Kurumsal Mail Adresi Nedir? Kurumsal Mail Nasıl Yazılır? Kurumsal Mail Örnekleri

Kurumsal Mail Adresi Nedir? Kurumsal Mail Nasıl Yazılır? Kurumsal Mail Örnekleri
Kurumsal Mail Adresi Nedir? Kurumsal Mail Nasıl Yazılır? Kurumsal Mail Örnekleri; Teknoloji gelişirken kişiler gibi kurumlarda gelişmeleri yakından takip etmek durumunda kalıyor. Bu yüzden kurumlar için en iyi iletişim yöntemi maillerdir....

Kurumsal Mail Adresi Nedir? Kurumsal Mail Nasıl Yazılır? Kurumsal Mail Örnekleri; Teknoloji gelişirken kişiler gibi kurumlarda gelişmeleri yakından takip etmek durumunda kalıyor. Bu yüzden kurumlar için en iyi iletişim yöntemi maillerdir. Kurumların imajlarını iyi bir şekilde yansıtabilmeleri için kurumsal mail adreslerine sahip olmaları gerekmektedir.

Kurumsal Mail Nedir?

Kurumsal mail adresi firmanın isim uzantısının bulunduğu iletişim adresleridir. Bu mail adresleri sayesinde müşteriler ya da iletişime geçmek isteyen kişiler kolay bir şekilde geçebilirler. Üstelik kurumsal gmail adresi firmanın prestijini arttırmaktadır. İsim-soy isim ve kurum adı şeklinde mail adresi oluşturulur. Kurumsal mailadresleri aynı zamanda Premium desteklidir. Bu yüzden kullanım alanları daha geniş olmaktadır.

Kurumsal Mail Giriş Nasıl Yapılır?

Kurumsal mail giriş için atılması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımları atarak kolaylık ile telefon üzerinden giriş yapabilirsiniz. Telefonda bulunan uygulamalar kısmına girilmesi gerekmektedir. Uygulamalar kısmında bulunan ayarlardan ‘ayarlar ve parolalar’ seçeneğine tıklanmalıdır. Hesap ekle seçeneğinden diğer ve mail ekle şeklinde ilerlemeler yapılmalıdır. Karşınıza çıkacak olan sayfada sizden istenecek bilgileri doldurmalısınız. Web üzerinden kurumsal mail giriş yapılmak isteniyor ise arama motoruna webmail.sirketinizinadi.com adresi yazılmalıdır. Siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfada sizden istenen giriş bilgilerini yazmanız gerekmektedir. Mail adresi ve şifre ile giriş yapılması mümkün olacaktır. Daha sonra ise gelen mailler kontrol edilebilir ya da istenilen adrese kolay bir şekilde mail gönderilebilir.

Kurumsal Mail Nasıl Yazılır?

Google kurumsal mail alma işlemi gerçekleştirildikten sonra bu iş konusunda tecrübesi olmayan kişiler kurumsal mailin nasıl yazılacağı hakkında çeşitli araştırmalar yapabiliyor. Kurumsal mail yazmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Kurumsal mail yazma adımları:

 • Öncelikle konuya uygun satır başlığı yazılmalıdır. Böylelikle maili alan kişi konu hakkında bilgi sahibi olacaktır.
 • Kurumsal maillerin uzatılmadan kısa ve öz bir şekilde yazılması gerekmektedir.
 • Mail atarken mutlaka açıklayıcı bir dil kullanılmalı ve söylenmek isteyenler akıcı bir şekilde yazılmalıdır.
 • Mail yazmaya başlarken öncelikle selam verilmelidir.
 • Gövde kısmında kendinizi tanıtarak direkt olarak konuya girmelisiniz.
 • Noktalama işaretlerine ve yazım kullarına dikkat ederek yazılması gerekmektedir.
 • Hoş bir kapanış cümlesi ise mail yazımının sonlandırılması gerekmektedir.

Kurumsal mail yazarken dikkatli olmak firma açısından oldukça önemli olacaktır.

Kurumsal Mail Örnekleri

Kurumsal mail örnekleri içinde birçok seçenek bulunmaktadır. Öncelikle maile ‘merhabalar’ şeklinde başlamak karşı tarafa pozitif bir enerji verecektir. Bu yüzden iyi bir giriş olabilir. Selam verilirken mutlaka isim yazılmalıdır. Örneğin ‘Merhabalar Mehmet Bey’ şeklinde olabilir. Daha sonra ise konuya uygun başlık ve kısa öz anlatım ile maili sonlandırmalısınız. Kurumsal maillerin fazla uzatılmaması gerekmektedir. Aksi halde karşı tarafta daha okumadan negatif bir enerji oluşabilir. Birçok farklı kurumsal mail örnekleri incelenerek akıcı bir mail hazırlanabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Red Pass İletişim, Müzik, Sosyal, Video Nedir? Ne Demek? Nasıl Kullanılır?

Kredi Kartı Limit Yükseltme Hilesi Nasıl Yapılır? Var Mı?


Kurumsal Mail Açma Nasıl Yapılır?

İster Google kurumsal mail alma seçeneği ile olsun ister iseniz diğer arama motorları üzerinden olsun kurumsal mail açma konusunda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. Kurumsal mail açarken adreste mutlaka firma adı geçmelidir.  Kurumsal maillerde kesinlikle takma isim kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra açacak olduğunuz mail adresinde sayı bulunmamalıdır. Sayı olmadığı takdirde daha profesyonel görünmektedir. Google kurumsal mail açma işlemi sırasında mesleği geçirmemek gerekmektedir. Örneğin

doktorali@şirketadınız.com

yanlış bir seçim olacaktır. Hizmet alanına göre genel bir isim kullanılabilir. Cinsel, ırk, yaş gibi referanslardan kaçınarak mail adresi açmalısınız. Mail adresi açarken tam isim kullanılmasına gerek yoktur. Daha sonra ise ister web üzerinden ister iseniz akıllı cihazlar üzerinden kolay bir şekilde mail adresine giriş yapılabilmektedir.

Yandex Kurumsal Mail Açma ve Kurulumu

Yandex kurumsal mail açma işlemi için izlenmesi gereken yollar bulunmaktadır. Yandex kurumsal mail açma adımları:

 • Yandex kurumsal mail için ilk olarak https://passport.yandex.com.tr/ adresine girilmelidir
 • Kayıt ol sekmesine tıklayarak gerekli bilgiler doldurularak kayıt oluşturulur

Yandex kurumsal mail kurulumu:

 • Yeni açmış olduğunuz mail adresine aynı site üzerinden giriş yapınız
 • İş hesabınıza giriş yapmak için sağ üst kısımdaki isme tıklayınız
 • Kurum ekle seçeneğine tıklayınız
 • Daha sonra ise çalıştır tuşuna basmalısınız
 • Ayar kısmından yönetim seçeneğini seçiniz
 • Sol kısımda bulunan alan ayarları kısmına girerek www olmadan mail adresinizi yazınız

Bahsedilen adımlar takip edildiği takdirde Yandex kurumsal mail kurulumu gerçekleşmiş olacaktır. Kurumsal Mail Adresi Nedir? Kurumsal Mail Nasıl Yazılır? Kurumsal Mail Örnekleri

Kurumsal Gmail Google Hesabı Nasıl Açılır?

Google üzerinden kurumsal gmail hesabı için öncelik ile Google gmail adresine girilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise işletme hesabı sekmesinden işlemlere başlanması gerekiyor. Karşınıza çıkacak olan sayfa içinde sizden işletme adı, toplam çalışan sayısı, ülke, isim, soy isim, e-posta adresi bilgileri istenmektedir. Bu bilgiler girilerek kolaylık ile gmail adresi açılarak kurumsal gmail hesabı iletişim yolu olarak kullanılmaya başlanabiliyor.

Yaani Kurumsal Mail Açma ve Kurulumu

Yaani mail kurumsal hesap oluşturmak istiyor iseniz öncelikli olarak Yaanimail.com sitesine ya da direkt olarak

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.