Memur Alımı

Memur Alımı
Memur AlımıKamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarını öğrenen memur adayları, memur alımı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Devlet kurum ve kuruluşları, KPSS puanı ile memur alımı yapmaktadır. 2022 Ağustos itibarıyla...

Memur Alımı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarını öğrenen memur adayları, memur alımı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Devlet kurum ve kuruluşları, KPSS puanı ile memur alımı yapmaktadır. 2022 Ağustos itibarıyla devam eden alımlar şu şekildedir:

  • Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı
  • Trakya Üniversitesi sözleşmeli personel alımı
  • Dokuz Eylül Üniversitesi sözleşmeli personel alımı
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı
  • Devlet Arşivleri Başkanlığı sözleşmeli personel alımı
  • Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı
  • Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı
  • PTT memur alımı
  • Sağlık Bakanlığı memur alımı

Yukarıda sıralanan alımlar, 2022 Ağustos ayı itibarıyla devam etmektedir. Eğer KPSS puanınız yeterliyse ve istenen şartları sağlıyorsanız, kurumlara başvuruda bulunabilirsiniz. Memur Alımı Memur Alımı

Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Memur alımı ne zaman yapılacak sorusu, KPSS puanı ile bir devlet kurumunda işe girmek isteyen kişiler tarafından merak edilir. Memur alımları genellikle ocak ve haziran aylarında yapılır. Ancak ihtiyaca göre zaman zaman ara aylarda da alım yapılmaktadır. Halihazırda PTT ve Sağlık Bakanlığı memur alımı yapmaktadır. Aynı zamanda eğitim-öğretim döneminin yaklaşması ile birlikte üniversiteler de memur alımı yapmaya başlamıştır. Memur alımının ne zaman yapılacağına dair bilgi edinmek istiyorsanız, devlet kurumlarının web sitelerini ziyaret ederek duyurular kısmını takip edebilirsiniz. Duyuru ekranında alınacak personellerin sayısı ile istenen şartlar hakkında detaylı bilgilere ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda bu konuda bilgilendirici içerikler yayınlayan internet sitelerini ziyaret ederek tüm kurumların memur alımları ile alakalı geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

PTT Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?

PTT merkezlerinde ve şubelerde görev almak isteyen kişiler, PTT memur alımı ne zaman yapılacak sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. PTT memur alımı her yıl belirlenen dönemlerde duyurulmaktadır. Bu yıl ise ağustos ayı itibarıyla alımlar başlamıştır. PTT tarafından belirlenen açık pozisyonların hangileri olduğunu görmek istiyorsanız, PTT’nin resmi web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. PTT memur alımı yaparken KPSS puanını dikkate almaktadır. Her yıl bir taban puan belirlenir ve buna göre en yüksek puanı alan kişiler kontenjan dahilinde PTT merkezlerinde görevlendirilir. Bu şirkette görev alabilmek için tek yapmanız gereken işlem, web sitesi üzerinde yer alan duyuruları takip ederek başvuruda bulunmaktır.

Memur Alımı İlanları

Memur alımı ilanları internet üzerinde bilgilendirici içerikler yayınlayan web siteleri tarafından duyurulur. Aynı zamanda her kurum alım yapmadan önce resmi web sitesi üzerinden duyuru yapmaktadır. Bu nedenle memur alımı ilanlarına ulaşabilmek için bu internet sitelerini düzenli olarak ziyaret etmeniz gerekir. Eğer şartları taşıdığınız bir ilan ile karşılaştıysanız, e-devlet üzerinden ilgili kurumun sayfasına giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda merkezi atamalar için ÖSYM aday işlemleri sistemini kullanmanız mümkündür. Başvuru sonuçları genellikle ilgili kurumun web sitesi üzerinden yayınlanır.

Sağlık Bakanlığı Memur Alımı

Sağlık Bakanlığı her yıl KPSS puanı ile memur alımı yapmaktadır. Sağlık Bakanlığı memur alımı için yayınlanan duyuruları takip etmeniz ise şarttır. Bu işlem için internet tarayıcınızdan Sağlık Bakanlığı web sitesine gitmeli ve duyurular sekmesine tıklamalısınız. Burada alınan personel sayısı ve istenen yeterlilikler ile alakalı geniş bilgilere ulaşmanız mümkündür. Sağlık Bakanlığı alım yaparken en çok Tıbbi Sekreter, Acil Tıp Teknisyeni, Laboratuvar Teknisyeni ve Hemşire gibi çok fazla ihtiyaç duyulan mesleklere ağırlık vermektedir. Ancak yardımcı personeller için de bakanlık tarafından KPSS puanı göz önüne alınarak atanabilmektedir. Sizler de bu bilgiler doğrultusunda memur alımlarını takip ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Evde Paketleme İşi İçin 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.