Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Faturalı Hatta Kredi Nedir?
Faturalı Hatta Kredi Nedir?Nakit paraya ihtiyaç duyan kişiler bankalardan kredi çekerek bu ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Faturalı hatta kredi nedir sorusu ise bu kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Bankalar faturalı hatta kredi...

Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Nakit paraya ihtiyaç duyan kişiler bankalardan kredi çekerek bu ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Faturalı hatta kredi nedir sorusu ise bu kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Bankalar faturalı hatta kredi vermez. Ancak burada bahsedilen nokta faturalı hatta cep telefonu alarak bunu fiyatının altına satmaktır. Eğer acil nakit ihtiyacınız varsa faturalı hattınıza yansıtılmak üzere bir cep telefonu alabilir ve bu telefonu satarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Günümüzde faaliyet gösteren operatörlerin tamamı faturalı hatta cep telefonu satışı yapmaktadır. Sizlerin tek yapması gereken bu operatörlerin şubelerine giderek faturalı hatta cep telefonu satın almaktır. Ardından aldığınız cep telefonunu telefon bayilerine veya kişilere satarak nakit para alabilirsiniz. Faturalı Hatta Kredi Nedir Faturalı Hatta Kredi Nedir

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekilir mi?

Faturalı hat üzerinden kredi çekilir mi sorusu, faturalı hat sahibi olan kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Bir bankaya giderek faturalı hat üzerinden kredi çekmeniz ne yazık ki mümkün değildir. Ancak bu faturalı hattınızın üzerine bir cep telefonu satın alarak telefonu nakit paraya satabilirsiniz. Böylece hem telefonun taksitlerini her ay öder hem de nakit ihtiyacınızı giderirsiniz. Faturalı hat üzerinden telefon alıp satarken dikkat etmeniz gereken nokta ise değeri çabuk düşmeyen telefonları satın almaktır. Örneğin bilinmeyen bir markanın telefonunu alırsanız satış sırasında değeri çok düşecektir. Ancak bir iPhone almanız durumunda hemen hemen aldığınız fiyata satmanız mümkündür.

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hatlara kredi nasıl alınır sorusu pek çok kişi tarafından sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. Faturalı hattınızı kullanarak nakit para ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız, öncelikle kullandığınız operatörün şubesine giderek faturanıza ek cihaz satın almalısınız. Aldığınız bu cihazı elinizde bekletmeden bir telefon bayisine götürebilir veya alım satım uygulamalarını kullanarak kişilere satabilirsiniz. Sizler elinizdeki cep telefonunu kutusunu açmadan sattığınızda fazla değer kaybı olmaz. Satış sırasında elde ettiğiniz nakit parayı ihtiyaçlarınızı karşılamak için harcayabilirsiniz. Telefonun taksitlerini ise her ay zamanı geldiğinde operatör firmasına ödemeniz gerekecektir. Cep telefonları genellikle 6 ve 12 ay taksitlerle satışa sunulurlar.

Faturalı Hatta Nakit Nasıl Oluyor?

Faturalı hatta nakit nasıl oluyor sorusunun yanıtına gelecek olursak, faturalı hattınız sayesinde nakit para elde etmeniz mümkündür. Sizlerin de bildiği üzere operatör firmaları faturaya ek cihaz satışı yapmaktadır. Eğer herhangi bir operatör firmasının faturalı hattını kullanıyorsanız, firmanın şubesine giderek telefon, tablet veya bilgisayar gibi cihazları faturanıza ek olarak satın almanız gerekir. Cihazı satın aldıktan sonra kutusunu açmadan satışını gerçekleştirmeniz gerekir. Kutusu açılan cihazların değeri daha da düşebilir. Ayrıca cihazı telefonculara satmak, daha düşük ücretler almanıza neden olabilir. Mümkünse ikinci el cihazların satışının yapıldığı bir platformda karşılaştığınız kişilere bu cihazı satmanız gerekecektir. Böylece aldığınız nakit parayı dilediğiniz harcamalarda kullanabilirsiniz.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell faturalı hatta kredi almak günümüzde mümkündür. Ancak bu kredi bankalar tarafından verilen kredi ile aynı anlamı taşımaz. Eğer üstünüze kayıtlı faturalı bir

