Karneler Saat Kaçta Verilecek?

Karneler Saat Kaçta Verilecek?
Karneler Saat Kaçta Verilecek? Karne Alacak Olan Öğrencilere Müjde. Karne verileceği gün ve saat belli oldu.

Karneler Saat Kaçta Verilecek? Hangi Gün Verilecek?

Karneler Saat Kaçta Verilecek? 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona erdiği bu günlerde, öğrenciler 14 Haziran Cuma günü karnelerini alacaklar. Karnelerin hangi saatte verileceği ve karne dağıtımında yetkili kişilerin kimler olduğu merak ediliyor. Detaylar haberimizde.

Karneler Hangi gün Saat Kaçta Verilecek?

Karneler Hangi gün Saat Kaçta Verilecek? 2023-2024 akademik yılı, 14 Haziran 2024 Cuma günü sona eriyor. Bu tarihte, okul öncesinden ortaöğretime kadar her kademedeki öğrenciye karne verilecektir. Okul yönetimleri, karneleri en geç 13 Haziran Perşembe günü hazırlamalı ve öğrencilere 14 Haziran Cuma günü dağıtmalıdır. Karne dağıtımı, şube rehber öğretmenleri tarafından yapılacak ve her sınıf seviyesinde aynı gün gerçekleştirilecektir.

Karnelerin verileceği gün

Karnelerin ne zaman ve nasıl dağıtılacağı konusunda karar verme yetkisi, okul müdürleri ve il/ilçe milli eğitim müdürlüklerindedir. İl merkezlerinde, temsili karne dağıtımı valilik tarafından yapılacak ve ardından tüm sınıflarda karneler verilecektir. İlçelerde ise, kaymakamların karne dağıtımının ardından tüm öğrencilere karneler dağıtılacaktır. Okul müdürleri, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından bilgilendirilerek süreci yöneteceklerdir.

Karne Alacağınız Gün Dikkat Etmeniz Gerekenler

Karnelerin dağıtılacağı 14 Haziran Cuma günü, öğrenciler ve veliler için heyecan verici bir gün olacak. Öğrenciler, yıl boyunca gösterdikleri çabaların karşılığını alacaklar. Veliler ise, çocuklarının eğitim hayatındaki başarılarını görmek için sabırsızlanıyor. Karneler, genellikle sabah saat 09:00 ile 10:30 arasında dağıtılacak. Öğlenci öğrenciler ise karnelerini saat 11:00’den 12:00’ye kadar alabilecekler.

Okul yönetimleri, karne dağıtımı konusunda öğrencileri ve velileri bilgilendirecek. Karne dağıtım saatleri ve süreç hakkında detaylı bilgi, okul yönetimleri tarafından duyurulacaktır. Öğrenciler, karne gününde okul kıyafetleriyle okula gelmeli ve belirtilen saatlerde okulda hazır bulunmalıdır.

Karne gününde, öğrencilerin başarılarının yanı sıra eksiklikleri de değerlendirilecektir. Bu değerlendirmeler, öğrencilerin gelecek eğitim dönemine daha iyi hazırlanmalarını sağlayacaktır. Başarılı öğrenciler, ödüllerle ve teşviklerle motive edilecektir. Karne döneminde, öğrencilerin gösterdiği başarı ve çabalar, öğretmenler ve okul yönetimi tarafından takdir edilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.