yapıyorum ev kirası elektir su doğalgaz ödeyemiyorum orta okulu okuyan cocugumla birlikte kalıyorum allah rızası için yardim edin lütfen çok zor durumdayız okul ihtiyaçları karşılayamıyor

 3. Çalışıyorum kredi borclarim var iki çocuğum var 14 ve 2 yaşlarında maddi olarak yardım edebilecek varsa sevinirim şimdiden teşekkürler ederim Allah razı olsun herkesden

 4. 3 çocuğum var yeni dogum yaptım eşimin kredi borçları var kiracıyiz geçinemiyoruz Allah rızası için yardım edin

 5. 8.sinifa giden bir oğlum var 4 dersin dışında bütün dersleri 100 b sene LGS ye girecek sadece yarım dönem dershaneye göndermek istiyorum yaklaşık 11 binlira gerçekten yarım edebilecek burs verebilecek kişilere ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu