Kurban Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurban Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
Kurban Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte yardım veren kurum ve kuruluşlar da araştırılmaya başlandı. Kurban Bayramı yaklaşırken çeşitli kurumlara ihtiyaç sahibi insanlar başvuru yapmaya...

Kurban Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte yardım veren kurum ve kuruluşlar da araştırılmaya başlandı. Kurban Bayramı yaklaşırken çeşitli kurumlara ihtiyaç sahibi insanlar başvuru yapmaya başladılar. Bayram yaklaşırken Başvuru yapabileceğiniz kurum ve kuruluşlar arasında çeşitli illerin büyükşehir belediyeleri, valilikler ve kaymakamlıklar, VGM, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), İHH Vakfı, Deniz Feneri, Umut Kervanı, Merhamet Derneği, Taha Derneği, Türk Kızılayı, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yer almaktadır. Bu kurum ve kuruluşlar aracılığıyla Kurban Bayramı için yardım talebinde bulunabilirsiniz. Kurban yardım başvurusu nasıl yapılır merak edenler bu kurum ve kuruluşlarla iletişime geçebilirler.

Kurban Yardım Başvuru Formu

Yazımızda belirttiğimiz başvuru yapabileceğiniz kurum ve kuruluşlara ek olarak yakın bir zaman önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Aile Destek Programı’na da başvuruda bulunabilirsiniz. Bu destek programı sadece Kurban Bayramı için geçerli değil destek başlangıcından itibaren bir sene boyunca devam eden bir programdır. Kurban Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Kurban Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Destek kapsamında 4 milyon ailenin yardıma ulaşması hedeflenmektedir. Bir sene boyunca devam edecek desteğin toplam bedeli 15 milyar TL olarak hesaplanmıştır. Bu desteğe başvuruları e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz yok ise şahsen de başvuru yapabilmeniz mümkün. Şahsen yapılacak başvurular için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iletişime geçebilirsiniz.

Kurban Yardım Kimler Alabilir?

Kurban yardımı kimler alabilir sorusunun yanıtı aslında öncelikle ihtiyaç sahibi ailelerdir. Daha sonra diğer şartlar arasında 18 yaşından büyük olmak, Türk vatandaşı olmak, Türkiye’de ikamet etmek, mavi kart sahibi olmamak yer almaktadır. Ayrıca ailenizde memur, noter, yurtdışında çalışan, yurtdışına borcu olan kişilerin bulunmaması gerekir. Ek olarak ailenizde tutuklu ve hükümlü, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci, zorunlu askerlik görevini yerine getiren kişi, bakım evinde kalan kişilerin olması durumunda da yardımdan faydalanamazsınız. Bu gibi durumlarda aile bütün olarak ele alınamadığı için kişi başına düşen gelir hesaplanamamaktadır. Bu sebeple bu durumlarda bulunan aileler destek kapsamının dışında tutulmuştur.

Kurban Yardım Başvuru Sonuçları

Kurban yardım başvuru sonuçları merak edilen diğer konulardandır. Aile Destek Programı’nın ilk ödeneğinin Kurban Bayramı öncesinde verilmesi planlanıyor. Bu destek kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 450 TL ile 600 TL arasında aylık ödeme yapılacaktır. Ödemeler Haziran 2022 tarihinde başlayacak ve Mayıs 2023 tarihinde sonlanacaktır. 12 ay boyunca ihtiyaç sahibi aileler bu destekten faydalanabileceklerdir. Destek tamamlandığında toplamda 15 milyar TL’nin ihtiyaç sahibi ailelere ulaşması hedeflenmektedir.

Kurban Bayram Yardımı Nasıl Alınır?

Kurban Bayram yardımı nasıl alınır sorusunu yazımızda yanıtlamaya çalıştık. Bulunduğunuz bölgedeki belediyeler, çeşitli vakıflar, yardım dernekleri, kaymakamlıklar, valilikler, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gibi çeşitli kurum ve kuruluşlar aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz. Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine verilecek olan Aile Destek Programı’na başvurular başladı. İlk ödeneğin Kurban Bayramı öncesinde verileceği söylendi. Haziran 2022 tarihinde başlayacak ödemeler Mayıs 2023 tarihinde son bulacak. Bu süre zarfında ihtiyaç sahibi ailelere aylık 450 TL ile 600 TL arasında maddi destekte bulunulacak. Aylık ödemelerin ne kadar olacağı ise her bir aile bireyi için kişi başı düşen gelir hesaplanarak belirlenecektir. Hali hazırda başka bir yerden destek alıyorsanız bu Aile Destek Programı’na başvurmanız için engel değildir. Başka yerden destek alan kişiler de bu programa başvurabilmektedir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden yapacağınız başvurular sonuçlandığında Kurban Bayramı öncesinde ilk ödemenizi alabileceksiniz.

Kurban Bayramı Maddi Yardım Başvurusu için hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum