Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Müjde Geldi. 2000 TL Düzenli Her Ay Destek Verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Müjde Geldi. 2000 TL Düzenli Her Ay Destek Verilecek
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Müjde Geldi. 2000 TL Düzenli Her Ay Destek Verilecek. Kimler Başvurabilir? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Müjde Geldi. 2000 TL Düzenli Her Ay Destek Verilecek2024 Yılına Özel Ailelere...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Müjde Geldi. 2000 TL Düzenli Her Ay Destek Verilecek. Kimler Başvurabilir? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Müjde Geldi. 2000 TL Düzenli Her Ay Destek Verilecek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Müjde Geldi. 2000 TL Düzenli Her Ay Destek Verilecek

2024 Yılına Özel Ailelere 2000 TL Sosyal Yardım Desteği

Türkiye'deki aileler için müjdeli bir haberimiz var! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aile Destek Programı kapsamında önemli bir artışı duyurdu. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş'ın yaptığı son dakika açıklamasıyla, bu programın bütçesinin genişletilmesi ve daha fazla aileye destek sağlanması planlanıyor. İşte bu yeni düzenleme ile gelecek olan artışların detayları.

Aile Destek Programı Ödeme Miktarlarında Artış Yapıldı

2024 yılında Aile Destek Programı bütçesinin genişletilmesi planlanıyor. Bakan Göktaş'ın belirttiğine göre, program için ayrılan 40 milyar TL'lik bütçeye ek olarak 15 milyar TL'lik ek yardım sağlanması hedefleniyor. Bu artışlarla birlikte, ailelere sunulan finansal destek miktarları şu şekilde güncellenecek:

  • Mevcut 850 TL – 1250 TL arasında değişen ödeme miktarları 1250 TL – 2000 TL aralığına yükseltilecek.
  • Çocuk desteği için yapılan 350 TL – 650 TL arası ödemeler, 750 TL – 1000 TL aralığına çıkartılacak.
  • Kilowatt cinsinden güç tüketimi desteği şu an için artırılmamış olsa da, doğal gaz tüketimine yönelik desteklerin genişletilmesi planlanıyor.
  • Aile Destek Programından yararlanabilmek için hanede kişi başına düşen aylık gelirin 11.390 TL'den az olması gerekiyor.

E-Devlet Üzerinden Kolay Başvuru Yapılabilecek

Aile Destek Programına başvurmak isteyen vatandaşlarımız için başvuru süreci oldukça kolay. Başvurular, internet üzerinden, hem e-Devlet üzerinden hem de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) üzerinden yapılabilmekte. E-Devlet'te "Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti" seçeneğine tıklayarak, başvurunuzu rahatlıkla doldurabilirsiniz. 2024 yılı, ailelere yönelik bu genişletilmiş destek programıyla umut vaat ediyor. Yeni düzenlemelerle, daha fazla ailenin maddi destekten yararlanması ve ekonomik olarak rahatlaması hedefleniyor. Siz de bu fırsattan yararlanmak için e-Devlet üzerinden başvurunuzu yapabilir, ailenizin finansal ihtiyaçlarını daha rahat karşılayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.