Fiziki Altın Veren Bankalar 2023 ve Fiziki Altın Alan Bankalar

Fiziki Altın Veren Bankalar 2023 ve Fiziki Altın Alan Bankalar
Fiziki Altın Veren Bankalar 2023 ve Fiziki Altın Alan Bankalar. Fiziki Altın Nedir? Fiziki Altın Nereden Alınır? Fiziki Altın Veren Bankalar Hangileri? Fiziki Altın Veren Bankalar ve Fiziki Altın Alan Bankalar; Günümüzde yatırım...

Fiziki Altın Veren Bankalar 2023 ve Fiziki Altın Alan Bankalar. Fiziki Altın Nedir? Fiziki Altın Nereden Alınır? Fiziki Altın Veren Bankalar Hangileri? Fiziki Altın Veren Bankalar ve Fiziki Altın Alan Bankalar; Günümüzde yatırım için birçok seçenek bulunmaktadır. Ancak hiç eskimeyen altın yöntemi hala revaçta olan bir sistemdir. Teknolojinin gelişip bankaların telefonlarına taşınması ile birlikte bir tık ile altın almak ise oldukça kolay bir hale gelmiştir.

Fiziki Altın Veren Bankalar 2023

Kişiler bulundukları bankadan altın alarak daha sonra ise bunu fiziki altına çevirmek isteyebiliyor. Bunun yanı sıra fiziki altınlarını bankaya yatırmak isteyende birçok kişi olabiliyor. Bu durumda fiziki altın veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmak gerekebiliyor.

Fiziki Altın Nedir?

Bankalar artık kişilerin tam anlamıyla elinin altındadır. Kişiler bulundukları yerden kolaylık ile altın alarak yatırım yapabilmektedir. Her bankaya göre alım-satım işlemleri farklılık göstermektedir. Altın yatırımlarını saklamak için iki yöntem bulunuyor. Bunlardan birisi son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen banka yöntemidir. Kişiler banka üzerinden altın alarak yatırım yapabiliyor. Bir diğer yöntem ise yastık altı tabiri ile eski sistemdir. Fiziki altın kişilerin elleriyle tutup, gözleri ile görebildikleri altınlardır. Bankalar ile altın alışverişi yapacak kişiler gram altın veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmak isteyebiliyor. Hangi bankaların fiziki altın verdiğini ve aldığını öğrenerek yatırımlarınızı ona göre daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Fiziki Altın Nereden Alınır?

Kişilerin ellerinde belli bir miktar para olduğu zaman bunu yatırım olarak değerlendirmek isterler. Yatırım konusunda en sağlam olan ve en çok tercih edilen ise şüphesiz altındır. Cumhuriyet altını, gram altın, Reşat altını, tam altın, çeyrek altın gibi birçok farklı altın seçeneği bulunmaktadır. Kişiler ellerindeki paraya uygun olacak şekilde altın alarak yatırımlarını gerçekleştirebiliyor. Alınan altınların güvenilir yerden alınmasına dikkat etmekte fayda olacaktır. Fiziki altın almak isteyen kişilerin aklına ilk olarak elbette kuyumcular gelmektedir. Geçmişten günümüze kuyumculuk asla eskimeyen ve bitmeyen bir meslektir. Ancak son zamanlarda internetin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden de satışlar yapılabilmektedir. Hemen hemen her bankada bulunan altın hesaplarından da faydalanılabiliyor.

Fiziki Altın Veren Bankalar Hangileri?

Yatırımlarını altın seçeneğinden yana kullanmak isteyen kişiler çeşitli banka araştırmaları yapmaktadır. Altın yatırımı yapmış olduğunuz bankada altını bozdurarak nakde dönüştürebilir ya da fiziki altın olarak alabilirsiniz. Bu durumda fiziki altın veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Fiziki gram altın veren bankalar olarak sizlere aşağıdaki bankaları sıralayabiliriz. Fiziki Altın Veren Bankalar

 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Garanti BBVA
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Türkiye İş Bankası

Bahsedilen bankalarda fiziki altın yatırımı yapmak isteyen kişilerin öncelikle seçtikleri banka ile görüşme yaparak hesap açtırmaları gerekmektedir. Bir sonraki adım ise konunun uzmanı olan bir müşteri temsilci ile görüşmek olacaktır. Fiziki altın için seçecek olduğunuz bankaların şartları değişiklik göstermektedir. Bu yüzden bankaya karar verdikten sonra şartları görüşme esnasında öğrenmeniz mümkün olacaktır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Mavi Diploma Nedir? Nasıl Alınır? Mavi Diploma Veren Üniversiteler

Red Pass İletişim, Müzik, Sosyal, Video Nedir? Ne Demek? Nasıl Kullanılır?


Fiziki Altın Alan Bankalar Hangileri?

Altın yatırımı konusunda yastık altını tercih eden kişiler bir süre sonra bu altınları bankaya yatırmak isteyebiliyor. Bu konuda birçok banka müşterilerine hizmet vermektedir. Bankalar, özellikle son zamanlarda evlerden daha güvenli bir hale gelmiştir. Bu yüzden sıklıkla bankalarda altın hesapları tercih edilmektedir. Fiziki gram altın veren ve alan bankalar olarak sizlere aşağıdaki bankaları sayabiliriz. Fiziki Altın Alan Bankalar

 • Kuveyt Türk fiziki altın alan en sık tercih edilen bankalardan birisidir.
 • Ziraat Bankası
 • QNB Finansbank
 • İş Bankası
 • Deniz Bank
 • Vakıfbank
 • Garanti BBVA
 • Halk Bankası

Fiziki altın alan bankalar içinden dilediğiniz banka ile görüşme yaparak altın yatırımlarınızı ne iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Görüşme sırasında şartlar hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün olacaktır. Fiziki Altın Veren Bankalar ve Fiziki Altın Alan Bankalar

Fiziki Altın Bozan Bankalar

Altın her zaman için karlı bir yatırım seçeneğidir. Uzun vadeli olarak altın yatırımı yapıldığı zaman zarar etmek imkânsız demek yanlış olmayacaktır. Her bankanın belli bir işleyiş düzeni vardır. Altın birçok kişi tarafından bu kadar çok tercih edildiği için birçok bankada altın konusunda en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman bankalarda altın hesabını açılarak telefon üzerinden kişisel banka hesabına giriş yapılır ve altın satın alınır. Bankalardan alınan altınlar piyasa değeri ile eşdeğer olmaktadır. Bankada satın alınan altınlar istenildiği zaman satılarak nakde dönüştürülür. Fiziki altınlar ise genellikle kuyumcular aracılığı ile bozdurulur. Ancak bazı bankalar altın günü yapmaktadır. Bu altın gününe denk geldiğiniz takdirde altınınızı bozdurabilirsiniz. Fiziki gram altın veren bankalar hem alım satım hem de fiziki gram altın bozumu gerçekleştiriyor. Fiziki Altın Bozan Bankalar

 • Kuveyt Türk
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Garanti BBVA Bankası

Bankaların altın günleri farklı olmaktadır. Bu yüzden altın bozdurmak için gitmeden öncelikle fiziki altın bozan bankalar arasında seçtiğiniz bankanızın altın gününüzü öğrenmeniz gerekmektedir.

Fiziki Altın Veren Katılım Bankaları

Altın yatırımı yapmak isteyen bazı kişiler katılım bankalarını tercih etmektedir. Kuveyt Türk fiziki altın veren katılım bankalarından ilkidir. Türkiye Finans Katılım Bankası da bir diğeridir.  Her bankanın şartları farklı olduğu gibi Kuveyt Türk ve Türkiye Finans Katılım Bankasının da şartları birbirinden bağımsız ve farklıdır. Örnek vermek gerekir ise Kuveyt Türk fiziki altın teslim ücreti 2022 yılı itibari ile gram başına 7,5 TL olmuştur. Bu durum Türkiye Finans Katılım Bankasında farklı olabilmektedir. Altın yatırımınızı yapmadan önce mutlaka tüm bankalar araştırılmalıdır. Altın yatırımı yapmak isteyen kişiler kendi istekleri hangi banka tarafından karşılanıyor ise görüşmelerini en iyi şekilde sağlayarak yatırımlarını yapmaya başlayabilirler. Kuveyt Türk fiziki altın teslim ücreti gibi diğer bankalar hakkında bilgi sahibi olmakta fayda olacaktır.

Fiziki Altın Satan Bankalar

Altın satan almak isteyen kişiler bankaların altın günlerini takip edebilirler. Fiziki Altın Satan Bankalar

 • Kuveyt Türk fiziki altın satmaktadır.
 • Türkiye Finans Katılım Bankası fiziki altın satmaktadır.
 • Halk Bank fiziki altın satmaktadır.
 • Ziraat Bankası fiziki altın satmaktadır.

Bahsedilen bankalarda altın hesabı açarak altın yatırımlarınızı kolaylık ile yapabilirsiniz. Üstelik fiziki altın satın alma şansınızda bulunuyor.

Fiziki Altın Fiyatları

Altın yatırımı yapmak isteyen kişiler devamlı olarak altın fiyatlarını takip etmektedir. Ancak genel olarak bakıldığı zaman altın piyasası oldukça hareketlidir. Gram altın, tam altın, çeyrek altın, yarım altın, cumhuriyet altını gibi farklı altınlar satışa sunuluyor. Kişiler bütçelerine uygun olarak bu altınlardan dilediklerini satın alarak bankalarda yatırım yapabilmektedir. Günümüzde en çok gram altın rağbet gördüğü için gram altın veren bankalar çok araştırılmaktadır. Gram altın veren bankalar müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kişilerin isteklerini karşılamak için titiz çalışmalar sürdürmektedir. Bu yüzden altın satın alacak olduğunuz bankanın mobil bankacılığı üzerinden kolaylık ile fiziki altın fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.