Telefon Numarasından Gmail Hesabı Bulma

Telefon Numarasından Gmail Hesabı Bulma
Telefon Numarasından Gmail Hesabı Bulma; Günümüzde pek çok işlem yaparken mail adreslerimizden faydalanmaktayız. Bu hesaplarımızın güvenliğini sağlamak ve olası herhangi bir problem durumunda sorunu daha hızlı çözebilmek amacı...

Telefon Numarasından Gmail Hesabı Bulma; Günümüzde pek çok işlem yaparken mail adreslerimizden faydalanmaktayız. Bu hesaplarımızın güvenliğini sağlamak ve olası herhangi bir problem durumunda sorunu daha hızlı çözebilmek amacı ile kullandığımız mail hesabına telefon numaramızı ekleriz. Böylelikle şifre unutma, mail adresi unutma gibi durumlarda telefon numaramız ile hızlı bir şekilde işlem yapabiliriz.

Telefon Numarasından Mail Adresi Bulma

Cep telefonu numaranızı kullanarak açmış olduğunuz mail adresine ulaşmak için mail hesabınızın giriş ekranında yer alan oturum açma seçenekleri kısmına tıklayın. Daha sonra ekrandaki kullanıcı adımı unuttum yazısını tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda bağlı olduğu mail adreslerini bulmak istediğiniz telefon numarasını girin. Mail adreslerinizi açarken kullandığınız telefon numarasından farklı bir numara girerseniz mail hesabınıza erişemezsiniz. Bu nedenle girmiş olduğunuz numarayı kontrol edin. Girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına Microsoft hesabı doğrulama kodu gönderilir. Bu kodu ilgili bölüme girince mail adresiniz karşınıza çıkacaktır. Bu yolla telefon numarasından mail adresi bulma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon Numarasından Gmail Hesabı Bulma

Cep telefonu numarasını kullanarak Gmail hesabınızı bulmak çok kolaydır. Eğer Gmail adresinizi hatırlamıyor fakat bu hesabı açarken kullanmış olduğunuz cep telefonu numarasını doğru bir şekilde hatırlıyorsanız telefon numarasından Gmail hesabı bulma

https://support.google.com/accounts/answer/40560?hl=tr

adımlarını uygulayarak hesabınıza kolaylıkla erişebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken Gmail hesabınızla giriş yapacağınız sayfaya girmektir. Daha sonra burada yer alan oturum açma seçeneklerinden ilgili alana kullanıcı adımı unuttum seçeneğini işaretleyerek devam ederseniz karşınıza cep telefonu numarası yazmak için bir ekran çıkacaktır. Girmek istediğiniz cep telefonu numarasını bu alana eksiksiz ve doğru bir şekilde girerseniz yazmış olduğunuz numaraya bir doğrulama kodu gönderilecektir. Bu doğrulama kodu ile giriş yapmak isteyen kişinin kendiniz olduğunu doğruladıktan sonra mail adresinizi görebilirsiniz. Daha sonra yeniden Gmail hesabınızı gireceğiniz ekrana dönerek buraya Gmail adresi ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Yurtiçi Kargo Takip, Gönderi Sorgulama, Çalışma Saatleri ve Telefon Numarası

Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri Ne Kadar?


Telefon Numarama Bağlı Hesapları Nasıl Öğrenebilirim?

Pek çok birey, sosyal yaşantısı içerisinde farklı sosyal medya hesapları ve daha pek çok farklı hesap açmakta ve bu hesapların şifrelerini unutma durumunda ya da hesaba başka bireyler tarafından giriş yapılması durumunda kullanılmak üzere cep telefonu numaraları kullanılmaktadır. Bu hesapları açarken kullanılan cep telefonu numarası sayesinde hesaplarınıza erişimde sıkıntı yaşarsanız, şifrenizi unutursanız ya da hesabınıza sizden başka biri giriş yaparsa  bilgilendirme mesajı alırsınız ve böylece hesabınız korunmuş olur. Cep telefonu numarası bu kadar büyük bir öneme sahip olunca pek çok birey telefon numarama bağlı hesapları nasıl öğrenebilirim diye internette araştırma yapmaktadır. Fakat maalesef telefon numaranızı sorgulatarak bu numaraya bağlı hesapları öğrenmenizin kısa bir yolu yoktur. Bunun için tek tek tüm sosyal medya hesaplarında giriş kısmına cep telefonu numaranızı girerek hesabınızın varlığını sorgulatmanız gerekmektedir. Telefon numaranıza bağlı mail adreslerine nasıl ulaşacağınızı yukarıda yer alan yazılarda detaylı bir şekilde açıkladık.

Telefon Numarasına Kayıtlı Gmail Bulma Nasıl Yapılır?

