Erkekler Neden Aldatır?

Erkekler Neden Aldatır?
Kadınların erkeklerle ilgili sordukları en çetin ve rahatsız edici sorulardan biri de "erkekler neden aldatır" sorusudur. Aslında bu sorunun yüzlerce değişik ve makul cevabı verilebilir; ama temelde tek cevap vardır: Erkeğin istediğini...

Kadınların erkeklerle ilgili sordukları en çetin ve rahatsız edici sorulardan biri de "erkekler neden aldatır" sorusudur. Aslında bu sorunun yüzlerce değişik ve makul cevabı verilebilir; ama temelde tek cevap vardır: Erkeğin istediğini alamamış olması. Erkekler Neden Aldatır? Erkekler Neden Aldatır? Peki, olaya bir kadın açısından baktığımızda ve erkeği yeniden elde etme planı üzerinden gittiğimizde neler yapmamız gerekir? İşte bu nokta çözüm noktasıdır, bu yüzden de erkekler neden aldatır, sorusunu 15 kesin cevapla yanıtladığım ve her cevap için de etkili bir çözüm yolu sunduğum aşağıdaki makaleyi son kelimesine kadar okumalısın.

Erkekler Neden Aldatır? Mutsuzluk Sendromu

Mutlu olmadıkları için. Bütün insanların yaşam amacını iki kavram ile izah etmek mümkündür: Acıdan kaçmak, zevke yaklaşmak. Buradaki iki kavram da "mutlu olmaya" çıkar. Hele ki konu zevkine son derece düşkün olan erkekler olunca, onun kendi mutluluğunu öncelemek ve temin etmek için her yolu mübah göreceğini biliriz. Peki, bu bilgi erkekler neden aldatır, sorusunun cevabı mıdır? Kesinlikle! Çünkü erkekler halihazırda ilişki yaşadığı partneri ile gerçek anlamda mutluluğu tadamadığı için aldatma yolunu seçer ve bu durumda çoğu zaman "vicdan azabı" da yaşamaz. Çünkü bunu en tabi hakkı bilir. Öyle ya mutlu olmayı kim hak etmez! Bu noktada kadına düşen görev, erkeğinin başka kucaklarda aradığı avuntuyu (daha doğrusu mutluluğu) ona verebilmektir.

Erkekler Neden Aldatır? Zevk ve Alışkanlığa Vurulan Darbe

Zevki ve alışkanlığı önemsenmediği için. İlişkide her iki tarafın da yaptığı en büyük yanlışlardan biri "elde etmiş olmanın rehaveti" ile karşı tarafın zevkine ve akışkanlığına saygı göstermeme eğilimidir. Bu durum, insan tabiatının bir gereğidir; çünkü insan sahip olduğu varlıkları önemsiz görme eğilimi içindedir. Tabi, burada erkeğin neden aldattığı konusuna açıklık getiren bir özellik göze çarpıyor. Neyse ki bu hususta iyi bir de haberimiz var: Kadın isterse, bu rehavetten arınabilir ve erkeğinin zevk ve alışkanlıklarına saygı göstererek onu başkasının kollarına gitmekten kurtarabilir.

Erkekler Neden Aldatır? Yalnızlık ve Desteksizlik

Yalnız ve desteksiz kaldığı için. Bazı ilişkilerin en çetin açmazı, iki tarafın da bir arada olmasına rağmen "yalnız" kalmasıdır. Hani: "Sen bir yana ben bir yana, yan yana." diye bir söz var ya, işte bu sözün anlattığı manayı birçok ilişkide görmek mümkün. Erkeklerin aldatma sebeplerinden biri de bu yalnızlıktır. Zira kendini desteksiz hisseden erkek, başka kadınların desteğine ve ilgisine gereksinim duyar. İlişkinin akıbeti için oldukça vahim olan bu kötü gidişatı tersine çevirmek, kadının becerisine kalmıştır.

Erkekler Neden Aldatır? Paylaşım Yoksunluğu

Paylaşamadığı ve konuşamadığı için. Bazen kadının sürekli konuşması ve erkeğin kendisini ifade etmesine engel olması, kimileyin de erkeğin özgürce konuşmasına rağmen kadınla paylaşımda bulunamaması ilişkiyi baltalayan iki etkendir. Paylaşıma açık olmayan bir ilişki atmosferi iki taraf için de yıkıcı ve manasızdır. İşte erkek, çoğu zaman bu yıkıcılık ve manasızlıktan kaçıp paylaşıma açık bir ilişki atmosferi bulmaya çalışır.

Erkekler Neden Aldatır? Özlem Duygusunun Gücü

Özle(ye)mediği için. Erkekler neden aldatır, diyen kadınların "özlem" duygusuna yönelik bilgi edinmeleri şart; çünkü özlem duygusu erkeği kanalize eden ve motive eden bir duygudur. Oysaki uzun süreli ilişkiler, özlem hissinin de ortadan kalktığı eğlencesiz ve adrenalinsiz bir ortama dönüşür. Bu noktada kadının "erkeğin özlem ihtiyacı"na cevap verecek tedbirler alması şart. Bir şekilde seni özlemesine fırsat vermelisin.

Erkekler Neden Aldatır? Çantada Keklik Görme Meselesi

Çantada keklik gördüğü için. Yeni zevkler ve yeni heyecanlar peşinde koşan "vefasız" erkeğin en kötü yönlerinden biri de kadını çantada keklik olarak görmesi ve bu sebeple de ona duyduğu heyecanı yitirmesidir. İnsan tabiatı böyle maalesef; elde ettiğinden emin olduğu (yani çantada keklik olarak gördüğü) kişilere olan ilgisini zamanla kaydeder. Çünkü elde edilmiş olanın yeni bir heyecanı kalmamıştır. Burada kadın kendini "çantada keklik" ve "hazır lokma" modundan kurtarıp "zor ve ulaşılması güç" kadını oynamaya başlamalıdır. Aksi takdirde işler daha da sarpa sarabilir.

