Esra Ezmeci Tuzlu Su ve Çapalama Nasıl Yapılır?

Esra Ezmeci Tuzlu Su ve Çapalama Nasıl Yapılır?
Esra Ezmeci Tuzlu Su ve Çapalama Nasıl Yapılır?Haliç Üniversitesinde psikoloji bölümünü başarıyla tamamlayan ve bu alanda çalışmalar yapan Esra Ezmeci, geçtiğimiz dönemlerde katıldığı televizyon programlarında birçok...

Esra Ezmeci Tuzlu Su ve Çapalama Nasıl Yapılır?

Haliç Üniversitesinde psikoloji bölümünü başarıyla tamamlayan ve bu alanda çalışmalar yapan Esra Ezmeci, geçtiğimiz dönemlerde katıldığı televizyon programlarında birçok açıklamalarda bulunmuştur. Esra Ezmeci tuzlu su ile alakalı bilgilendirmeler yapmış ve tuzlu suyun evli kadınlar başta olmak üzere birçok kişi için faydalı olduğunu belirtmiştir. Esra Ezmeci tarafından belirtilen tuzlu su ritüellerini gerçekleştiren kadınlar, eşlerinin kendilerine karşı daha iyi davrandıklarını ve daha ilgili olduklarını belirtmiştir. Aynı zamanda bu kadınlar eşlerinin cinsel açıdan kendilerine daha iyi davrandıklarını ve olumlu gelişmeler yaşadıklarını söylemiştir. Tüm bunların yanı sıra tuzlu suyun insan vücuduna birçok olumlu etkide bulunduğu ve enerjiyi artırdığı bilinenler arasındadır. Esra Ezmeci Tuzlu Su ve Çapalama Nasıl Yapılır Esra Ezmeci Tuzlu Su ve Çapalama Nasıl Yapılır

Tuzlu Su Çapa Nedir?

Esra Ezmecinin katılmış olduğu programı izleyen kişiler, çapa nedir sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. Çapalama; herhangi bir şeyi başka bir şey ile bağlayarak ilişki kurmak anlamına gelir. Yani herhangi bir duyguyu veya duyu organlarını harekete geçiren bir uyaran olarak özetlenebilir. Çapalamanın amacı bir kişinin olumlu veya olumsuz anlar ile yaşanmış ruh hallerini hatırlatmaktır. Esra Ezmeci çapalama yöntemine bir örnek vermiştir. Bu örneğe göre eşinizin avuç içine 3 saniye sürecek bir baskıyı 4-5 kez uygularsanız o anıyı çapalamış olursunuz. Ancak ünlü psikoloğa göre bu uygulamayı yaparken amacınızı eşinize belli etmemeniz gerekir. Masaj yaptığınızı iddia ederek çapalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece güzel anıların hep hatırlanmasını sağlamanız mümkündür.

Tuzlu Su ile Yıkanmak

Tuzlu su ile yıkanmak insan sağlığına birçok fayda sunar. Tuzlu su ile yıkanan insanlarda asit seviyesi dengelenir ve vücut sağlığı korunur. Aynı zamanda kas spazmının önlenmesi, kasların sağlıklı bir şekilde çalışması, krampların ortadan kalkması ve ağrıların engellenmesi tuzlu su ile mümkündür. Banyo yaparken kullanılması gereken tuzlara İngiliz tuzu, pembe himalaya tuzu ve ölü deniz tuzu örnek olarak gösterilebilir. Tuzlu su banyosu için öncelikle bir küvet içerisinde 1 kilogram tuz eritilmelidir. Ardından su vücut sıcaklığına getirildikten sonra duş almak gerekir. Bu işlem sayesinde sağlığınız korunacak ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Aynı zamanda bu işlem toksinlerin vücudunuzdan uzaklaştırılmasına ve önemli minerallerin emilmesine yardımcı olacaktır.

