Instagram Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır? Başvurusu ve Alma Şartları

Instagram Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır? Başvurusu ve Alma Şartları
Instagram mavi tik, küresel çapta en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Bahsi geçen bu uygulama, uzun zamandır hayatımızda var olmak ile birlikte her geçen gün birbirinden farklı yenilikleri ile...

Instagram mavi tik, küresel çapta en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Bahsi geçen bu uygulama, uzun zamandır hayatımızda var olmak ile birlikte her geçen gün birbirinden farklı yenilikleri ile gündeme gelmektedir. Instagram’a özgü olan özellikler arasında mavi tik de yer almakta ve pek çok kişi tarafından Instagram mavi tik nedir başlığı altında araştırılmaktadır.

Instagram Mavi Tik Nedir?

Instagram mavi tik olarak adlandırılan bu özellik, ünlü veya marka olan hesapların taklit edilmesini engelleyen bir işleve sahiptir. Aynı zamanda doğrulanmış hesap anlamına gelen mavi tik, 2018 yılı itibarıyla yeni bir başvuru şekli ile alınabilmektedir. Mavi tik almak isteyen her bireyin bu süreci yakından takip ettiğini söylemek mümkündür. Yalnızca ünlüler ve markalar değil, aynı zamanda, belirli kurum ve kuruluşlar ve hatta belli sayıda takipçi sayısına ulaşmış hesaplar da bu başvurudan yararlanabilmektedir. Böylece Instagram tarafından sunulan bu özelliğe sahip olarak taklit edilmekten kaçılabilir.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram üzerinde tanınmış ve onaylanmış bir hesaba sahip olmak her bireyin hayali olmuş durumdadır. Onaylanmış hesapların daha güvenli olduğu ve aynı zamanda yüksek takipçi sayısına sahip olduğu görülebilmektedir. Buna bağlı olarak hesabına güvenen bireyler ilgili rozeti alabilmek adına Instagram mavi tik nasıl alınır sorusunu sıklıkla incelemektedir. Farklı bir sayfa veya kurum kapsamında başvuru yapmak yerine direkt olarak Instagram’ın kendi sitesi üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Yapmanız gereken tek işlem hesabınızın doğrulanması için ilgili adımları uygulamak ve Instagram’dan yanıt gelmesini beklemek olacaktır. Instagram mavi tik aldıktan sonra ve aynı zamanda bu rozeti alacağınız süre kapsamında dikkate almanız gereken belli başlı konular da bulunmaktadır. Her biri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için çeşitli internet siteleri üzerinden inceleme yapabilirsiniz. Böylece hem hesabınız hem de bu özellik hakkında kapsamlı bilgiler elde etmiş olacaksınız.

Instagram Mavi Tik Alma Şartları

Pek çok Instagram kullanıcısı, hedeflediği takipçi sayısına ulaştığında veya herhangi bir iş kurmak istediğinde mevcut hesaplarını doğrulatmayı tercih etmektedir. Bu nedenle mavi tik alma süreci dahilinde bulunan her detayın bilinmesi şarttır. Kullanıcılar, Instagram mavi tik alma şartları kapsamında belirtilen durumlara uygun olmaları halinde Instagram üzerinden gerekli başvuruyu yapabilmektedir. Bahsi geçen bu şartlar, aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır:

 • Tanınan, ünlü biri olmanız veya hesabınızın bir marka, kuruluş hesabı olması gerekmektedir.
 • Hesabın tamamen özgün olması gerekmektedir.
 • Doğrulanacak olan hesabın diğer hesaplara nazaran daha dikkat çekici olması gerekmektedir.
 • Tam anlamıyla onaylanabilecek bir hesap niteliği taşımalıdır.
 • Belirlenen sınırda takipçi sayısına ve diğer etkileşim oranlarına sahip olmalıdır.

Belirlenen bu şartların sağlanması halinde ilgili alan üzerinden hesap doğrulama başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru sonucuna göre hesabın mavi tik alıp alamayacağı belli olacaktır. Ancak belirlenen şartların kesinlikle yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Instagram Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır? Başvurusu ve Alma Şartları

Instagram Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Instagram, oldukça kapsamlı ve işe yarar bir uygulama olması nedeniyle günümüzde milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir. Az takipçili hesapların yanında oldukça yüksek takipçi sayısına sahip olan hesaplar da bulunmaktadır. Buna bağlı olarak yüksek takipçili hesapların mavi tik işaretine sahip olduğu da görülebilmektedir. Bahsi geçen bu işaret sayesinde hesap daha güvenli olmakla beraber daha çok kişiye ulaşabilmektedir.

Mavi Diploma Nedir? Nasıl Alınır? Hangi Üniversiteler Mavi Diploma Veriyor?