Sahiplik Meselesi

Sahip olduğuna inandığı için. Erkekler neden aldatır, diyenlerin bilmesi gereken bir nokta da "sahiplik" meselesidir; tabi bu durum daha çok evli kadınların yaşadığı bir durumdur. Aslında çantada keklik problemi ile sahiplik problemi hemen hemen aynı manayı anlatır; bir farkla: Erkekler, genelde evlendikleri kadını sahiplenir; fakat henüz evlilik aşamasına gelmeyen kadını da çantada keklik olarak görür. İki durum da kadının akıbeti için pek de hayırlı değil.

Gizem Meselesi

Gizem bulamadığı için. Her insan, hayatının monoton gidişatına dur demek ve bu sıradanlığı kırmak için gizem aramak ister. Konuya erkekler açısından bakınca da durum aynı merkezde incelenebilir. Evet, erkekler gizem dolu kadın peşinde koşarlar ve o gizemin tamamına sahip olduktan sonra farklı arayışlara yönelirler. Yani erkeğin maymun iştahı, gizem konusunda da hükmünü yürütür; dolayısıyla kadının bütün esrarını bir çırpıda ortaya dökmekten kaçınması ve ilişki süresince gizemini koruması gerekir. Unutma ki erkekler gizem müptelasıdır.

Negatif Enerji Sorunsalı

Negatif enerjiye maruz kaldığı için. Kadın pek fark etmezler ama çoğu zaman erkekleri yoğun bir negatif enerji bombardımanına maruz bırakırlar. Bu negatif enerji bombardımanının en bilinen örneği, eve gelen erkeğin asık bir suratla karşılaşmasıdır. Tabi bu durum, bekârlar için de geçerlidir; çünkü kadının negatif enerjisi erkeği her halükarda olumsuz etkiler. Bu konuda kadınlara pozitif enerji eğitimi verilmesi gerektiğini düşünüyorum; çünkü erkeklerin aldatma sebebi burada kadının olumsuz tavrı ve duruşu ile ilintili. Hangi insan, sürekli olarak bardağın boş tarafına odaklanan ve hayatını negatiflikler üzerine inşa eden biriyle birlikte olmak ister ki?

Şikayet Mekanizmasının Yıkıcılığı

Şikayetten bıktığı için. Bu maddeyi, bir önceki maddenin (negatif enerjinin) uzantısı olarak görmek mümkün; çünkü şikayeti alışkanlık haline getiren bir kadın, negatif enerji yüklü bir trafo gibidir. Bu noktada, problemin bir parçası olmak yerine çözümün parçası olmayı denemeliyiz ve karanlığa küfretmekten vazgeçip mum yakmayı düşünmeliyiz.

Dişilik ve Kişilik Problemi

Dişilik bulamadığı için. Erkekler, kadının kişiliğinden çok dişiliği ile ilgilenir; en azından erkeklerin çoğu böyledir. Ne var ki birçok erkek, ilişki ilerledikçe birlikte olduğu kadında dişilik azalması olduğunu zanneder. Bu, kadının davranışlarında meydana gelen "çekicilik azalması" ile doğru orantılıdır. Gerçekten de birçok kadın, zamanla erkeğine karşı eski erotik tavırlarını tanınmaktan vazgeçer. Bu durum da erkeği farklı arayışlara kanalize eder.

Ortak Zevk Meselesi

Ortak zevk aradığı için. Erkekle kadının "ortak noktaları" çoğaldıkça ilişkinin sağlığı iyiye doğru gider; fakat bu noktaların azalması ilişkinin yavaş yavaş gevşemesi anlamına gelir. Aslında bu ortak zevkler ve noktalar azalmaz; ama erkek azaldığı hissine kapılır. Neden mi? Çünkü artık bu ortak noktaları göremez. Buna sebep olan asıl etken ise, iletişim çatışmaları ve sohbet azlığıdır.

Yıkıcı Eleştiri Faktörü

Yıkıcı eleştiriden kaçtığı için. Bir kadının erkeğini insafsızca ve duyarsızca eleştirmesi, ilişkiyi tahrip eden en büyük faktörlerden biridir. Hele ki bu eleştirinin içinde duygusal boyut ağır basıyorsa, erkek bu yıkıcı eleştiriye tahammül etmekte bir hayli zorlanır. Bu nokta çoğu kez göz ardı edilir; ancak erkekler neden aldatır sorusunun temel nedenlerinden biri de yapıcı olmayan ölçüsüz eleştiri bombardımanıdır diyebiliriz.

Özgürlük Arzusu

Özgür olmak için. Kadınların erkekleri elde tutmak isterken onların yaşam alanlarına müdahale ettiklerini ve onları sıkboğaz ettiklerini hepimiz biliriz. Oysaki yaşam alanı daralan bir erkek, özgür bir atmosferin hayalini kurmaya başlar. Bu arzu ise onu aldatma dürtüsü ile doldurur.

Bilgi Eksikliği

15. Birikim eksikliği. Kadınlar, erkeklerin psikolojik yapılarına dair geniş bir bilgi birikiminden mahrum oldukları için onların hangi durumda nasıl davranacaklarını pek kestiremez. Oysaki bir kadının öncelikli görevi, erkeğinin nabzını yoklayabilme yetisidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.