Emeklilere 5 BİN TL Destek Yasalaşıyor. Yılbaşından Önce TBMM Genel Kuruluna Sunulacak

Emeklilere 5 BİN TL Destek Yasalaşıyor. Yılbaşından Önce TBMM Genel Kuruluna Sunulacak
Emeklilere 5 BİN TL Destek Yasalaşıyor. Yılbaşından Önce TBMM Genel Kuruluna Sunulacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda emeklilerimiz için sevindirici bir gelişme yaşandı. Çalışan emeklilerimize yönelik...

Emeklilere 5 BİN TL Destek Yasalaşıyor. Yılbaşından Önce TBMM Genel Kuruluna Sunulacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda emeklilerimiz için sevindirici bir gelişme yaşandı. Çalışan emeklilerimize yönelik 5000 TL'lik özel ödeme düzenlemesi, yıl sonundan önce yasalaşacak. Bu haber, emeklilerimiz için yıl sonuna doğru gelen bir müjde niteliğinde. Emeklilere 5 BİN TL Destek Yasalaşıyor. Yılbaşından Önce TBMM Genel Kuruluna Sunulacak Emeklilere 5 BİN TL Destek Yasalaşıyor. Yılbaşından Önce TBMM Genel Kuruluna Sunulacak

TBMM'de Yoğun Mesai. Yılbaşından Önce Yasalaşması Bekleniyor

TBMM Genel Kurulu, 25 Aralık'ta tamamlanacak bütçe görüşmelerinin ardından, çalışmalarına ara vermeden devam edecek. Bu süreç içerisinde, çalışan emeklilere 5000 TL ödenmesine ilişkin düzenlemenin de yer aldığı kanun teklifi ele alınacak. AA muhabirinin AK Parti kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Genel Kurul, 2024 yılı Merkez Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ve 2022 Yılı Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin görüşmelerini tamamladıktan sonra bu önemli düzenlemeye yoğunlaşacak.

Ekonomiye İlişkin Önemli Düzenlemeler

Bütçe maratonu sonrasında Genel Kurul, ekonomiye ilişkin önemli düzenlemeleri içeren bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun teklifini görüşecek. Özellikle 43 maddesi kabul edilen 86 maddelik teklifin diğer maddeleri üzerinde durulacak. Bu teklifler arasında, çalışan emeklilere 5000 TL ödenmesine yönelik düzenleme de bulunuyor.

Çalışan Emeklilere Yönelik Ödeme Beklentisi

TBMM Genel Kurulu'nda, yeni yıldan önce bu teklifin yasalaşması ve uygulamaya alınması bekleniyor. Çalışan emeklilerimize yönelik bu düzenleme, emeklilik hayatlarında önemli bir maddi destek sağlayacak. Bu ödeme, emeklilerimizin hayat kalitesini artıracak ve ekonomik rahatlama sağlayacak.

Emeklilerimizin Mutluluğu Önceliğimiz

Genel Kurulun, bu teklifin yasalaşmasının ardından çalışmalarına ara vermesi planlanıyor. Bu süreç, emeklilerimizin beklediği bir müjde olarak öne çıkıyor. Yıl sonuna doğru, emeklilerimizin yüzünü güldürecek bu ödeme, onların mutluluğu ve refahı için atılmış önemli bir adımdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.