Cimer Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Cimer Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu
Cimer Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Cimer 1000 Tl Yardım Başvuru Formu. Cimer Maddi Yardım Başvurusu. Cimer şikayet. Cimer değişik destek ve yardımlarla destek veren bir web sitesidir. Cumhurbaşkanlığına bağlı ve devlet...

Cimer Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Cimer 1000 Tl Yardım Başvuru Formu. Cimer Maddi Yardım Başvurusu. Cimer şikayet. Cimer değişik destek ve yardımlarla destek veren bir web sitesidir. Cumhurbaşkanlığına bağlı ve devlet tarafından kurulmuş bir platformdur. Cimer yardım başvurusu ile şikayet  ve destek başvurularınız

Cumhurbaşkanlı

ğına iletilmektedir. İhtiyacı olan yurttaşlar bu platform üzerinden hangi yardım konusu ise ilgili kuruma başvuruda bulunabiliyorlar. Yardım isteği Cumhurbaşkanlığına ulaştıktan sonra yetkililerce incelenir ve olumlu ise ilgili şahıslara gereken dönüş sağlanır. Cimer 2015 senesinde kurulmuştur. Bu site üzerinden vermiş olduğunuz kişisel bilgileriniz güvence altındadır. Bu sistem üzerinden ise dilekçe hazırlama ve daha kısa sürede istek ve şikayetlerinize yanıt alma avantajı olmuştur. Yurt dışında hayatını sürdüren vatandaşlar ve ülkemizde 12 yaş üzeri vatandaşlar, şikayet ve yardım başvurularında Cimer’den destek alma hakkına sahiptir.

Cimer 1000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Özellikle salgın döneminin etkisi ile işsiz kalıp yardıma ihtiyacı olan vatandaşların sayısı artmıştır. Bu sebeple de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1000 TL yardım ile destek verir. Cimer Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Cimer Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Cimer 1000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır?

  • Yardıma başvurmak için öncelikle http://cimer.gov.tr/ internet sitesi üzerinden başvuru yap menüsüne giriş yapmalıdır.
  • Sonraki aşamada ise T.C Kimlik no ve ad soyad bilgilerini girmelidir.
  • Seçenekler arasında istek bölümüne girerek e-devlet bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kayıtlı ikametgah adresiniz çıkacaktır. Şayet kayıtlı adres bilgileri değişti ise güncelleme yapılmalıdır.
  • Adres bilgileri kontrol edildikten sonraki aşamada ise ileri butonunu kullanarak yardım talebinizin ne olduğunu içeren bir metin yazmalısınız.
  • İlave olarak sisteme yüklemek istediğiniz belgeler var ise yükleme yapabilirsiniz. Başvuru yaptığınız kurum seçildikten sonra kanuni bilgilendirme metni onayı sonrasında başvurunuz iletilmiş olacaktır.

Cimer Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

  1. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi kanalı ile yardım almak isteyen vatandaşlar uzun süren dilekçe süresini ortadan kaldırarak daha kısa vadede taleplere cevap verilmesini sağlar.
  2. Cimer yardım başvuru formu doldurmak için öncelikle http://cimer.gov.tr/ linki üzerinden ya da e-devlet üzerinden yardım başvurusu için giriş yapılır. Daha sonra TC kimlik no, anne adı, baba adı, annenizin evlenmeden önceki kızlık soyadı, cep numarası bilgileri girilir.
  3. Giriş sayfasında ise hangi yardım talebinde bulunduğunuza dair soruların olduğu bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
  4. Sonrasında ise kısa bir metin ile yardım isteğiniz alınır. Son aşamada ise size bir başvuru numarası iletiliyor ve bu numaradan başvuru durumunuzu sorgulayabiliyorsunuz. Başvurular ise ilgili kurumun yoğunluğuna bağlı olarak iki, üç gün içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Cimer Yardım Başvurusu Yap

Cimer hizmetleri ile kaymakamlık, bakanlık, valilik kurumlarının danışma ofislerine e-devlet ya da Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi üzerinden başvuruda bulunulabilir. Cimer yardım başvurusu yap konusu üzerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar, kolaylıkla ilgili kurumlara ulaşarak kısa sürede başvurularını sonuçlandırabilirler. Cimer’e internet üzerinden başvurular e-imza, mobil imza, vatandaşların cep numaralarına gönderilen sms doğrulama sistemi ile yapılabilmektedir. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne mavi kartı olanlar, T.C. vatandaşları, belli koşullar çerçevesinde olmak kaydı ile Türkiye’de yaşayan yabancılar internet üzerinden, posta, telefon yolu ile başvuruda bulunabilirler. Başvuru sahibi başvuru sonrasında iletilen  numara ve kimlik bilgileri ile sonucu sorgulayabilirler. Yardımınızla ilgili kamu kuruluşlarından hangisine başvuruda bulunmak isterseniz o kuruma talebiniz direkt olarak iletilecektir. Ülke dışından başvuru yapan vatandaşların adres bilgileri sisteme direkt düşer ama bu adres bilgisini kullanmak istemeyip yeni bir adres bilgisi de kullanılabilir. Eğer başvuru ile ilgili iptal edilme istenir ise sonuçlanmadan iptal isteminde bulunulabilir. Sonuçlanmış ise yardım talebinin iptal edilmesi ile ilgili sürecin sona ermesi ilgili kurum ve kuruluşun kararına bağlı olacaktır.

Cimer diğer destekleri için hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum