Pandemi Destek Başvurusu Nasıl Yapılır 2023? Şartları Nelerdir?

Pandemi Destek Başvurusu Nasıl Yapılır 2023? Şartları Nelerdir?
Pandemi Destek Başvurusu Nasıl Yapılır 2023? Şartları Nelerdir? Pandemi destek başvurusu ile koronavirüs yüzünden ihtiyaç sahibi ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1100 TL hane bazlı yardım yapılmaktadır....

Pandemi Destek Başvurusu Nasıl Yapılır 2023? Şartları Nelerdir? Pandemi destek başvurusu ile koronavirüs yüzünden ihtiyaç sahibi ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1100 TL hane bazlı yardım yapılmaktadır. Pandemi destek için başvuru yapan ihtiyaç sahibi ailelere ekonomik yönde zor zamanlar geçirdiğimiz şu dönemde maddi yardım yapılmaktadır. Peki pandemi destek başvurusu nasıl yapılır? Şartları nelerdir? Sorgulama işlemi nasıl yapılır? konularında sizlere bilgi paylaşımı yapacağız.

Pandemi Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pandemi destek başvurusu nasıl yapılır? Pandemi döneminde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan bu maddi yardım sayesinden, maddi zorluk çeken aileler temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Önceki pandemi yardımı 1000 TL olduğu ve Cumhurbaşkanı tarafından pandemi yardımının 1100 TL'ye yükseltildiği belirtilmiştir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın pandemi dönemi boyunca ihtiyaç sahibi ailelere yönelik pandemi destek yardımı olduğu bilinmektedir. Bunun yanında şu zor zamanlarda da, tekrardan pandemi desteği ile muhtaç ailelere yardım edilmektedir. Pandemi destek başvurusu yapmak için E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekiyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

kısmından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular kimlik numarasının son rakamına göre yapılabilmektedir. Kimlik numarası;

 • 0 olanlar Pazartesi
 • 2 olanlar Salı
 • 4 olanlar Çarşamba
 • 6 olanlar Perşembe
 • 8 olanlar Cuma günü başvuru yapabilirler.

Hafta sonraları olan Cumartesi ve Pazar günleri herke başvurusunu yapabilir.

Pandemi Destek Alma Şartları Nelerdir?

Pandemi destek alma şartları ile pandemi yardımından yararlanabilirsiniz. Pandemi şartları olarak en önemli kriter, hane içerisinden sadece 1 kişiye verilecek olmasıdır. Sadece E-Devlet üzerinden başvuruların kabul edilip, kimlik numaralının son hanesine göre başvuruların alınacağı belirtilmiştir. Hane içerisinden bir tek kişiye verilecek olan pandemi yardımına, hane içinde yaşayan başka kişilerin başvuru yapması durumunda, sonradan başvuru yapan kişiye pandemi desteği verilmeyecektir. Fakirlik Maaşı Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Pandemi Destek Şartları nelerdir?

 • Hane içerisinde sadece 1 kişiye verilecek
 • Başvurular kimlik numarasının sonra hanesine göre başvuru yapılacak
 • 5510 sayılı kanunun 4/A maddesinde olan kamu çalışanı faydalanamayacak
 • 5510 sayılı kanunun 4/C maddesinde olan memurlar faydalanamayacak
 • SGK'dan gelir ve aylık alanlar (emekliler) faydalanamayacak
 • İŞKUR'dan işsizlik ödeneği alanlar faydalanamayacak
 • İŞKUR'dan kısa çalışma ödeneği alanlar faydalanamayacak

Pandemi Destek Başvurusu Sorgulama

Pandemi destek başvurusu sorgulama işlemini yapmak için, başvurunuzu sadece E-Devlet üzerinden yapabildiğiniz gibi, sorgulama işleminizi de E-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

ekranından gerçekleştirebilirsiniz.

Pandemi Destek Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Pandemi destek başvurusu ne zaman sonuçlanır? Pandemi süresi boyunca bir çok ihtiyaç sahibi vatandaşımıza pandemi destek verilmektedir. Hane içerisinden 1 kişinin başvuru yapması sonucu ve şartlara uygun olunması durumunda başvurular olumlu olarak sonuçlanmaktadır. E-Devlet üzerinden pandemi destek ön başvuru formunu doldurduktan 10 iş günü içerisinden sonuçlanacaktır. Daha sonra hesabınıza ya da adınıza PTT'ye yatacaktır.