Pek çok sosyal medya hesabında olduğu gibi Gmail’de de hesap açma işlemi sırasında, sonradan yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durum halinde kullanılmak üzere birtakım kurtarma bilgileri istenir. Bu bilgilerden biri cep telefonu numarası diğeri de hesabınızı unutmanız durumunda kullanabileceğiniz ikinci bir E-Posta adresinizin adıdır. Bu bilgileri sizden istenen yere düzgün ve eksiksiz bir şekilde yazmışsanız ve telefon numarasına kayıtlı Gmail hesabı bulma nasıl yapılır diye düşünüyorsanız cevap çok basit. Telefon Numarasından Gmail Hesabı Bulma Gmail hesabınızın giriş ekranına şifremi unuttum seçeneğini tıklayarak buraya cep telefonu numaranızı girebilir ya da kurtarma mail adresinizi kullanabilirsiniz. Eğer bu bilgiler ile eşleşen bir hesabınız var ise şifremi unuttum seçeneğini tıklayan kişinin siz olduğunuzu doğrulamak için vermiş olduğunuz iletişim kanalı aracılığı ile size bir doğrulama kodu gönderilir ya da karşınıza onay ekranı çıkar. Eğer bu bilgileri kullanarak herhangi bir Gmail hesabı açmadıysanız girmiş olduğunuz bilgilerden sonra cep telefonunuza mesaj gelmez ya da kurtarma mail adresinize herhangi bir doğrulama maili gönderilmez. Bu şekilde cep telefonu numaranıza kayıtlı Gmail hesabınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Tüm Gmail Hesaplarımı Nasıl Bulabilirim?

Tüm Gmail hesaplarınızı herhangi bir yazılım ile bulmak mümkün değildir. Eğer hesaplarınızı bulmak istiyorsanız bu hesapları açarken kullanmış olabileceğiniz iletişim bilgilerini kullanarak hesabınızın varlığını kontrol edebilirsiniz. Tüm Gmail hesaplarınızı bulmak istiyorsanız gmail hesabı giriş ekranında yardım gerekiyor mu seçeneğine tıklayarak karşınıza çıkan ekranda “kullanıcı adımı bilmiyorum”u tıklayın. Daha sonra kullanıcı adınızı hangi yolla öğrenmek istediğinizi seçin. Cep telefonu numaranızı kullanabilir ya da ikincil e-posta adresinizi girebilirsiniz. Daha sonra size uygulamanız gereken adım cep telefonu numarasına sms olarak ya da e-posta adresine mail olarak gelir. Bu adımları takip ederek hesabınızın varlığını kontrol edebilirsiniz. Tüm Gmail hesaplarımı nasıl bulabilirim sorusu için maalesef daha kısa ve kolay bir çözüm önerisi bulunmamaktadır.

Telefon Numarama Kayıtlı Gmail Hesapları Silme

Birden fazla Gmail hesabı bulunan ve bunları toplu olarak silmek isteyen bireyler internette telefon numarama kayıtlı Gmail hesapları silme nasıl olur sorusuna cevap arıyor. İnternet üzerinde aynı telefon numarasına kayıtlı Gmail hesaplarını toplu olarak silmek mümkün değildir. Bu hesapları silmek isteyen bireylerin uzun yoldan tüm Gmail hesaplarına tek tek giriş yaparak hesabı silmeleri gerekmektedir.

Gmail Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Gmail hesabınıza sizin haricinizde birinin giriş yaptığından şüpheleniyorsanız, hesap şifrenizi ya da kullanıcı adınızı hatırlamıyorsanız Gmail’in size sunmuş olduğu hesap kurtarma özelliği sayesinde hesabınıza güvenle giriş yapabilirsiniz. Peki Gmail hesap kurtarma nasıl yapılır? Bu işlem için Gmail hesabınıza giriş sayfasını açın ve hesap kurtarma seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşınıza probleminizi daha detaylı ifade etmeniz için birkaç seçenek çıkmaktadır. Bu seçenekler arasında sorununuza uygun olanı seçin. Daha sonra sizden cep telefonu numaranız ya da ikincil e-posta adresiniz istenebilir. Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde belirtilen yerlere yazmanız gerekmektedir. Daha sonra size mesaj ya da mail gönderilecektir. Burada sizden yapılması istenilen adımları uygulayarak Gmail hesabınızın güvenliğini yeniden sağlayabilirsiniz. Bu tür hesap kurtarma işlemlerinden sonra Gmail hesabınızın şifresini değiştirerek güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

E-Posta Adresi Bulma Programı

Günlük hayatımızda sık sık E-Posta adresleri aracılığı ile kimi şirketlerle irtibat kurmakta, yine bu yolla resmi işlerimizi halletmekteyiz. Herhangi bir şirket ya da kişiye ait e-posta adresinin olup olmadığını, varsa bu adresin ne olduğunu öğrenebileceğiniz bazı uygulamalar bulunmaktadır. Yine aynı şekilde bu amaç için pek çok farklı yazılım bulunmaktadır. Bu işlem için en sık kullanılan yazılım Hunter’dır. Bu yazılım aracılığı ile dilediğiniz e-posta adresine çok kolay bir şekilde ulaşmanız mümkün hale gelmiştir. E-posta adresi bulma yazılımları gibi kaybolan e-postaları bulmak için de farklı yazılımlar geliştirilmiştir. Bu sayede kaybolmuş olan fakat ihtiyacınız olan e-postalara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. E-Posta adresi bulma programı ve yazılımları sayesinde pek çok birey herhangi bir yardıma ihtiyaç duymadan kendileri için gerekli olan E-Posta adreslerine bir tık ile ulaşma fırsatı bulurlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum