15 bin tl taşınma yardımı Nasıl Alınır? Kimler Alabilir? Başvuru Formu

15 bin tl taşınma yardımı Nasıl Alınır? Kimler Alabilir? Başvuru Formu
15 bin tl taşınma yardımı Nasıl Alınır? Kimler Alabilir? Başvuru Formu. 15 bin taşınma yardımı ne zaman yatacak? Taşınma parası nereden alınır? Deprem taşınma yardımı başvurusu nasıl yapılır? 15 bin tl taşınma yardımı...

15 bin tl taşınma yardımı Nasıl Alınır? Kimler Alabilir? Başvuru Formu. 15 bin taşınma yardımı ne zaman yatacak? Taşınma parası nereden alınır? Deprem taşınma yardımı başvurusu nasıl yapılır? 15 bin tl taşınma yardımı başvurusu 15 bin tl taşınma yardımı. Cumhur Başkanı Recep Tayip Erdoğan, deprem bölgesindeki ziyaretini gerçekleştirdikten sonra, depremzede ailelerin taşınmasına yardımcı olacak olan 15 bin tl taşınma yardımını açıkladı. Şartsız ve koşulsuz olarak, deprem bölgelerinden gidecek olan ailelere 15 bin tl taşınma yardımı verileceğini duyurdu. Taşınma Yardımı Başvurusu. 15 bin tl taşınma yardımı. Depremzedelere Taşınma Yardımı. Taşınma Yardımı Nasıl Alınır? 15 bin tl taşınma yardımı Nasıl Alınır Kimler Alabilir Başvuru Formu 15 bin tl taşınma yardımı Nasıl Alınır Kimler Alabilir Başvuru Formu

15 bin TL Taşınma Yardımı Başvurusu

15 Bin TL Taşınma Yardımı Başvurusu. Ülkemizde Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonucunda 10 şehrimizde yıkımlar meydana gelmiştir. Taşınma Yardımı Başvurusu. Bu doğrultuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremden evi hasar gören veya evi yıkılan depremzede vatandaşlarımıza 15.000 TL taşınma yardımının verileceğine yönelik bir açıklamada bulunmuştur.

Taşınma Yardımı Parası Ne Kadar?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından tespit edilen yıkılmış binalarda, acil yıkılacak olan binalarda, ağır ve orta hasarlı binalarda oturan vatandaşlara verilecek olan taşınma parasının miktarı 15.000 TL olarak belirlenmiştir.

Taşınma Yardımı Başvurusu Nasıl yapılır?

  • E-devlet https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ sitesi üzerinden giriş yapın.
  • E-devlet uygulamasına girdikten sonra ise karşınıza çıkan arama motoruna “Afetzede Barınma Desteği” yazınız.
  • Karşınıza çıkan sayfadaki başvuru formunu doldurduktan sonra ise onaylayınız.

Taşınma Yardım Başvuru Formu

E-devlet uygulamasından yapılan taşınma yardım başvurularında size verilen formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Aksi takdirde taşınma yardım başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Ancak hatalı başvuru yapıldığında “İptal” seçeneğine tıklayarak, tekrar taşınma yardım başvurusu yapılmaktadır.

Taşınma Yardımı E-devlet Nasıl Alınır?

Taşınma yardımı almak isteyen depremzede vatandaşlarımız, ilk olarak e-devlet sisteminden taşınma yardımı başvurusunda bulunması gerekmektedir. Bu başvurular ilgili kurumlar tarafından incelendikten sonra, taşınma yardımı başvuruları onaylanan kişilere 15.000 TL tutarında bir ödeme yapılacaktır.

Kiracıya Taşınma Yardımı Alabilir mi?

Devletimiz deprem bölgesinde kiracı olarak oturan vatandaşlara da 15.000 TL tutarında taşınma yardımı vermektedir.

Depremzede Taşınma Yardımı Başvurusu

Depremzede taşınma yardım başvuruları e-devlet sistemi üzerinden “Afetzede Barınma Desteği” kısmından yapılmaktadır.

AFAD Taşınma Yardımı

AFAD taşınma yardımı, deprem bölgesinde ikamet eden ev sahibi ve kiracı fark etmeksizin herkese verilmektedir. Ancak taşınma yardımı alabilmek için ilk olarak e-devlet üzerinden taşınma yardımı başvurusunda bulunulması gerekmektedir. AFAD taşınma yardımlarının miktarı ise devletimiz tarafından 15.000 TL olarak açıklanmıştır.

Taşınma Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir

Depremzede vatandaşlarımıza verilecek olan taşınma yardımı başvuru şartlarını ele aldığımızda ise depremzedelerin ikamet ettikleri yerde bulunan il valilikleri tarafından kimlik paylaşım sistemi ve tapu sorgulama işlemleri yapıldıktan sonra taşınma yardımı almaya hak kazandıkları görülmektedir. Bunun yanı sıra ise depremde evleri yıkılan, orta veya ağır riskli olan binalarda oturması da gerekmektedir. Taşınma yardımı başvurusu yapmak için buraya

https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-afetzede-barinma-destegi-basvurusu

tıklayınız.

15000 TL taşınma yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/tasinma-yardimi/ Tıklayın.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.