Kira Yardımı İçin Özgür Özel "Türkiye'nin En Büyük Direnişini Başlatacağım" dedi

Kira Yardımı İçin Özgür Özel "Türkiye'nin En Büyük Direnişini Başlatacağım" dedi
Kira Yardımı İçin Özgür Özel "Türkiye'nin En Büyük Direnişini Başlatacağım" dedi. Kira Yardımı Depremzedelere Verilecek Mi?

Kira Yardımı İçin Türkiye'nin En Büyük Direnişini Başlatacağım

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, depremzedeler için bu ay son kez kira yardımı sağlandığını belirterek büyük bir belirsizlik ve haksızlık olduğunu vurguladı. Özel, Türkiye'nin en büyük kira yardımı direnişini başlatacağını duyurdu.

Özel, Malatya'da Ne Dedi?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Malatya ziyareti sırasında Yazıhan ilçesine de uğradı. Yazıhan halk buluşmasında orman yangınlarının önlenmesi için Mecliste bir komisyon oluşturacaklarını belirtti. CHP adayı yerel seçimlerde belediye başkanlığını kazandı.

Orman Yangınlarına Karşı Ne Yapılacak?

Özel, Türkiye'nin orman varlıklarının kaybolmaması için konuyu TBMM'ye taşıyacaklarını söyledi. "2024 yılının teknolojisine rağmen bu kadar ciddi zorluklara ve hatalara dönüp bakmak gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak önümüzdeki hafta bir komisyon oluşturacağız ve orman yangınları ile ilgili tüm yapıcı tavsiyelerimizi Meclis'te sunacağız."

Malatya'da Depremzedeler İçin Hangi Adımlar Atılacak?

6 Şubat 2023 depreminde Malatya'nın da hasar gördüğünü belirten Özel, bu ay evleri yıkılanlara kira yardımının son kez verildiğini açıkladı. Malatya'da 103 bin konut yapacaklarını, ancak bugüne kadar sadece 7.881 konut tamamladıklarını belirtti. "En büyük sorun barınmadır. Orta hasarlı kişiler için çok fazla belirsizlik ve haksızlık var."

Kira Yardımının Uzatılması İçin Ne Yapılacak?

Özel, kira yardımının uzatılması talebine karşılık "Para bulamayız" yanıtını aldıklarını belirtti. "Kira yardımından mahrum kalan milyonlarca insan ve depremzedeler savaşmak isterlerse, Türkiye'nin en büyük direnişini başlatacağım. Pazartesi günü ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcımız Mehmet Şimşek ile bir toplantı gerçekleştireceğiz."

Vergi Sistemi Nasıl Düzenlenecek?

Özel, 22 yıllık AKP hükümeti tarafından yapılan hatalara karşı çıkacak güçlerinin olduğunu ve zenginlerin yüksek vergiler vereceği, daha az kazananların daha düşük vergiler vereceği ve hiç kazanmayanların vergi ödemeyeceği bir sistemi savunduklarını belirtti.

Kira Yardımı Detayları

KonuDetaylar
Kira YardımıDepremzedeler için son kez sağlanıyor
Malatya'da Konut Durumu103 bin konut yapılacak, 7.881 konut tamamlandı
En Büyük SorunBarınma ve kira yardımı
Kira Yardımı Uzatma Talebi"Para bulamayız" yanıtı
Türkiye'nin En Büyük DirenişiÖzel'in kira yardımı için başlatacağı kampanya
Vergi Sistemi DüzenlemesiZenginlere yüksek, daha az kazanana düşük vergi, kazanmayanlara vergi yok

Bu bilgiler ışığında, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kira yardımı ve depremzedeler için başlatacağı kampanya büyük bir önem taşıyor. Depremzedelerin mağduriyetini gidermek ve kira yardımının devam etmesini sağlamak amacıyla yapılacak çalışmalar dikkatle takip edilecek.

Kaynak:Haberler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.