Pandemi Destek Başvuru Formu

Pandemi destek başvuru formu için E-Devlet'e giriş yapmanız gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru bölümüne geldiğiniz zaman alt tarafta bilgileriniz otomatik olarak gelecektir. Buradaki bilgilerinizi kontrol edin. Eğer bilgilerinizde bir yanlışlık varsa, hemen bilgilerinizi güncelleyin. Otomatik olarak gelen bilgileriniz dışında sizden doldurulması istenilen yerler bulunmaktadır. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekiyor. Aksi takdirde başvurunuz onaylanmayabilir. Pandemi Destek Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Pandemi Destek Başvurusu Devam Ediyor Mu?

Pandemi destek başvurusu devam ediyor mu sorusunu soranlar için; daha önceleri 1. 2. ve 3. faz olarak dağıtılan pandemi destek yardımı başvuruları tekrardan başladı. Başvuru yapacak olan ihtiyaç sahibi vatandaşların, başvurularını kimlik numarasına göre yapması gerekiyor. Kimlik numarasının son rakamına göre belirli günler bakanlık tarafından belirtilmiştir. Kimlik numaranızın son rakamına göre hangi gün başvuru yapacağınıza gelecek olursak;

 • 0 - Pazartesi
 • 2 - Salı
 • 4 - Çarşamba
 • 6 - Perşembe
 • 8 - Cuma günü başvuruları kabul edilecektir.

Pandemi Destek Başvurusu Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Pandemi destek başvurusu sonucu nasıl öğrenilir? Pandemi dönemi boyunca devletimiz tarafından yapılan pandemi destek yardımları tarafından ihtiyaç sahibi aileler temel ihtiyaçlarını karşılamakta biraz da olsa rahatlamışlardı. Pandemi destek başvurusu yapan muhtaç kişiler, başvuru sonucunu da E-Devlet üzerinden Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama bölümünden sonuçlarını öğrenebilirler.

Pandemi Destek Başvurusu Kapsam Dışı Ne Demek?

Pandemi destek başvurusu kapsam dışı ne demek? Pandemi dönemi boyunca devlet tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara gerek hane gerek de kişi bazlı yardım yapılmaktadır. Pandemi desteği de hane bazlı bir destek olarak bilinmektedir. Pandemi destek başvurusunu yaptığınız zaman kapsam dışına çıktı mesajını görebilmeniz olası bir durumdur. Bu mesaj da başvuru süreci değerlendirilip, başvurunuz onaylanmamıştır anlamına gelmektedir.

Yardım Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek?

Pandemi Destek Ne Zaman Yatacak?

Pandemi destek ne zaman yatacak? Pandemi desteğine ön başvuru yapan vatandaşlarımız, onaylanma sürecini beklemek zorundadır. Onaylanma süreci olumlu olduktan sonra E-Devlet sisteminde kayıtlı banka hesap bilgileriniz mevcutsa para belirlediğiniz hesaba yatacaktır. Banka hesabınız tanımlı değilse PTT kartlara yatırılacaktır. Eğer hem banka hesabınız tanımlı değilse hem de PTT kart kullanmıyorsanız, pandemi destek yardım parası adrese teslim edilecektir.

Pandemi Desteğine Aynı Aileden Kaç Kişi Başvurabilir?

Pandemi desteğine aynı aileden kaç kişi başvurabilir? Pandemi desteği ile ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardım yapılmaktadır. Hane bazlı maddi yardım olduğu için aynı aileden sadece 1 kişi başvuruda bulunabilir. Aynı aileden başka birinin başvurması halinde başvuru geçersiz sayılacaktır.

Pandemi Destek Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Pandemi destek başvuru iptali nasıl yapılır konusunda bir çok vatandaşımız çeşitli araştırmalar içerisinde bulunmaktadır. Bazı vatandaşlarımız ilk başvuru yapıldıktan sonra başvuru süreci çok uzun bir süre başvuru süreci devam ediyor bilgilendirmesiyle karşı karşıya kalmaktadır. Bu başvuru sonuçlanmadığı için de diğer başvuruları yapamamaktadırlar. Bunun için detaylı bilgi almak istiyorsanız ALO 183 Sosyal Destek Başvuru ve Takibi numaralı telefonu arayarak şikayetinizi dile getirebilirsiniz.

Pandemi Destek İletişim Numarası

Pandemi destek iletişi numarası olarak ALO 183 Sosyal Destek Başvuru ve Takibi hizmetini kullanıp, gerekli bütün bilgiyi alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum