Koç Holding Deprem Yardımı

Koç Holding Deprem Yardımı
Koç Holding Deprem Yardımı. Koç Holding Depremzedelere Ne Kadar Yardım Yaptı? Koç Holding Yardım Başvurusu. Koç Holding Kimlere Yardım Ediyor? Koç Holding Yardımları Nelerdir? Koç Holding Deprem Yardımı. Ülkemizde 6 Şubat...

Koç Holding Deprem Yardımı. Koç Holding Depremzedelere Ne Kadar Yardım Yaptı? Koç Holding Yardım Başvurusu. Koç Holding Kimlere Yardım Ediyor? Koç Holding Yardımları Nelerdir? Koç Holding Deprem Yardımı. Ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde 7,7 ve 7,6 şiddetinde merkez üssü olan Kahramanmaraş’ta bir deprem faciası yaşanmıştır. Ayrıca Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana illeri de depremden etkilenmiş ve birçok yıkımlar meydana gelmiştir. Devletimiz bütün imkanlarıyla birlikte deprem bölgesine müdahale ederken, ülkemizin birçok zengin şirketi de duyarsız kalmayarak hem nakdi olarak destek vermiş hem de temel ihtiyaç malzemesine afet bölgesine göndermiştir. Bu şirketlerden birisi de Koç Holding’dir. Koç Holding, 420 çalışanını deprem bölgesine göndererek, AFAD ekiplerine yardımcı olmuştur. Ayrıca Koç Holding deprem yardımı adı altında deprem bölgesine akaryakıt, su ve gıda, ısıtıcı, giysi, battaniye, ocak, tüp, jeneratör, karavan, yemek tırı, piknik sobası, tıbbi ve hijyen malzemelerini göndermiştir. Koç Holding Deprem Yardımı Koç Holding Deprem Yardımı

Koç Holding Depremzedelere Ne Kadar Yardım Yaptı?

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonucunda ülkenin dört bir tarafından deprem bölgesine gıda, su, ısıtıcı ve battaniye gibi birçok yardımın yapıldığı görülmektedir. Ayrıca depremzedelerinin hem normal hayatlarına devam edebilmeleri hem de deprem bölgesinin eski haline dönebilmesi için maddi yardımlar da yapılmaktadır. Koç Holding, ilk olarak deprem bölgesine temel ihtiyaç malzemelerinin göndererek depremzedelere yardım ettiği bilinmektedir. İlerleyen günlerde ise depremzedelere karşı yapılacak maddi yardımlarının açıklanacağı tahmin edilmektedir.

Koç Holding Yardım Başvurusu

Ülkemizde birçok zengin şirket, maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara ayni veya nakdi olarak yardım yapmaktadır. Bu yardım yapan zengin şirketlerin başında Koç Holding gelmektedir. Ayrıca Koç Holding, ülkemizin en varlıklı şirketlerinden birisidir. Koç Holding, ülkemizdeki dar gelirli kişilere her zaman ayni ve nakdi olarak destek vermektedir. Koç Holdingin birbirinden farklı birçok yardım yaptığı için her yardımın farklı başvuru şartları bulunmaktadır. Koç Holdingin yardımlarına başvuru yapmak için doğrudan Vehbi Koç Vakfı’na gidilmesi gerekmektedir. Ayrıca Koç Holding’in web adresinden de yardım başvurusu yapılmaktadır.

Koç Holding Yardım Başvurusu Formu

Ülkemizde maddi durumu yetersiz olan kişilerin sosyal yardım almak istedikleri zaman akla gelen ilk şirketlerden birisi Koç Holding’dir. Koç Holding’in muhtaç durumdaki vatandaşlarımıza yapmış olduğu sosyal yardımlarının başvurularından belli başlı şartlar yer almaktadır. Bu şartları sağlayan vatandaşlar ise öncelikle başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular ise Vehbi Koç Vakfı’ndan yapılmaktadır. Koç Holding yardım başvurusu esnasında bir form verilmektedir. Formda istenilen bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde yaptığınız yardım başvuruları geçersiz sayılmaktadır.

Koç Holding Kimlere Yardım Ediyor

Ülkemizin en büyük ve zengin olan şirketlerinden birisi olan Koç Holding, ülkemizdeki dar gelirli ailelere para, gıda, yakacak ve giyim gibi birçok sosyal yardım sağlamaktadır. Koç Holding, maddi durumu yetersiz olan üniversite öğrencilerine de burs sağlayarak, onların eğitimlerine katkı sağlamaktadır. Ayrıca okullar inşa ederek Millî Eğitim Bakanlığına teslim etmektedir. Bu teslim ettikleri ortaokullar da ilk 3’e girerek mezun olan öğrencilerinin lise öğretimleri boyunca da burs verilmektedir. Koç Holding’in burs verdiği diğer kişiler ise meslek liselerinde ve hemşirelik okulunda eğitim gören öğrencilerdir.

Koç Holding Yardımları Nelerdir?

  • 1000 TL Nakit Yardımı Giyim ve Gıda Yardımı.
  • Öğrencilere Burs.
  • Hemşirelik ve Asistanlık Bursları
  • AKMED ve ANAMED Bursları
  • Mesleki Eğitim Bursları
  • Okul Başarı Bursları
  • Emekli ve Yardım Sandığı Yardımları

Koç Holding’in yapmış olduğu yardımları öğrenmek ve yardım başvurusu yapmak için buraya https://www.vkv.org.tr/ tıklayabilirsiniz. Koç Holding yardımlarının içeriğini öğrenmek için 0 216 531 08 58 irtibat numarasını arayabilirsiniz.

Vehbi Koç Vakfı Burs Başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/vehbi-koc-vakfi-burs-basvurusu-nasil-yapilir/ Tıklayın.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum