devlet ödemeleri

Kırtasiye Yardımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvuru Formu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvuru Formu. Bağcılar Belediyesi Kırtasiye Yardımı. Kırtasiye Yardımı Şartları. Kırtasiye Yardımı Linki. Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvuru Formu

İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören öğrenciler, devlet kurum ve kuruluşlarından kırtasiye yardımı alabilmektedir. Dar gelirli ailelerin eğitim gören çocuklarına kırtasiye yardımında bulunan kurumlardan bir tanesi de Kayseri Büyükşehir Belediyesidir.

Bu kurumdan kırtasiye yardımı alabilmek için Kayseri Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardım başvuru formu doldurulmalıdır.

Eğer belediye tarafından belirlenen şartların tamamını sağlıyorsanız internet tarayıcınız üzerinden https://www.kayseri.bel.tr/kirtasiye-yardim-formu adresine giderek formu doldurabilir ve başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda belediye binasını bizzat ziyaret ederek kırtasiye yardımı başvurusunda bulunmanız mümkündür. Başvuru sırasında herhangi bir nedenden ötürü yardıma ihtiyaç duymanız durumunda ALO 153 numaralı belediye destek hattını arayabilirsiniz.

kayseri buyuksehir belediyesi kirtasiye yardim basvurusu
kayseri buyuksehir belediyesi kirtasiye yardim basvurusu

Bağcılar Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Muhtaçlık sınırının altında yaşayan ailelerin eğitim gören çocuklarına kırtasiye yardımında bulunan bir diğer kurum ise Bağcılar Belediyesidir.

Bu yardımdan yalnızca İstanbul’un Bağcılar ilçesinde ikamet eden dar gelirli vatandaşlar faydalanabilmektedir. Aynı zamanda öğrencinin ilkokul, ortaokul veya lise düzeyinde eğitim görmesi şarttır. Bağcılar Belediyesi kırtasiye yardımı için öncelikle bir başvuruda bulunmanız gerekir.

Bağcılar Belediyesinden kırtasiye yardımı almak isteyen vatandaşların öncelikle gerekli şartları sağladığından emin olması gerekir. Ardından internet tarayıcısı üzerinden https://ebelediye.bagcilar.bel.tr/web.talep.doms?knd=kultur&@talepId=563 adresine giderek form doldurulmalıdır.

Bu formu dolduran vatandaşların başvurusu alınacak ve 30 gün içerisinde geri dönüş yapılacaktır. Aynı zamanda belediye binasını bizzat ziyaret ederek de kırtasiye yardımına başvuruda bulunmak mümkündür.

Kırtasiye Yardımı Şartları

İl ve ilçe belediyelerinden kırtasiye yardımı alabilmek için bazı şartları taşımanız zorunludur. Belediyeler vatandaşlardan farklı şartlar isteyebilir. Kırtasiye yardımı şartları aşağıda belirtilmiştir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • İlgili belediyenin bağlı olduğu il veya ilçede ikamet etmek
 • Öğrenci 18 yaşından küçükse velinin başvuruda bulunması
 • Hane gelirinin muhtaçlık sınırının altında olması
 • Temel eğitim ihtiyaçlarını karşılayamıyor durumda olmak
 • İstenen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde temin etmek

Yukarıda yer alan şartların tamamını sağlayan vatandaşlar, belediyeler tarafından verilen kırtasiye yardımından faydalanabilmektedir.

Eğer sizler de bu şartları sağlıyorsanız belediyeye başvuruda bulunarak kırtasiye yardımından faydalanabilirsiniz. Ancak her belediye farklı şartlar isteyebileceği için öncelikle belediye birimleri ile iletişime geçmeyi unutmamalısınız.

Kırtasiye Yardımı Linki

Az önce de belirtildiği gibi belediyeler yardıma muhtaç vatandaşların eğitim gören çocuklarına kırtasiye yardımında bulunmaktadır.

Bu yardımlara belediye binası ziyareti sırasında başvuru yapılabileceği gibi aynı zamanda internet üzerinden başvuru yapmak da mümkündür. Kırtasiye yardımı linki ise yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar tarafından merak edilir.

Eğer Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen eğitim yardımına başvuruda bulunmak istiyorsanız https://www.kayseri.bel.tr/kirtasiye-yardim-formu adresine giderek formu doldurmanız gerekecektir. Ancak Bağcılar Belediyesinden kırtasiye yardımı talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar, https://ebelediye.bagcilar.bel.tr/web.talep.doms?knd=kultur&@talepId=563 adresine gitmelidir. Adreslerde yer alan formu doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmalı, ardından onaylayarak ilgili birimlere iletmelisiniz.

Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir?

İlkokul, ortaokul veya lise düzeyinde eğitim gören çocuğunuz varsa belediyeler tarafından verilen kırtasiye yardımından faydalanabilirsiniz. Kırtasiye yardımı kimlere verilir sorusunun yanıtı ise aşağıda sıralanmıştır:

 • Çocuğu ilkokul, ortaokul veya lise düzeyinde eğitim gören dar gelirli aileler
 • Çocuğunun eğitim ihtiyacını karşılamakta zorlanan yardıma muhtaç aileler
 • İlgili belediyenin sınırları içerisinde ikamet eden ve muhtaçlık sınırının altında yaşam süren aileler
 • Sosyal güvencesi olmayan ve çocuğu eğitim gören aileler

Yukarıda belirtilen ailelerin il ve ilçe belediyelerinden kırtasiye yardımı almaları mümkündür. Sizler de gerekli şartları taşımanız durumunda belediye binasını ziyaret ederek veya online kanalları kullanarak kırtasiye yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Daha fazla bilgi alabilmek için ilgili kurumu cep telefonu ile aramanız mümkündür.

Kırtasiye Yardımı Sorgulama

İl ve ilçe belediyeleri kırtasiye yardımı başvurularını genellikle 14-30 gün içerisinde sonuçlandırır. Ancak bu süre geçmesine rağmen başvurunuz sonuçlandırılmadıysa kırtasiye yardımı sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için belediye binasını bizzat ziyaret edebilir veya belediye destek hattını arayarak operatör ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Bazı belediyeler online kanallar ile sorgulama işlemi yapmanıza olanak tanır. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda ise yardım ürünleri adresinize kadar belediye personelleri tarafından teslim edilecektir. Ayrıca bu yardımlar okul yönetimi tarafından okulun ilk günü öğrencilere teslim edilebilir. Eğer aklınıza takılan soruların yanıtını almak istiyorsanız belediye birimleri ile telefonda görüşebilirsiniz.

Kırtasiye Yardımı hakkında daha fazlası için hemen https://www.devletodemeleri.com/kirtasiye-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

1.3/5 - (3 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

2 Yorum

 1. Ésim çalışmıyor yol kenarlarından plastik toplayarak geçinmeye çalışıyoruz okula
  2 giden çocuklarım var ihtiyaçlarını alamıyorum sizlerden yardım bekliyorum

 2. evim kira maddi durumum yok iki çocugum okula gidiyor bişey yok evde götürsünler hergün peynir arası ekmek lütfen yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu