İBB 600 TL Yardım Başvurusu Nasıl Alınır?

İBB 600 TL Yardım Başvurusu Nasıl Alınır?
İBB 600 TL Yardım Başvurusu Nasıl Alınır?İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında yardıma muhtaç vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Muhtaçlık sınırının altında yaşayan ve İstanbul’da...

İBB 600 TL Yardım Başvurusu Nasıl Alınır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

, sosyal belediyecilik kapsamında yardıma muhtaç vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Muhtaçlık sınırının altında yaşayan ve İstanbul’da ikamet eden vatandaşlar, bu yardımlara başvuruda bulunarak ekonomik sıkıntılarını bir nebze de olsa azaltabilmektedir. İBB 600 TL yardım başvurusu nasıl alınır sorusu ise İstanbul’da ikamet eden dar gelirli vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. İBB tarafından verilen 600 TL nakit para yardımına başvuruda bulunabilmek için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunur. Belediye binasını ziyaret ederek bu yardıma başvurabileceğiniz gibi aynı zamanda belediyenin resmi web sitesini ziyaret ederek de başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sırasında sizlere bir form verilecek ve bu form içerisinde yer alan bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız istenecektir. İBB 600 TL Yardım Başvurusu Nasıl Alınır İBB 600 TL Yardım Başvurusu Nasıl Alınır

500 TL Yardım Parası Nasıl Alınır?

500 TL yardım parası nasıl alınır sorusu, İstanbul sınırları içerisinde ikamet eden yardıma muhtaç vatandaşlar tarafından sorulmaktadır. İBB’den 500 TL değerinde nakit para yardımı alabilmek için öncelikle başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuzu online ortamda veya belediye binasını ziyaret ederek yapabilirsiniz. Başvuru sonuçları ise başvuru tarihinden itibaren 14 gün içerisinde telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilmektedir.

7200 tl maddi yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ ziyaret edin.

Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlara bir sosyal kart verilmektedir. Yardım tutarı her ay belirlenen günlerde bu sosyal kartlara bakiye olarak aktarılır. Vatandaşlar herhangi bir işyerine giderek bu kart içerisindeki bakiyeyi kullanabilmektedir. Ancak başvuru şartlarının artık taşınmadığı durumlarda yardım miktarı kesilebilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Nasıl Alınır?

İBB sosyal yardım kartı 1000 TL nasıl alınır sorusu da dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. İBB sosyal yardım kartı alabilmek için gerçek anlamda dar gelirli olmanız ve ekonomik sıkıntılar yaşamanız gerekecektir. Sizler başvuru yaptığınızda bir inceleme başlatılır ve ekonomik durumunuz tespit edilir. İBB tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara verilen 1000 TL sosyal yardım kartına bakiye olarak yüklenmektedir. Bu tutar sizlerin muhtaçlık durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genellikle İBB tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara 600 – 1000 TL arasında bir yardımın yapıldığı söylenebilir. Başvurular için belediye binasını ziyaret ederek veya web siteye giriş yaparak form doldurabilirsiniz.

İBB Yardımları Nelerdir?

İBB yardımları nelerdir sorusunun yanıtına gelecek olursak, İBB tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara yapılan yardımlar şunlardır:

 • Giyim yardımı
 • Gıda yardımı
 • Sıcak yemek yardımı
 • Toplu ulaşım yardımı
 • Odun ve kömür gibi yakacak yardımı
 • Fatura yardımı
 • Nakit para yardımı

Yukarıda yer alan yardımlara başvuruda bulabilmek için gerekli şartları taşımanız gerekecektir. Bu yardımlar arasında en çok tercih edileni ise nakit para yardımıdır. Nakit para yardımları, belediye tarafından sizlere verilecek olan sosyal yardım kartına yatırılır. Sizler bu yardımları POS cihazının bulunduğu tüm işyerlerinde kolaylıkla harcayabilirsiniz.

Kimler İBB’den Yardım Alabilir?

İBB tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Kimler İBB’den yardım alabilir sorusunun yanıtı ise aşağıda sıralanmıştır.

 • İstanbul’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları
 • Yoksulluk sınırının altında yaşayanlar
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayanlar
 • 65 yaşın üzerinde olup bir yerden gelir elde etmeyen yaşlılar
 • Ekonomik anlamda zor günler geçiren ve temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar

Yukarıda yer alan kişiler, İstanbul’da ikamet etmeleri durumunda sosyal yardımlardan faydalanabilmektedir. Eğer sizler de İstanbul ilinde ikamet ediyor ve çeşitli nedenlerden ötürü ekonomik sıkıntılar yaşıyorsanız, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunarak sosyal yardımlardan faydalanabilirsiniz. Başvuru sonuçları, başvuru tarihini takip eden 14 gün içerisinde sisteme kayıtlı cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir.

İBB Yardım Başvurusu Sorgulama

Eğer 14 gün beklemenize rağmen İBB tarafından herhangi bir geri dönüş alamadıysanız, İBB yardım başvurusu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bazı zamanlarda yoğunluğa bağlı olarak başvuru sonuçları daha geç açıklanabilmektedir. Bu gibi durumlarda belediyeye ait cep telefonu numaralarını arayarak bilgi alabilir veya sosyal medya kanalları üzerinden belediyenin destek sayfalarına mesaj atabilirsiniz. Belediye binasına bizzat giderek de sorgulama yapmanız mümkündür. Belediye binasını ziyaret ettiğinizde danışma bölümü ile irtibat kurarak yönlendirme isteyebilirsiniz. Böylece sorgulama işlemini sorunsuz bir şekilde yapmanız mümkün olacaktır. Sizler de bu bilgiler doğrultusunda İBB tarafından dar gelirli vatandaşlara verilen sosyal yardımlardan faydalanabilir ve ekonomik sıkıntılarınızdan bir nebze de olsa kurtulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için belediyeye telefon ile ulaşarak aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Gelir Yuvan ve Gelirim Evden iş fikirleri için hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum