Lisans KPSS Sınavı Ne Zaman? Saat Kaçta? Giriş Evrakları Nelerdir?

Lisans KPSS Sınavı Ne Zaman? Saat Kaçta? Giriş Evrakları Nelerdir?
Lisans KPSS Sınavı Ne Zaman? Lisans KPSS Çıktısı Nasıl Alınır? Lisans KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?31 Temmuz 2022 tarihinde yapılmış olan KPSS Lisans sınavının iptal edilmesinin ardından gözler yeni Lisans sınav...

Lisans KPSS Sınavı Ne Zaman? Lisans KPSS Çıktısı Nasıl Alınır? Lisans KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

31 Temmuz 2022 tarihinde yapılmış olan KPSS Lisans sınavının iptal edilmesinin ardından gözler yeni Lisans sınav tarihine çevrilmiştir. Memur öğrenci adaylarının haftalarca beklediği sınav tarihi netleşti ve 18 Eylül tarihine ertelenmiştir. 18 Eylül KPSS Lisans sınavı oturum saatleri ve açıklanma süreci öğrencilerin ilgisini çekmekle berber sınav giriş belgelerini de almayı unutmamaları da gerekmektedir. Lisans KPSS Sınavı Ne Zaman Lisans KPSS Sınavı Ne Zaman

KPSS Lisans Sınavı Ne Zaman? KPSS Lisans Sınavı Saat Kaçta?

Memur adayı olan ve dört yıllık fakülte mezunlarının girebileceği KPSS Lisans sınavı 18 Eylül tarihinde yani yarın gerçekleşecektir. Lisans sınavı saati aynı şekilde saat 10.15’te başlayacaktır. Sınav süresi yaklaşık 130 dakika sürecektir. 130 dakikalık sınav sürecine karşılık olarak öğrencilere 120 adet soru sunulacaktır. KPSS Lisans sınavı 12.30’da son bulacaktır. KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavının ardından Eğitim Bilimleri Sınavı bulunmaktadır. Adaylar saat 14:45’te Eğitim Bilimleri Sınavına gireceklerdir. 100 dakika sürecek olan sınav için 80 soru sorulacaktır.  

KPSS Lisans Giriş Belgesi?

KPSS Lisans sınavına girecek olan öğrencilerin mutlaka sınav giriş belgesini bulundurmaları gerekmektedir. Sınav giriş belgesi olmayan öğrenciler hiçbir şekilde sınav binasına alınmayacaklar. KPSS lisans giriş belgesi almak için:

https://ais.osym.gov.tr/

 sayfasını ziyaret edebilir ve belge çıktısını alabilirsiniz.

KPSS Lisans Sınavı Gerekli Belgeler?

KPSS Lisans sınavına girecek adayların yanında bulundurması gereken belgeler:

  • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik cüzdanı
  • Lisans sınav giriş belgesi.

Kimlik kartı ve belgesi olmayan adaylarımız hiçbir şekilde binaya giremeyeceklerdir. Evraklar dışında adaylar yanlarında içebilecekleri su getirebilirler. Su şişesinin üzerindeki etiketler tamamen sökülecek vaziyette olmak zorundadır.

KPSS Lisans Sınav Sonuçları?

KPSS sonuçlarının açıklandığı zaman adaylar;

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.