Tuzlu Su Esra Ezmeci Yorumlar

Tuzlu su Esra Ezmeci yorumlar, sizlere bu ritüelleri uygulayan kişilerin nasıl geri dönüşler aldıkları hakkında bilgi verecektir. Örneğin birçok kadın tuzlu su ritüeli sayesinde eşlerinin kendilerine karşı daha iyi davrandığını, ilginin ve sevginin arttığını belirtmiştir. Aynı zamanda kadınlar eşlerinin cinsel performansında artış meydana geldiğini de belirtmektedir. Birçok kadın bu ritüelin kendisindeki stresi düşürdüğünü söylemektedir. En ilginç yorumlardan bir tanesi de hamile kalmak isteyen fakat uzun süredir bunu başaramayan kadınların tuzlu su ritüelinin ardından hamile kalabildiklerini söylemesidir. Kısaca özetlemek gerekirse, bu ritüel kadınlar başta olmak üzere pek çok kişinin hayatında olumlu gelişmelerin meydana gelmesini sağlamıştır.

Tuzlu Su Ritüeli

Tuzlu su ritüeli, geçtiğimiz dönemlerde ünlü psikolog Esra Ezmeci tarafından ortaya atılmıştır. Ezmeci katıldığı bir televizyon programında tuzlu suyun insan üzerindeki olumlu etkilerinden bahsetmiş ve özellikle kadınlarda bu ritüelin çok büyük değişiklikler getirdiğini iddia etmiştir. Esra Ezmeci’ye göre tuzlu su ritüeli yapan kişiler sağlıklarını korumakta ve kendilerini daha enerjik hissetmektedir. Tuzlu su ritüeli; kas sağlığının korunmasında, egzamaların ve kaşıntıların iyileşmesinde, cildin daha parlak gözükmesinde, artrit ağrılarının geçmesinde, stresin azalmasında ve adet kramplarının hafifletilmesinde son derece etkilidir. Aynı zamanda tuzlu su ritüelinin kan dolaşımını iyileştirdiği de söylenenler arasındadır. Özellikle duş sırasında tuzlu su kullanan kişilerde bu olumlu değişimler gözlemlenmiştir.

Tuzlu Su Dişil Enerji

Kadınlarda dişil enerji, erkeklerde ise eril enerji bulunur. Nasıl hissettiğimiz ve olaylara karşı nasıl tepkiler vereceğimiz bu enerjiler ile belli olur. Hem erkeklerin hem de kadınların sahip oldukları bu enerjiyi artırmak istedikleri bilinenler arasındadır. Esra Ezmeci’ye göre tuzlu su dişil enerji üzerinde çok büyük etkilere sahiptir. Ezmeci yaptığı açıklamalarda tuzlu suyun dişil enerjiyi artırdığını söylemiştir. Tuzlu su banyosu yapmak, dişil enerjinin ortaya çıkarılabilmesi açısından çok önemlidir. Haftada bir kez olmak üzere banyodan sonra 1 litre suya 2 çorba kaşığı kadar tuz döküp bu suyu sağ taraftan komple vücuda dökerek dişil enerjinizi artırmanız mümkündür. Bir gece bu şekilde kaldıktan sonra olumlu etkileri görmeye başlayacağınız söylenir.

Tuzlu Suyla Yıkanmak

Tuzlu suyla yıkanmak insan sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Aynı zamanda bu işlemin dişil enerjiyi artırdığı da bilinenler arasındadır. Banyo yaptığınız su içerisine tuz eklemek, kas ağrılarınızın giderilmesine ve kan dolaşımınızın iyileşmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda egzama ve mantar gibi rahatsızlıklardan dolayı meydana gelen kaşıntılar da bu sayede giderilebilir. Tuzlu su ile yıkanmak, cildinizin çok daha sağlıklı ve parlak gözükmesini sağlayacaktır. Tüm bunların yanı sıra pek çok hastalığa iyi gelecek ve daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.