Turkcell

hattınız varsa, Turkcell mağazalarına giderek bir akıllı telefon satın almanız gerekir. Aldığınız bu akıllı telefonu daha sonrasında alıcıya satarak nakit para ihtiyacınızı karşılamanız mümkündür. Turkcell faturalı hattınıza ek olarak satın alacağınız telefonun ikinci el piyasası yüksek olmalıdır. Çünkü sizler her ne kadar bu telefonu kutusundan çıkarmadan satacak olsanız da satış sırasında değeri düşecektir. Telefonun satışını yaptıktan sonra taksit süresi boyunca telefonunuzun taksitlerini ödemek zorundasınız. Bu işlem krediye benzediği için pek çok kişi telefon alım satımını kredi olarak nitelendirir.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Vodafone faturalı hatta kredi, Vodafone faturalı hat sahibi kişiler tarafından merak edilir. Eğer Vodafone kullanıcısıysanız ve hattınız faturalıysa, hattınıza ek olarak telefon satın alabilir ve bu telefonu direkt satarak nakit para elde edebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle bir Vodafone satış mağazasını ziyaret etmeniz ve ardından faturanıza ek telefon satın almanız gerekir. Satın aldığınız telefonu önceden anlaştığınız birine veya telefonculara satarak anında nakit para elde edebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta satışını yapacağınız telefonun değerini korumasıdır. Bu nedenle telefon kutusunun bile zarar görmediğinden emin olmanız gerekir. Ayrıca telefoncular bireysel alıcılara göre daha düşük ücretler ödeyebilmektedir.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Türk Telekom faturalı hat kullanan kişiler, Türk Telekom faturalı hatta kredi konusunu merak etmektedir. Eğer halihazırda Türk Telekom faturalı hat kullanıcısıysanız, faturanıza ek olarak cep telefonu satın alabilir ve satın almış olduğunuz bu telefonu direkt satarak kredi alır gibi nakit para elde edebilirsiniz. Bu işlem günümüzde nakit paraya ihtiyaç duyan birçok kişi tarafından gerçekleştirilir. Türk Telekom bayilerinden telefon satın alırken satın almayı düşündüğünüz telefonun ikinci el piyasasının yüksek olduğundan emin olmanız gerekir. Örnek verecek olursak, iPhone cep telefonlarının ikinci el piyasaları çok yüksektir. 20,000 TL’ye aldığınız bir iPhone cep telefonunu 18,000-19,000 TL arasında bir değere tekrar satmanız mümkündür.

Faturalı Hatta Kredi Veren Firmalar

Faturalı hatta kredi veren firmalar pek çok kişi tarafından merak edilir. Faturalı hatta kredi derken bahsedilmek istenen durum, faturalı hatta cihaz alıp ardından satarak nakit ihtiyacını gidermektir. Faturalı hat üzerinden cihaz alabileceğiniz firmalar ise şunlardır:

  • Vodafone
  • Turkcell
  • Türk Telekom

Yukarıda yer alan firmalardan herhangi birinin faturalı hattını kullanıyorsanız, satış mağazasına giderek bir cihaz satın alabilir ve satın almış olduğunuz cihazı açmadan başka müşteriye satarak gelir elde edebilirsiniz. Ancak takip eden ay içerisinde almış olduğunuz cep telefonunun taksitlerini ödemeye başlayacağınızı unutmamalısınız. Bu işlem sonucunda elde edeceğiniz kayıp %20 - %30 arasında olabilir.

Faturalı Hat Kredi Sorgulama

Faturalı hat kredi sorgulama işlemi, faturalı hat üzerinden cihaz alarak tekrar satışını yapan kişiler tarafından araştırılır. Eğer bir operatör firmasından cihaz satın alarak sonrasında bu cihazı sattıysanız, ilgili operatör firmasının online işlemler uygulamasını cep telefonunuza indirerek taksit sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin Vodafone üzerinden cihaz satın aldıysanız, Vodafone Yanımda uygulamasını telefonunuza indirmeniz ve giriş yapmanız yeterlidir. Online işlemlere giriş yaptıktan sonra sizleri bir ana sayfa karşılar. Bu ana sayfa üzerinden fatura işlemlerine giderek güncel tutarı öğrenebilir ve ödemeniz gereken taksitler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Taksitler ile alakalı daha fazla bilgi edinebilmek için operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Evde iş fikirlerim için hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.