fruko boykot mu? İsrail Malı Mı?

fruko boykot mu? İsrail Malı Mı?
fruko boykot mu? İsrail Malı Mı? Fruko İsrail ürünü mü? Fruko kimin ürünü? Fruko kimin boykot? fruko İsrail'e destek veriyor mu?

Fruko Hangi Ülkenin malı? Boykot mu?

Son dönemde sosyal medyada yayılan söylentilerde Fruko adlı ünlü içecek markasının İsrail menşeli olduğu ve boykot edilmesi gerektiği iddia edildi. Peki, bu iddialar doğru mu?

Fruko Boykot Mu? Hangi Ülkenin Malı?

Fruko markası hakkında boykot çağrıları sosyal medyada hızla yayıldı. Ancak bu iddiaların doğruluğu sorgulanmalı. Fruko, Türkiye’de üretilen ve uzun yıllardır tüketicilerin beğenisini kazanan bir içecek markasıdır.


Fruko İsrail Malı Mı?

Fruko, İsrail'den gelmiyor. Aksine, 1967 yılında Tamek Gıda tarafından Türkiye’de kurulan bir markadır. Dolayısıyla, Fruko'nun İsrail menşeli olduğu iddiaları asılsızdır.

Fruko Hangi Ülkede Üretiliyor?

Fruko, Tamek Gıda tarafından Türkiye’de üretildi. 2002 yılında ise dünya çapında tanınan PepsiCo tarafından satın alındı. Fruko halen Türkiye’de üretilmeye ve tüketicilere sunulmaya devam ediyor.

Fruko Ne Zaman Kuruldu

Fruko, 1967 yılında Tamek Gıda tarafından kurulan Türkiye’nin en eski gazoz markalarından biridir. "On milyon baloncuk" sloganıyla bilinen Fruko, özellikle meyve aromaları ve misket limonuyla tanındı.

Fruko Kime Satıldı?

Fruko, Türkiye'de 6 fabrika ve 4 depo ile üretim ve dağıtım kapasitesini genişletti. 2002 yılında PepsiCo tarafından 100 milyon dolara satın alındı ve PepsiCo'nun bir alt markası haline geldi.

Boykot İddiaları Asılsız

Fruko, Türkiye menşeli bir içecek markasıdır ve İsrail ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Dolayısıyla, boykot çağrıları asılsız ve yanlış bilgilendirmeye dayanmaktadır.

Yukarıda yer alan bilgiler tamamen haber amaçlıdır. Boykot edip etmemek tamamen tüketicinin tercihine kalmıştır.

Kaynak:Haberler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.