Instagram’da mavi tik sahibi olmak isteyen kullanıcılar instagram mavi tik başvurusu nasıl yapılır sorusunu yöneltmektedirler. Instagram’da mavi tik yani doğrulanmış hesap başvurusu yapmak oldukça kolay bir işlemdir ve maksimum birkaç dakikanızı alır. Aşağıda başvurunun nasıl yapılacağı maddeler halinde belirtilmiştir.

 • Instagram uygulamasına giriş yapınız.
 • Profilinize girerek sağ üstte yer alan üç çizgiye dokununuz.
 • Ayarlar sekmesine gidiniz.
 • Hesap yazan kısma tıklayınız.
 • Aşağılarda yer alan doğrulama iste butonuna tıklayınız.
 • Ardından ekranda çıkan tüm soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra gönder butonuna tıklayarak başvurunuzu gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz. Eğer Instagram ekibi tarafından uygun görülürseniz kısa sürede isminizin yanında mavi tik görünecektir.

Instagram Mavi Tik Kopyalama

Instagram kullanıcıları arasında mavi tik sahibi olmak isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Bunun pek çok nedeni olsa da en büyük sebebi dikkat çekici olmasıdır. Doğal yöntemler ile mavi tik sahibi olamayan kişiler alternatif yöntemleri araştırmaya başlamaktadır. Bilinen alternatif yöntemler arasında

Instagram

mavi tik kopyalama ilk sıralarda yer almaktadır. Instagram mavi tik kopyalama işlemi tahmin edilenden oldukça basit olmaktadır. Windows işletim sistemli bir bilgisayarda klavyeden Alt + 0257 tuşlarına bastığınızda tik işareti çıkmaktadır. Eğer tik işareti yerine ü harfi çıkıyorsa bu işlemi excel programında yapmayı deneyebilirsiniz. Mavi tik kopyalamanın bir diğer yolu ise telefonunuzun klavyesindeki emoji satırında tik işaretini bulmaktır. Klavyenizden tik işaretini bularak kopyalama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Yapacağınız bu iki basit yöntem sayesinde mavi tik sahibi olabilirsiniz. Ancak gerçek anlamda bu rozete sahip olan bireyler ile aynı durumda olmazsınız. Güvenlik veya bilinirlik konusunda tahmin ettiğiniz pozisyonda yer almanız imkansız olacaktır. Bu nedenle gerçek rozeti alabilmek adına hesabınızı geliştirmeniz çok daha doğru bir işlemdir.

Instagram Mavi Tik Hilesi

Instagram hesaplarında mavi tik olmasını isteyenler fakat hesapları buna elverişli olmayan kişiler instagram mavi tik hilesi yapmak istemektedirler. Instagram’da mavi tik hilesi yapmak çok da kolay sayılmaz fakat uğraşırsanız bunu başarabilirsiniz. Yapmanız gerekenler öncelikle bot takipçi ve bot etkileşim almaktır. Hesabınız çok takipçili ve bol etkileşimli gözükmelidir. Daha sonra hesabınızın görünümünü tanınan biriymiş gibi düzenlemelisiniz. Tüm bu işleri yaptıktan sonra yukarıdaki başlıklarda bahsettiğimiz adımları izleyerek mavi tik başvurusunda bulunabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta bot etkileşim ve takipçi alırken bunu olağan seyirde yavaş bir şekilde yapmanız gerektiğidir. Aksi takdirde Instagram algoritması profilinizi spam olarak algılayıp hesabınızı kapatabilir. Aynı zamanda satın alma işlemlerinde tercih ettiğiniz bot takipçiler, Instagram tarafından sahte hesap olarak fark edildiğinde de takipçi sayılarınızda ani düşüşler yaşanabilir. Bu nedenle mavi tik hilesi yapacağınız zaman iki kere düşünmeniz doğru olacaktır.

Instagram Mavi Tik Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? 

Instagram’da mavi tik başvurusunda bulunan kişiler Instagram mavi tik başvurusu ne zaman sonuçlanır sorusunu yöneltmektedirler. Çünkü yapılan bu başvuru sonucu olumlu olursa insanlar doğru yöntemler ile mavi tike sahip olacaktır. Bu da hesapları için oldukça avantajlı bir durum olarak düşünülmektedir. Instagram mavi tik başvurusu ne zaman sonuçlanır sorusu kapsamında beklediğiniz yanıtı bulabilirsiniz. Başarılı bir şekilde gönderdiğiniz başvuru formu yaklaşık olarak bir hafta içinde sonuçlanmakta ve olumlu veya olumsuz dönüş almaktasınız. Eğer olumsuz bir dönüş alırsanız 30 gün sonra eksiklerinizi tamamlayarak yeniden başvuru yapabilirsiniz. Eksiklerinizi tamamlama konusunda takipçi sayınızı yükseltmek, hesabınızı daha profesyonel hale getirmek, ilgi çekici olmak başlıklarını değerlendirebilirsiniz. Böylece hesabınızı şekillendirmeniz daha kısa sürecek ve istediğiniz mavi tik rozetini almak daha kolay bir hale gelecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum