E-devlet 1100 TL yardım başvurusu 2023

E-devlet 1100 TL yardım başvurusu 2023
E-devlet 1100 TL yardım başvurusu. Devlet kurumları, sosyal devlet kapsamında muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlara çeşitli sosyal yardımlarda bulunur. 1100 TL destek paketi de bu yardımlardan bir tanesidir. Ekonomik...

E-devlet 1100 TL yardım başvurusu. Devlet kurumları, sosyal devlet kapsamında muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlara çeşitli sosyal yardımlarda bulunur. 1100 TL destek paketi de bu yardımlardan bir tanesidir. Ekonomik anlamda zor günler geçiren dar gelirli aileler, 1100 TL sosyal yardıma başvuruda bulunarak ekonomik sıkıntılarını azaltmayı amaçlamaktadır. E-devlet 1100 TL yardım başvurusu ise bu bağlamda birçok kişi tarafından merak edilir. Devlet kurumları tarafından dar gelirli ailelere sunulan yardımlar e-devlet üzerinden görüntülenebilir. Vatandaşlar e-devlet kanalına giriş yaparak çeşitli yardımlara başvurabilmekte ve başvuru sonuçlarını görüntüleyebilmektedir. E-Devlet 1100 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır E-Devlet 1100 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır E-devlet kanalının yanı sıra ALO 144 sosyal yardım hattı aranarak veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binası ziyaret edilerek bu yardımlara başvuruda bulunmak mümkündür.

E-devlet 1100 tl yardım başvurusu

E-devlet 1100 tl yardım başvurusu nasıl alınır sorusu bu alanda en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. 1100 TL’lik sosyal yardım paketine başvuruda bulunabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir.

 • Öncelikle T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet kanalına giriş yapmanız gerekir.
 • Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra üst sekmede yer alan arama çubuğunu kullanarak ‘’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’’ araması yapmalısınız.
 • Arama sonucunda karşınıza gelen ekrandan ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Başvurusu’’ ekranına gitmelisiniz.

Karşınıza gelen ekranda kişisel bilgileriniz ve başvur butonu bulunacaktır. Kişisel bilgilerinizin doğruluğunu kabul ettikten sonra başvur butonuna tıklayabilir ve başvurunuzu gönderebilirsiniz. 30 gün içerisinde gelen sonuçlarda başvurunuzun onaylandığını görürseniz, takip eden ayın ilk 15 gününde paranız PTT hesabınıza yatırılacaktır.

Kimler 1100 TL Yardım Alabilir?

Kimler 1100 TL yardım alabilir sorusu da dar gelirli aileler tarafından sıklıkla sorulur. Bu yardım yalnızca muhtaçlık sınırın altında yaşayan ve çeşitli nedenlerden ötürü ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara verilir. Bu kişiler şöyle sıralanabilir:

 • Herhangi bir yerden gelir elde etmeyenler
 • Sosyal güvenceye sahip olmayanlar
 • 65 yaş üzeri olup bir gelire sahip olmayan yaşlılar
 • Eşi vefat etmiş ve gelir sahibi olmayan dul kadınlar
 • Afetzedeler
 • Engelliler
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar

Yukarıda sıralanan kişiler, 1100 TL değerinde olan sosyal yardım paketinden faydalanabilmektedir. Başvurunuzun ardından ilgili birimler incelemelerini yapacak ve uygun görüldüğünüz takdirde başvurunuzu onaylayacaktır.

1100 TL Yardım Başvuru Formu

Devlet kurumları tarafından verilen 1100 TL’lik sosyal yardımı alabilmek için 1100 TL yardım başvuru formu doldurmanız gerekir. Bu formu e-devlet üzerinden online olarak doldurabilir veya ALO 144 hattını arayarak yönlendirme isteyebilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz şehirdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasını ziyaret ederek sizlere verilen formu doldurmanız da mümkündür. Formu doldururken dikkat etmeniz gereken birçok husus bulunur. Öncelikle sizlerden istenen bilgileri kendinize göre doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekecektir. Ardından iletişim bilgileri kısmında kendi cep telefon numaranızı vermeye özen göstermelisiniz. Çünkü başvuru sonuçları telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. [box align="" class="" width=""]E Devlet 1100 tl Yardım Başvuru Formu https://www.turkiye.gov.tr/ashb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu Tıklayın.[/box]

1100 TL Yardım Sorgulama

1100 TL yardım sorgulama işlemi için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunur. E-devlet hesabınıza girerek hizmet ekranından sorgulama yapmanız mümkündür. Ayrıca ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak başvurunuzun ne durumda olduğunu ilgili operatöre sorabilirsiniz. Ancak başvuruların sonuçlanabilmesi için 14 – 30 gün arasında bir süre geçmesi gerekir. Bu sürenin üzerinden çok fazla zaman geçtiyse 144 numaralı sosyal yardım hattını arayabilirsiniz. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında tarafınıza bir kısa mesaj gönderilir. Bu mesajda yapmanız gereken işlemlerden bahsedilecektir. Yardımlar genellikle takip eden ayın ilk 15 gününde

PTT

hesaplarına yatırılır. Bu süre içerisinde kimliğiniz ile birlikte PTT şubelerine giderek paranızı çekebilirsiniz.

