Acil Para Lazım

Acil Para Lazım
Acil Para LazımEğer acil para lazım diyorsanız çeşitli yöntemleri kullanarak nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Günümüzde meydana gelen ekonomik sıkıntılar nedeniyle pek çok kişi acil nakit para ihtiyaç duyabilmektedir....

Acil Para Lazım

Eğer acil para lazım diyorsanız çeşitli yöntemleri kullanarak nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Günümüzde meydana gelen ekonomik sıkıntılar nedeniyle pek çok kişi acil nakit para ihtiyaç duyabilmektedir. Bu gibi durumlarda bankalar ve bazı finansal kuruluşlar yardımınıza koşacaktır. Ancak bazı kişiler düşük kredi puanlarından ötürü bankalardan kredi almakta zorlanabilir. Eğer bankalardan veya benzer finansal kuruluşlardan kredi alamıyorsanız, kullanabileceğiniz birçok yöntem vardır. Örneğin faturaya ek elektronik cihaz alarak bunu satabilir ve acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı çıkarmak kredi çekmeye kıyasla çok daha kolay olabildiği için bankanıza giderek kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Böylece acil nakit ihtiyaçlarınızı kolayca karşılamanız mümkündür. acil para lazım acil para lazım

Acil Nakit Nasıl Bulunur?

Acil nakit nasıl bulunur sorusu, çeşitli nedenlerden ötürü ekonomik sıkıntı çeken ve nakit para ihtiyacını karşılamak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Acil nakit ihtiyacınızın karşılanabilmesi için finansal kuruluşlara başvuru yapmanız mümkündür. Örneğin faktöring şirketler bunlardan bir tanesidir. Bu şirketler; çek, senet ve fatura gibi maddi değeri bulunan belgeler karşılığında 100.000 TL’ye kadar nakit para verebilmektedir. Acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilmek için telefon faturanızı da kullanabilirsiniz. Eğer cep telefonu hattınız faturalıysa, faturaya yansıtılabilen alışverişler yaparak bu ürünleri daha sonra ikinci el pazarlarda satışa çıkarabilirsiniz. Ancak bu işlemi yapabilmek için hattınızın operatör tarafından belirlenen kurallara uyması ve belirlenen süre boyunca kullanılması gerekecektir.

Acil Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Acil para kazanmanın yolları nelerdir sorusunun yanıtına gelecek olursak, günümüzde birçok yöntemi uygulayarak acil para ihtiyacını karşılamak mümkündür. Bu yöntemlere banka kredisi, kredi kartı, elektronik cihaz bozdurma, kredi kartı ile altın alma ve senetle kredi çekme gibi işlemler örnek olarak gösterilebilir. Ancak bu işlemlerin her biri alacağınız nakit para karşılığında daha fazla para ödemenize sebep olabilir. Nakit para ihtiyacınızı karşılarken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Örneğin banka kredisi çekecekseniz faiz oranlarına ve ödeme planlarına göz atmanız gerekir. Yüksek oranlı faizle kredi çekmek veya 3 – 6 ay gibi kısa sürede bu krediyi ödemek zorunda olmak sizlerin birtakım problemler yaşamasına neden olabilir. Acil para kazanma yolları aşağıda detaylı bir şekilde ele alınmıştır:

Banka Kredisine Başvurma

Sizlerin de bildiği gibi bankalar müşterilerine çeşitli faiz oranları ile kredi vermektedir. Nakit ihtiyacının karşılanabilmesi için en kesin ve en güvenilir yol bankalardır. Ancak kredi notu düşük olan müşteriler bankalardan kredi çekmekte zorlanabilir. Kredi çekip çekemeyeceğinizi öğrenebilmek için herhangi bir bankanın şubesine gidebilir ve kimlik bilgileriniz ile sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartına Başvurma

Kredi kartına başvuru yapmak, kredi başvurusuna göre çok daha kolaydır. Bankalar müşterilerine kredi kartı verme eğilimindedir. Kredi kartları sayesinde nakit ihtiyacınızı çok kısa bir süre içerisinde karşılamanız mümkündür. Kredi kartı başvurusunda bulunabilmek için öncelikle bir bankanın şubesine gitmeniz gerekir. Burada yapacağınız görüşmeler ile kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı üzerinden ilgili bankaya kredi kartı başvurunuzu göndermeniz mümkündür.

Elektronik Cihaz Bozdurma

Elektronik cihaz bozdurma son yıllarda oldukça popüler bir yöntemdir. Eğer faturalı hat kullanıyorsanız, operatörünüzün şubesine giderek faturaya ek bir cep telefonu, tablet veya bilgisayar almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Cihazı satın aldıktan sonra ikinci el pazarlarda veya internet üzerinde bu cihazı tekrar satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda senetle teknolojik cihaz satışı yapan mağazaları da ziyaret ederek bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Kredi Kartı ile Altın Alma

Kredi kartı ile nasıl altın alınır sorusu, nakit paraya ihtiyaç duyan kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Sizlerin de bildiği üzere altın satın aldığınızda geri satmanız durumunda az bir zararla karşılaşırsınız. Eğer bir kredi kartına sahipseniz, size en yakın kuyumcuya giderek kredi kartıyla altın satın alabilirsiniz. Satın aldığınız altını ise aynı kuyumcuya veya başka bir kuyumcuya satarak nakit para elde edebilirsiniz. Eğer halihazırda bir kredi kartınız varsa, nakit para elde edebilmek için altın satın almanız şart değildir. Banka ATM’sini kullanarak nakit avans çekebilirsiniz. Ancak nakit avans ücretleri altın alıp satmaya göre daha maliyetli olabilmektedir. Bu nedenle altın almak sizler için çok daha iyi bir seçenek olacaktır.

Senet veya Çekle Kredi Alma

Senetle nasıl kredi alınır sorusu, herhangi bir nedenden ötürü ekonomik sıkıntı çeken ve nakit paraya ihtiyaç duyan kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Finansal kuruluş dendiği zaman akıllara ilk olarak bankalar gelir. Ancak Faktöring şirketler gibi çeşitli finansal kuruluşlar ile karşılaşmak mümkündür. Faktöring şirketler; çek, senet ve fatura karşılığında sizlere 100.000 TL’ye kadar kredi verebilmektedir. Acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilmek için tek yapmanız gereken işlem bir Faktöring şirketini ziyaret etmektir. Elinizde maddi bir değeri olan belge ile bu şirketleri ziyaret ettiğinizde tarafınıza kredi kullandırılır. Sizler ise alacağınız nakit para ile tüm ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Ancak bu şirketler daha yüksek faiz oranları sunabilmektedir.

Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim?

Banka hariç nereden para bulabilirim sorusu, kredi notu düşük olduğu için bankalardan kredi çekemeyen kişiler tarafından pek çok kez sorulur. Eğer bankalara olan borcunuzdan dolayı kredi notunuz düşükse, kredi ve kredi kartı gibi ürünlerden faydalanmanız çok zordur. Bu gibi durumlarda alternatif yöntemlere başvurmanız gerekecektir. Yukarıda da belirtildiği gibi faturanıza ek teknolojik cihaz alarak, senetle kredi çekerek veya kredi kartı ile altın alarak nakit ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Ancak bu yöntemleri kullandığınızda elinize geçen para daha az, ödeyeceğiniz para ise daha yüksek olacaktır. Bu nedenle çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için bu yöntemlerden kaçınmanız önerilir.

 7200 tl maddi yardım başvurusu için hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum