Kızılay Eğitim Yardımı Ne Kadar? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Kızılay Eğitim Yardımı Ne Kadar? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Kızılay Eğitim Yardımı Ne Kadar? Kimler Başvurabilir? Başvuru FormuSizlerin de bildiği üzere devlet kurum ve kuruluşları ekonomik anlamda zor durumda olan vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Eğitim yardımları da...

Kızılay Eğitim Yardımı Ne Kadar? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Sizlerin de bildiği üzere devlet kurum ve kuruluşları ekonomik anlamda zor durumda olan vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Eğitim yardımları da bunlardan bir tanesidir. Türk Kızılay, gıda ve sağlık yardımının yanı sıra yardıma muhtaç ailelerin eğitim gören çocuklarına okul yardımında bulunmaktadır. Bu yardımlar ayni yardım olarak bilinmekte ve direkt kırtasiye malzemesi şeklinde verilmektedir. Kızılay eğitim yardımı ne kadar sorusu veliler tarafından sıkça sorulur. Kızılay tarafından verilen eğitim yardımı nakit para şeklinde olmadığı için bir tutar belirtmek mümkün değildir. Ancak bu kuruluş yardıma muhtaç öğrencilere çanta, kalem, silgi, defter, boyama seti, cetvel ve kalem ucu gibi çeşitli kırtasiye malzemeleri vermektedir. Kızılay Eğitim Yardımı Ne Kadar? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu Kızılay Eğitim Yardımı Ne Kadar? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Kızılay Öğrenci Yardımı Başvurusu

Kızılay öğrenci yardımı başvurusu için öncelikle istenen şartları sağlamanız gerekir. Eğer istenen şartların tamamını eksiksiz bir şekilde sağlıyorsanız 81 ilin tamamında bulunan Kızılay temsilciliklerine giderek form doldurabilir ve başvurunuzu ilgili birimlere iletebilirsiniz. Aynı zamanda bu süreç içerisinde yönlendirme istemek ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için ALO 168 Kızılay çağrı merkezini arayabilirsiniz. Kızılay öğrenci yardımı başvurusunda bulunurken formda yer alan bilgilerin tamamını eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekecektir. Bu bilgilerden birini veya birkaçını eksik doldurursanız başvurunuz işleme alınmayabilir. Aynı zamanda Kızılay tarafından sizlerden istenen belgeleri ve evrakları temin etmeyi unutmamalısınız. Başvurular yaklaşık 30 gün içerisinde sonuçlandırılmakta ve eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte tarafınıza ulaştırılmaktadır.

Kızılay Kırtasiye Yardımı

Kızılay, yardıma muhtaç ailelerin ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim gören çocuklarına kırtasiye yardımında bulunur. Kızılay kırtasiye yardımı için ailelerin başvuruda bulunması ve gerekli evrakları teslim etmesi şarttır. Kırtasiye yardımı içerisinde çanta, kalem, defter, kalem ucu, silgi, cetvel ve boya seti gibi çeşitli ürünler bulunur. Kırtasiye yardımı öğrencilere yılda bir kez olmak üzere verilir. Diğer yıllarda yardım almak isteyen ihtiyaç sahiplerinin başvurularını tekrarlamaları şarttır. Bu yardımlardan Türkiye’nin 81 ilinde bulunan vatandaşların tamamı faydalanabilir. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi Kızılay tarafından istenen şartların tamamını sağlamanız zorunludur.

Kızılay Okul Yardımı

İlköğretim ve ortaöğretim düzeyinde eğitim gören çocuklar, ailelerinin içerisinde bulunduğu ekonomik nedenlerden dolayı eğitim masraflarını karşılamakta zorluk yaşayabilirler. Durum böyle olunca kurum ve kuruluşlar ailelere okul yardımında bulunmaktadır. Kızılay da ailelerin okul yardımı alabilecekleri kuruluşlardan bir tanesidir. Kızılay okul yardımı için ailelerin istenen şartları karşılamaları ve başvuru yapmaları gerekir. Kızılay’ın 81 ilin tamamında temsilcilikleri bulunur. Bu temsilciliklere giderek form doldurmanız ve okul yardımından faydalanmanız mümkündür. Ancak öncesinde istenen şartları ve evrakları öğrenmeniz gerekecektir. Bu işlem için cep telefonunuzdan ALO 168 numaralı Kızılay çağrı merkezini aramanız yeterli olacaktır. Kurum personelleri sizleri dilediğiniz tüm konularda bilgilendirecek ve başvuru için yönlendirecektir.

Kızılay Eğitim Yardımı Kimlere Verilir?

Kızılay eğitim yardımı kimlere verilir sorusunun yanıtına gelecek olursak, Kızılay’dan yardım alabilmek için şu şartları sağlamanız gerekir:

  • Sosyal güvenceye sahip olmamak ve muhtaçlık seviyesinin altında yaşam sürmek
  • Temel eğitim ihtiyaçlarını karşılayamıyor düzeyde olmak
  • Öğrencinin ilkokul veya ortaokul düzeyinde eğitim görmesi
  • Öğrencinin devlet okullarında veya özel okullarda %100 burslu eğitim görmesi
  • Öğrencinin aktif öğrenciliğinin bulunması ve devamsızlık sınırını aşmaması

Yukarıda sıralanan şartları sağlamanız durumunda Kızılay ile iletişime geçerek eğitim yardımına başvuruda bulunabilirsiniz. Yardım ile alakalı daha fazla bilgi almak ya da aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için dilediğiniz zaman ALO 168 numaralı Kızılay çağrı merkezini arayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum