Kırtasiye Yardımı Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Kırtasiye Yardımı Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Kırtasiye Yardımı Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru FormuDevlet kurum ve kuruluşları yardıma muhtaç vatandaşlara ayni ve nakdi desteklerde bulunmaktadır. Ayni desteklerden bir tanesi de kırtasiye yardımıdır. Kırtasiye...

Kırtasiye Yardımı Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Devlet kurum ve kuruluşları yardıma muhtaç vatandaşlara ayni ve nakdi desteklerde bulunmaktadır. Ayni desteklerden bir tanesi de kırtasiye yardımıdır. Kırtasiye yardımı; ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören yardıma muhtaç öğrencilere verilen eğitim materyallerini kapsar. Bu yardım genellikle valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, vakıflar ve dernekler tarafından verilmektedir. Kırtasiye yardımı nasıl yapılır sorusu ise dar gelirli vatandaşlar tarafından sıkça sorulur. Kırtasiye yardımına başvuruda bulunabilmek için ilgili kurumun hizmet binasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Aynı zamanda kurumun resmi web sitesini ziyaret ederek de kırtasiye yardımına başvuruda bulunmanız mümkündür. Eğer belediyeler tarafından verilen kırtasiye yardımına e-devlet üzerinden başvuruda bulunmak istiyorsanız

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671

adresine gitmeniz yeterlidir. Kırtasiye Yardımı Nasıl Yapılır Kırtasiye Yardımı Nasıl Yapılır

Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir?

Kırtasiye yardımı kimlere verilir sorusu pek çok kez sorulur. Devlet kurum ve kuruluşları tarafından verilen kırtasiye yardımından faydalanabilen kişiler şu şekilde sıralanabilir:

 • Dar gelirli ailelerin eğitim gören çocukları
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayan ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler
 • Dul kadınların eğitim gören çocukları
 • Şehit yakınları ile gazilerin eğitim gören çocukları
 • Yetim ve öksüz öğrenciler
 • İşsiz ailelerin ilkokul, ortaokul veya lise düzeyinde eğitim gören çocukları

Yukarıda yer alan kişiler, devlet kurum ve kuruluşları tarafından verilen kırtasiye yardımından faydalanabilmektedir. Eğer sizler de bu gruplardan herhangi birine dahilseniz başvuruda bulunarak kırtasiye yardımından kolayca faydalanabilirsiniz.

Kırtasiye Yardımı Ne Kadar 2022?

Kırtasiye yardımı ne kadar 2022 yılında en çok sorulan sorulardan bir tanesi olmuştur. Kırtasiye yardımının tutarı kurumdan kuruma değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen kırtasiye yardımının tutarı yılda bir kez olmak üzere 500 TL olarak belirlenmiştir. Vakıflar ve derneklerde ise bu tutar 300 TL’den başlayarak 1500 TL’ye kadar değişiklik gösterebilmektedir. Kırtasiye yardımı nakit para şeklinde verilebildiği gibi aynı zamanda direkt kırtasiye ürünü olarak da verilebilmektedir. Kırtasiye kutusunun içerisinde kalem, silgi, defter, kalem ucu, cetvel ve okul çantası gibi ürünler yer alacaktır. Bulunduğunuz ildeki kurumları ziyaret ederek hem başvuruda bulunabilir hem de yardım ile alakalı detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kırtasiye Yardımı Şartları

Kırtasiye yardımı şartları dar gelirli vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Kurum ve kuruluşlar tarafından verilen kırtasiye yardımından faydalanmak istiyorsanız şu şartları taşımanız gerekecektir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Öğrencinin devlet okullarında ilkokul, ortaokul ya da lise düzeyinde eğitim görmesi
 • Öğrencinin eğitim hayatında aktif olması
 • Hane gelirinin asgari ücretten düşük olması
 • İstenen belgeleri eksiksiz bir şekilde ilgili kuruma teslim etmek ve başvuru yaparken doğru kanalları kullanmak

Yukarıda sıralanan şartları taşımanız halinde başvurunuz alınacak ve sonuçlandırıldığında tarafınıza bilgi verilecektir. Ancak bu şartlar kurumdan kuruma değişiklik gösterebildiği için başvuruda bulunmadan önce ilgili kurum ile iletişime geçmek sizlerin yararına olacaktır. Aynı zamanda kurum personeline sorularınızı ileterek yanıt almanız mümkündür.

Kırtasiye Yardımı Ekranı

Eğer kurum ve kuruluşlar tarafından verilen eğitim materyali yardımlarından faydalanmak istiyorsanız kırtasiye yardımı ekranı üzerinden başvuru gerçekleştirmeniz gerekecektir. Belediyeler tarafından verilen yardımlara başvuru yapabilmek için

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671

adresine giderek uygulama üzerinden bir form doldurmanız yeterlidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ‘’İstanbul Senin’’ uygulaması üzerinden başvuru almaktadır. Aynı zamanda vakıflar ve dernekler de resmi web siteleri üzerinden kırtasiye yardımı başvurusu alabilmektedir. Bu kurumların resmi web sitelerini ziyaret ederek başvuruda bulunmanız mümkündür. Daha fazla bilgi almak ve yönlendirme istemek için ilgili kurumu cep telefonu ile arayabilir ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Kırtasiye Yardımı Linki

Kırtasiye yardımı linki pek çok yardıma muhtaç aile tarafından merak edilir. Kurum ve kuruluşlar bizzat hizmet noktaları üzerinden başvuru alabildikleri gibi internet sitesi ve e-devlet kanalı üzerinden de başvuru alabilmektedir. Bazı kurum ve kuruluşlara ait başvuru adresleri aşağıda sıralanmıştır:

Yukarıda yer alan adreslere giderek kırtasiye yardımı talebinde bulunmanız mümkündür. Bu süreçte herhangi bir nedenden ötürü yardıma ihtiyaç duyarsanız belediye birimleri için ALO 153 numaralı hattı arayabilirsiniz. Aynı zamanda vakıflar ve derneklerin resmi internet sitelerini ziyaret ederek yardım ile alakalı çok daha geniş bilgilere erişmeniz mümkündür.

Kırtasiye yardım başvurusu için hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum