2023 Odun Fiyatları Ne Kadar? 1 Ton Odun Fiyatı

2023 Odun Fiyatları Ne Kadar? 1 Ton Odun Fiyatı
Odun Fiyatları 2023Odun Fiyatları 2023. Odun Fiyatları Ne Kadar? Ucuz Odun. Kışlık Odun Fiyatı. Belediye Odun Yardımı. 1 Ton Odun Fiyatı 2022. Odunun Tonu Ne Kadar? Meşe Odunu Ton Fiyatı Kış aylarının yaklaşması ile birlikte...

Odun Fiyatları 2023

Odun Fiyatları 2023. Odun Fiyatları Ne Kadar? Ucuz Odun. Kışlık Odun Fiyatı. Belediye Odun Yardımı. 1 Ton Odun Fiyatı 2022. Odunun Tonu Ne Kadar? Meşe Odunu Ton Fiyatı Kış aylarının yaklaşması ile birlikte vatandaşlar odun fiyatını araştırmaya başlamıştır. Kömür ile kıyaslandığında çok daha sağlıklı ve uygun fiyatlı olan odunlar, satıcıdan satıcıya değişiklik göstermekle birlikte farklı fiyatlarla satışa çıkartılmaktadır. Aynı zamanda odunun türü ve boyutu da fiyatı etkileyebilir. Örneğin bir kg meşe odunu yaklaşık 6-7 TL civarında satışa sunulur. Yani bir ton odun fiyatı 7,000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Odun fiyatları aşağıda sıralanmıştır:

  • 1 ton meşe odunu: 6,000 – 7,000 TL
  • 200 kg meşe odunu: 1,200 – 1,400 TL
  • Bir çuval meşe odunu: 120 – 140 TL

Bir çuvalda yaklaşık olarak 20-25 kg odun bulunur. Aynı zamanda satıcıdan satıcıya değişiklik göstermekle birlikte çuval ağırlığı 17-18 kg olabilir. Odun Fiyatları Ne Kadar Odun Fiyatları Ne Kadar

1 Ton Odun Fiyatı 2022

1 ton odun fiyatı 2022 yılında soba ile ısınmak isteyen kişiler tarafından merak edilir. Az önce de bahsedildiği gibi odunun fiyatı türüne ve satıcıya göre değişiklik gösterebilir. Örneğin meşe odununun tonu 7,000 TL’ye kadar çıkabiliyorken çam odununun tonu 3,000 TL’ye kadar çıkabilir. Ancak verim ve ısınma ihtiyacını giderme durumu göz önüne alındığında meşe odununun daha kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Ortalama bir evin ısınma ihtiyacını giderebilmek için kullanılması gereken odun miktarı yaklaşık 1 tondur. Yani 3 aylık bir kış dönemi boyunca 1 ton odun yakmak, ısınmak için yeterli olacaktır. Ancak evin geniş olması ve birden fazla soba bulunması durumunda gereken odun miktarı 3 tona kadar çıkabilir. Bu durum tamamen sizlerin ihtiyacına göre değişiklik gösterecektir.

Odunun Tonu Ne Kadar?

Kış aylarında soba ile ısınan kişiler, odunun tonu ne kadar sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. Kömür her ne kadar daha uzun süreli ısınma sağlasa da hem sağlıksız olması hem de daha pahalıya satılması nedeniyle pek tercih edilmez. Ancak odun hem sağlıklı hem de ekonomik bir seçenektir. Odun fiyatları, odunun türüne göre ton başına 3,000 TL ile 7,000 TL arasında değişiklik gösterir. Bir satıcıdan odun satın almak istediğinizde odunların yaş olmamasına ve fahiş fiyatlar barındırmamasına dikkat etmelisiniz. Ortalama bir evin 3 aylık kış dönemi için odun ihtiyacı göz önüne alındığında 1 ton odun sizler için yeterli olacaktır. Bir ton odun yaklaşık olarak 50 çuvala denk gelmektedir. 20 kg’lık çuvallardan oluşan bu odunlar, türü meşe olması durumunda 6,000 TL ile 7,000 TL arasında satışa sunulacaktır.

Meşe Odunu Ton Fiyatı

Meşe odunu ton fiyatı pek çok kişi tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Meşe odununun tonu yaklaşık 7,000 TL’dir. Ancak 6,000 TL ile satışa sunan satıcılar ile karşılaşmak da mümkündür. Bir ton meşe odunu, sizlerin bir kış dönemi boyunca sorunsuz bir şekilde ısınmasını sağlayacaktır. Meşe odunu satın aldığınızda satıcı adresinize kadar teslim eder. Ancak satın alma işleminden önce ne kadar oduna ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Tek sobalı 2+1 ev için 1 ton odun yeterli olacaktır. Bu da fiyat olarak 7,000 TL’ye karşılık gelir. Ancak iki sobalı 3+1 ev için odun ihtiyacı 2 tona kadar çıkabilir.

Yakacak Odun Fiyatları Ne Kadar?

Yakacak odun fiyatları ne kadar sorusunun yanıtına gelecek olursak, odun fiyatları aşağıda türüne göre belirtilmiştir:

  • Meşe odunu ton başına: 7,000 TL
  • Çam odunu ton başına: 3,000 TL
  • Gürgen odunu ton başına: 2,500 TL
  • Tahta parçası ton başına: 1,200 TL

Yukarıda yer alan fiyatlar satıcıdan satıcıya değişiklik gösterebilir. Bu nedenle öncelikle satıcı ile görüşmeniz gerekecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.