Adana Valiliği Para Yardımı

Adana Valiliği Para Yardımı
Adana Valiliği Para Yardımıİl valilikleri ve ilçe kaymakamlıkları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla yardıma muhtaç vatandaşlara ve ailelerine çeşitli sosyal yardımlarda bulunmaktadır. Adana Valiliği...

Adana Valiliği Para Yardımı

İl valilikleri ve ilçe kaymakamlıkları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla yardıma muhtaç vatandaşlara ve ailelerine çeşitli sosyal yardımlarda bulunmaktadır. Adana Valiliği de bu kurumlardan bir tanesidir. Adana Valiliği, Adana ilinde ikamet eden vatandaşlara ayni ve nakdi yardımlarda bulunur. Adana valiliği para yardımı için belirli şartların taşınması gerekir. Adana ilinde yaşayan ve çeşitli nedenlerden ötürü ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlar, kendilerine en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasına giderek form doldurmalı ve yardım başvurusunda bulunmalıdır. Para yardımının tutarı, vatandaşın muhtaçlık durumuna göre değişiklik gösterir. Ancak bu yardımlar aylık 300 TL’den başlayarak 800 TL’ye kadar çıkabilmektedir. adana valiligi para yardımı adana valiligi para yardımı

Adana Valiliği Erzak Yardımı

Yaşadığınız ekonomik sıkıntılar nedeniyle besin ihtiyaçlarınızı karşılamakta zorlanıyor olabilirsiniz. Eğer Adana’da ikamet ediyorsanız, bu gibi durumlarda Adana Valiliği’nden yardım alabilirsiniz. Adana valiliği erzak yardımı başvurusunda bulunabilmek için tek yapmanız gereken işlem, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasına gitmek ve bir form doldurmaktır. Form doldurarak teslim ettiğinizde 30 gün içerisinde sizlere bir geri dönüş yapılır. Başvurusu onaylanan vatandaşlar her ay içerisinde mercimek, bulgur, pirinç, salça ve makarna gibi kuru gıdaların yer aldığı bir koli almaktadır. Bu koli, vakıf personelleri tarafından adresinize kadar teslim edilir. Aynı zamanda içerisine bakiye yüklenen sosyal kartlar da tarafınıza teslim edilebilir. Bu durum tamamen sizlerin muhtaçlık durumuna bağlıdır.

Adana Valiliği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana valiliği yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu, Adana ilinde yaşayan ve çeşitli nedenlerden ötürü ekonomik sıkıntı çeken dar gelirli vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulur. Adana Valiliği yardım başvurusunda bulunabilmek için sosyal hizmet merkezlerini veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı ziyaret etmeniz gerekecektir. Valilikler, bu kuruluşlar aracılığıyla yardıma muhtaç vatandaşlara sosyal yardım sunmaktadır. Başvuru esnasında sizlere bir form verilir. Bu formda ekonomik sıkıntılarınızı tespit etmeye yönelik sorular yer alacaktır. Tüm soruları eksiksiz bir şekilde yanıtlamanız durumunda başvurunuz işleme alınacak ve sonuçlandığında cep telefonunuza bir kısa mesaj gönderilecektir. Başvurusu onaylanan vatandaşlar 30 gün içerisinde ilk yardımlara ulaşacaktır.

Adana Valiliği Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Valilikler, kurum iletişim numarası üzerinden yardım başvurusu almazlar. Bu nedenle Adana valiliği yardım başvurusu telefon numarası yerine ALO 144 numaralı sosyal yardım hattını aramak gerekir. Bu hat, yardıma muhtaç vatandaşların tek merkezden yardım talebinde bulunmaları ve geçmişteki taleplerini sorgulamaları için oluşturulmuştur. Sizler ALO 144 numaralı hattı aradığınızda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalışan kurum operatörleri sizleri karşılayacaktır. Operatörlere sosyal yardım talebinde bulunmak istediğinizi iletmeniz durumunda sizlere yardımcı olacak ve ilgili yönlendirmeleri yapacaktır. Operatör tarafından belirtilen işlemleri gerçekleştirmeniz durumunda başvurunuz alınacak ve 30 gün içerisinde bir geri dönüş yapılacaktır.

Gıda Yardımı Başvurusu Adana

Gıda yardımı başvurusu Adana ilinde yaşayan dar gelirli vatandaşları yakından ilgilendirir. Eğer Adana’da ikamet ediyorsanız, Adana Valiliği tarafından yürütülen sosyal yardımlara başvuruda bulunabilirsiniz. Bu yardımlardan bir tanesi de gıda yardımıdır. Muhtaçlık sınırının altında yaşayan aileler bu yardımdan faydalanarak temel besin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Yardımlar genellikle bir koli içerisinde adresinize kadar teslim edilir. Gıda yardımı başvurusunda bulunabilmek için yalnızca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasını ziyaret etmeniz gerekir. Ziyaretiniz sırasında sizlere bir form verilerek doldurmanız istenir. Bu formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra kurum yetkilisine teslim etmelisiniz. Ayrıca hizmet binasını ziyaret etmeden önce kimlik kartınızı yanınıza aldığınızdan emin olmanız gerekir.

Adana Valiliği Yardımları Nelerdir?

Adana Valiliği yardımları nelerdir sorusunun yanıtını verecek olursak, Adana Valiliği tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara verilen ayni ve nakdi yardımlar şunlardır:

 • Kira yardımı
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Kıyafet yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Evde bakım yardımı
 • Nakit para yardımı
 • Eğitim ve sağlık yardımı
 • Dul ve yetim yardımları

Yukarıda yer alan yardımlardan faydalanabilmek için size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasını ziyaret etmeniz gerekir. Ayrıca sosyal hizmet merkezlerini ziyaret ederek de bu yardımlardan faydalanmanız mümkündür. Verilecek olan yardımın sıklığı ve miktarı, hane içerisinde bulunan kişi sayısına ve muhtaçlık durumunuza göre değişiklik gösterebilir.

Adana Valiliği Yardım Başvurusu Şartları

Adana Valiliği ve benzeri kurumlardan yardım alabilmek için sağlamanız gereken bazı şartlar bulunur. Bu şartlar genellikle maddi durumunuz ile alakalıdır. Adana Valiliği yardım başvurusu şartları aşağıda sıralanmıştır:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Adana’da ikamet etmek
 • Sosyal güvenceye sahip olmamak
 • Taşınır veya taşınmaz mallara sahip olmamak
 • Benzer herhangi bir kamu kurumundan veya kuruluşlardan yardım almamak
 • Özel durumlara sahip olanlar için rapor veya belge sunmak

Yukarıda yer alan şartların tamamını eksiksiz bir şekilde sağlamanız durumunda yardım talep edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz başvuru incelendikten sonra tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır. Yardımlar, olumlu sonuç alan vatandaşların ev adreslerine kadar teslim edilir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu İçin

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.