E-devlet 1100 TL yardımı nedir?

E-devlet 1100 TL yardımı, Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlara yönelik bir yardım programıdır. Yardım programı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Yardım programı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara tek seferlik olarak ödenen 1100 TL tutarındaki bir yardımdır. İşsiz kalan veya işyerlerinde düşük ücretle çalışan vatandaşlar, gelir kaybı yaşayan veya diğer sebeplerden dolayı ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlar bu yardımdan yararlanabilirler. Yardım programı, Türkiye'deki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülmektedir. Başvurular E-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru sonucunda uygun görülen vatandaşlara, banka hesaplarına ödeme yapılmaktadır.

Kimler E-devlet 1100 TL yardımından yararlanabilir?

E-devlet 1100 TL yardımı, Ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlara yönelik bir yardım programıdır. Yardımdan yararlanabilecek kişiler şu şekildedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler,
 • İşyerlerinde düşük ücretle çalışan veya işsiz kalan kişiler,
 • Gelir kaybı yaşayan veya diğer sebeplerden dolayı ekonomik sıkıntı çeken kişiler,
 • Başvurularında ilgili vakıflar tarafından belirlenen şartları sağlayan kişiler.

Yardımdan yararlanmak için başvuru sahibinin gelir durumu, aile bireyleri sayısı, çalışma durumu ve diğer sosyal ve ekonomik koşullar da değerlendirilmektedir. Başvuru sonucunda yardımdan yararlanmaya hak kazanacak kişiler, banka hesaplarına ödeme yapılacaktır. Ancak, başka bir sosyal yardım programından (örneğin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülen diğer yardım programları) yararlanan kişiler, E-devlet 1100 TL yardımından yararlanamazlar. Ayrıca, yardım programının belirlenen şartlarına uygun olmayan kişiler de yardımdan yararlanamazlar.

E-devlet 1100 TL yardım başvuru formu nereden ve nasıl doldurulur?

E-devlet 1100 TL yardım başvuru formu, E-Devlet üzerinden doldurulabilir. Başvuru formunu doldurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Öncelikle, https://www.turkiye.gov.tr/ E-Devlet şifrenizle E-Devlet sistemine giriş yapın.
 • Ana sayfada yer alan "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" sekmesine tıklayın.
 • Açılan sayfada, "1100 TL Yardım Başvuru" hizmetini seçin ve açılan sayfada yer alan "Başvuru İşlemleri" butonuna tıklayın.
 • Başvuru formunu doldurmak için istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde girin.
 • Formun sonuna geldiğinizde, "Gönder" butonuna tıklayın.

Başvuru formunda istenilen bilgiler arasında, kişisel bilgiler, aile bireyleri sayısı, gelir durumu, iş durumu ve diğer sosyal ve ekonomik koşullar yer almaktadır. Başvuru sahibinin bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmesi önemlidir. Başvuru formunu doldururken, formun her adımında yer alan bilgileri dikkatle okuyun ve doğru bir şekilde doldurun. Başvuru sonrası bilgileriniz kontrol edilerek uygun görülürse, belirtilen tutarda yardım ödemesi yapılacaktır.

Başvuru sonrası ne kadar sürede sonuç açıklanır?

E-devlet 1100 TL yardımı başvurusunun sonuçları, başvurunun yapıldığı tarihten itibaren yaklaşık 5-10 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Başvuru sonuçları, E-Devlet sistemine yüklenen belgelerle veya SMS yoluyla bildirilir. Başvuru sonucunda, başvuru sahibinin uygun görülmesi durumunda yardım ödemesi yapılacaktır. Yardım ödemeleri, banka hesaplarına yapılmaktadır. Bu nedenle, başvuru sahibinin başvuru sırasında doğru ve eksiksiz bir şekilde banka hesap bilgilerini vermesi gerekmektedir. Başvuru sonuçları, belirtilen süre içinde açıklanmayabilirse veya başvuru sonucunda sorunlar yaşanırsa, başvuru sahibi ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iletişime geçebilir.

E-devlet 1100 TL yardımından yararlanmak için başka bir sosyal yardım programından faydalanmamak gerekir mi?

E-devlet 1100 TL yardımından yararlanmak için başka bir sosyal yardım programından faydalanmak mümkündür. Ancak, E-devlet 1100 TL yardımından yararlanmak için, başka bir sosyal yardım programından aynı anda yararlanılmaması gerekmektedir. Başvuru sırasında, başvuru sahibi herhangi bir sosyal yardım programından yararlandığını belirtmelidir. Başvuru sahibi, başka bir sosyal yardım programından yararlanıyorsa veya daha önce yararlanmışsa, E-devlet 1100 TL yardımından yararlanamayacaktır. E-devlet 1100 TL yardımı, ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlara yönelik bir yardım programıdır. Yardım programına başvururken, başvuru sahibinin gelir durumu, aile bireyleri sayısı, çalışma durumu ve diğer sosyal ve ekonomik koşulları dikkate alınmaktadır. Bu nedenle, başvuru sahibinin belirtilen şartları sağladığına ve başka bir sosyal yardım programından yararlanmadığına dair doğru bilgiler vermesi önemlidir.

Evde Para Kazanmak İster Misiniz ? Hemen Gelirim evden ve Gelir Yuvan İş Fikirlerini İnceleyin 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum