Artvin Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Artvin Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu
Artvin Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu. Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde bulunan Artvin şehri doğal ve coğrafi güzelliklerinin yanında Artvin belediyesinin sosyal yardımları ile adından söz...

Artvin Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu. Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde bulunan Artvin şehri doğal ve coğrafi güzelliklerinin yanında Artvin belediyesinin sosyal yardımları ile adından söz ettiriyor. Bu yardımların başında ayni yardımlar arasına giren kömür yardımı girmektedir. Peki Artvin belediyesi kömür yardım başvurusu nasıl yapılmaktadır? Artvin Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Başvuru Formu Artvin Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Başvuru Formu Artvin belediyesi yaklaşan kış ayları için yardıma muhtaç vatandaşlar için odun ve yakacak yardımı yapacaktır. Yardım başvurusu Artvin belediyesi sosyal hizmetlere bağlı müdürlüklerinden yapılmaktadır. Ayrıca başvuru için kişinin bağlı olduğu mahallenin muhtarlığına giderek muhtaçlık belgesi ve kendisinin ıslak imzalı dilekçesini Belediye Başkanlığı’na vermesi gerekmektedir. Daha detaylı bilgiyi https:/Artvin.bel.tr/ adresine giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Artvin Belediyesi Kömür Para Alma Desteği

Kış aylarının yaklaşması ise dar gelirli vatandaşların en büyük harcama kalemlerinden biri yakacak ve kömür gibi malzemeler oldu. Artvin belediyesi kömür yardımında dar gelirli kişileri yalnız bırakmayarak onların yanında oluyor. Vatandaşların merak ettiği konu ise Artvin belediyesi kömür para alma desteği konusudur. Belediyenin bilindiği gibi ayni ve nakdi yardımları devam etmektedir. Bunun yanında başvuru yapıp komisyon tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara kömür yardımı yapılmakla birlikte ayrıca belediyenin maddi yardımı bulunmaktadır. Bu yardımlar için gerekli bilgileri 4447008 telefon numarasını arayarak öğrenebilirler.

Artvin Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Kışın Karadeniz bölgesinde en çok kullanılan yakacakları odun ve kömür oluşturmaktadır. Dar gelirli vatandaşları da en çok düşündüren evlerinde yaktıkları kömür ihtiyaçlarıdır. Artvin belediyesi kömür alamayan vatandaşlara yardım ediyor. Bu yardım için Artvin belediyesi kömür yardım başvuru formu nerede bulacakları vatandaşlar için merak konusudur. Başvuru sadece ilgili makam tarafından verilir. Başvuru formu kişinin gelir durumu, hanede yaşadığı kişi sayısı gibi sorular içermektedir.  Bu form doldurduktan sonra diğer evraklar ile birlikte Artvin belediyesi sosyal yardım hizmetlerine bağlı müdürlüklerine teslim edilir. Daha sonra belediyenin yardımcı komisyonu tarafından incelenerek yardıma muhtaç kişilere yardımlar ulaştırılır.

Artvin Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Her belediye gibi Artvin belediyesi de halkının kışın rahat ve sıcak bir şekilde geçirmesini ister. Bu aşamada dar gelirli vatandaşlar için kömür yardımı büyük önem taşımaktadır. Peki Artvin belediyesi kömür alma şartları nelerdir? Bu sorunun cevabını kış aylarını rahat geçirmek isteyen her yardıma muhtaç vatandaş merak etmektedir. Öncelikle Artvin belediyesi tarafından kömür yardımı almak için, yardımı alacak kişinin ve ailesinin ikametgâh adresinin Artvin il sınırları içerisinde bulunması gerekiyor. Bunun yanında diğer şartların neler olduğuna bakalım.

  1.   Yardım talebinde bulunan kişinin temel ihtiyaç malzemeleri ile yakacak  ihtiyaçlarını temin etmekte zorlanması
  2.   Yardım edilecek kişinin gelirsiz ya da çok az bir gelire sahip olması
  3.   Kişinin yaşlı, kimsesiz, dul, yetim ve gelirinin olmaması
  4.   Yardım talebinde bulunan kişinin daha önce muhtardan ya da belediye meclisinden fakirlik belgesi alması

      Bu şartları sağlayan kişiler başvuru yaparak komisyon tarafından incelemeye alınırlar. Gerçekten yardıma muhtaç olan kişiler belirlenerek kömür yardımı yapılır. Eğer yanlış bilgi verilerek alınan yardımlar varsa bunlar kesilerek bu kişiler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.  Ayrıca Artvin belediyesinin 0541 212 37 11 WhatsApp numarasına mesaj yazarak başvuru yapabilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.