Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?Ankara Büyükşehir Belediyesi, projesi Başkent Kart ile halkına sosyal yardımlar yapmaktadır. Geçtiğimiz aylarda Mansur Yavaş 500 TL doğal gaz yardımı yapmıştı....

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, projesi Başkent Kart ile halkına sosyal yardımlar yapmaktadır. Geçtiğimiz aylarda Mansur Yavaş 500 TL doğal gaz yardımı yapmıştı. Başkent kartlara yüklenen 500 TL ile vatandaşlar az da olsa rahatlamıştı. Yardımlar bununla da bitmedi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, bayramlarda da Başkent Kart projesi üzerinden yardımlar yapmaya devam etti. Kurban Bayramına haftalar kaldı. Dolayısıyla Ankara halkı, “Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır?” gibi soruların cevabını arıyor. İşte, bu tarz soruların cevabı…

Başkent Kart 500 TL

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent Kart projesini sloganla duyurmuştu. İyiliğin hastalık gibi bulaşıcı olduğunu belirtmişti. Bu sözünü de projenin sloganı haline getirdi. Başkan Mansur Yavaş’ın bu projesi, kısa sürede yayılmayı başardı ve çığ gibi büyüdü. Günümüzde ise Ankara’da ‘Sosyal Belediyecilik’ adı altında birçok çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara, Ankara Büyükşehir Belediyesi, aralıksız destek olmaya çalışıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mahsur Yavaş, Başkent Kart 500 TL yardım ile ilgili açıklamasını yeniledi. Sözleri ihtiyaç sahiplerine merhem oldu. Mahsur Yavaş açıklamasında şu şekilde konuştu: “Seçimlerden önce sizlere söz vermiştik. Sosyal yardımdan faydalanan ailelerimize Başkent Kart projesini kapsamında destek vereceğimizi belirtmiştik. Amacımız, ihtiyaç sahibi ailelerimizin belediye desteklerinden uygar bir biçimde yararlanmasıdır. Bunu başarmaya devam ediyoruz. Başkent Kart ile veren eller, alan elleri görmedi. Tüccar zengin edilmedi. Yardım ekonomisi Ankara’nın her noktasına dağıldı. İhtiyacı olan aileler, ihtiyaç ürünlerini kendisi seçti. Bu destekle Ramazan ayında 100 milyon lira bütçeli, büyük yardımımızı yaptık. Başkent Kartı olan ihtiyaç sahibi ailelerin hesabına 400 lira yatırdık. Toplam 113 bin aileye destek olduk. Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen çalışanları da unutmadık. 18.500 çalışana 400 lira desteğimiz devam ediyor.” dedi. Mahsur Yavaş’ın bu açıklamaları, Kurban Bayramı’nda yapılacak yardımları merak ettirdi.

Mahsur Yavaş 500 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başkent Kart yardımlarının devam etmesi ve bayramın yaklaşması, Ankara halkının birçok soru sormasına neden oldu. Mahsur Yavaş 500 TL yardım başvurusu nasıl yapılır, bu sorulardan sadece biridir. Mahsur Yavaş 500 TL yardım başvurusu için Başkent Kart kullanıcıları arasında yer almak gerekmektedir. Başkent Kart’ınız yoksa öncelikle Başkent Kart başvurusunda bulunmalısınız. Bunun için ise forms.ankara.bel.tr sayfasına gitmelisiniz. Burada bazı kişisel bilgiler istenmektedir. İstenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması önemlidir. Ankara Büyükşehir Belediyesi, başvuru değerlendirme sürecinde araştırma yapmaktadır. Değerlendirme olumlu olan vatandaşlara, Başkent Kartı vermektedir. Başkent Kartı olanlar ise Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinden kolaylıkla başvuru yapabilir. Ayrıca sitenin ana sayfasında bulunan duyurular kısmında da yönlendirme bulunmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım konusunda büyük çalışmalar yapmasıyla bilinir. Yaptığı sosyal yardımlar, Kurban Bayramı’nda da devam etmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarımdan yararlanmak isteyen vatandaşların, Başkent Kartı olmak zorundadır. Aksi halde hiçbir yardımdan yararlanılamaz. Başkent Kartı olanlara, sosyal yardımlar otomatik olarak yatırılmaktadır. Yardım konusunda herhangi bir yanlışlık olmaması adına da Ankara Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesi düzenli olarak takip edilmelidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı Yardımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda da yardımlarına hız kesmeden devam edecek. Şimdiden çalışmalara başlandı. Diğer bayramlarda ve sosyal yardımlarda olduğu gibi Başkent Karta belli bir miktar para yatırılacak. Başkent Kartı olmayan ihtiyaç sahipleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı yardımı için vakit kaybetmeden başvuru yapmalıdır.  

Diğer maddi yardım başvuruları için hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.