Ailelere 17 BİN TL bakım desteği verilecek. Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Ailelere 17 BİN TL bakım desteği verilecek. Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Formu
Ailelere 17 BİN TL bakım desteği verilecek. Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Formu. Çoçuklu ailelere destek başvurusu nasıl yapılır? PTT 7800 TL yardım başvurusu nasıl yapılır? Aile Sosyal Yardım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

AK Parti'nin 3 Çocuğa 17 Bin TL Teşvik Önerisi Nedir? Ailelere 17 BİN TL bakım desteği verilecek. Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

AK Parti'nin 3 Çocuğa 17 Bin TL Teşvik Önerisi Nedir? Ailelere 17 BİN TL bakım desteği verilecek. Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Formu. Yenilenme oranı 2,1 ve doğurganlık oranı 1,51 olarak belirlenirken, AK Parti, nüfusun giderek yaşlanmasını önlemek için önemli bir adım attı.

AK Parti MYK toplantısında, üç çocuk sahibi ailelere 17 bin TL bakım yardımı sağlanması önerildi. Bu teşvik, Türkiye'nin doğurganlık hızının OECD ortalamasının altına düşmesinin ardından, doğurganlık oranını artırmayı hedefliyor. 2023'te 1,51 olan doğurganlık oranı, bu tür teşviklerle artırılarak genç nüfusun desteklenmesi amaçlanıyor.

AK Parti'nin Nüfus Artışını Teşvik İçin Önerileri Nelerdir?

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan MYK toplantısında, Türkiye'nin doğurganlık haritası ve nüfus dinamikleri hakkında önemli bir sunum yaptı. Türkiye gazetesi, tek seferlik maddi teşviklerin çocuk sahibi olma kararlarını fazla etkilemediğini, bunun yerine kamu destekli çocuk bakım hizmetlerinin daha etkili olduğunu yazdı.

Öneriler arasında, tüp bebek tedavisinde devlet desteği için öngörülen yaş sınırının 40'tan 45'e yükseltilmesi, "Anne Dostu Hastane" programlarının genişletilmesi ve doğum izinlerinden sonra annelere çocuklarının ilkokula başlamasına kadar kısmi süreli çalışma hakkı verilmesi yer alıyor. Ayrıca, 3 ve üzeri çocuk sahibi olan ailelere kademeli olarak asgari ücret tutarında bakım desteği sağlanması ve birinci çocuğa 300 TL doğum parası, ikinci çocuğa 400 TL, üçüncü ve sonraki her çocuk için 600 TL önerildi.

Kaynak:Haberler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.