A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Neler? Başvurmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Neler? Başvurmadan Önce Bilmeniz Gerekenler
A101 İş başvurusuA101 iş başvurusu, Türkiye genelinde 10.000’den fazla şubesi bulunan bir marketler zinciridir. Bu marketler hem ucuz olması hem de pek çok çeşitte ürünün bulunabilmesi sayesinde tüketiciler tarafından sıklıkla...

A101 İş başvurusu

A101 iş başvurusu, Türkiye genelinde 10.000’den fazla şubesi bulunan bir marketler zinciridir. Bu marketler hem ucuz olması hem de pek çok çeşitte ürünün bulunabilmesi sayesinde tüketiciler tarafından sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda A101 bünyesinde binlerce kişi istihdam edilmektedir.

A101 Maaşları ne Kadar?

 • Reyon düzeninden sorumlu görevlinin maaşı: 5.500 – 6.500 TL
 • Kasiyer maaşı: 5.500 – 6.500 TL
 • Depo personeli maaşı: 5.500 – 6.500 TL
 • Şoför maaşı: 5.500 – 6.500 TL
 • Mağaza müdürü maaşı: 7.500 – 8.500 TL
 • Bölge müdürü maaşı: 12.500 – 15.000 TL

Sizlerin de gördüğü üzere departmanlara göre A101 maaşları değişiklik göstermektedir. Daha önce herhangi bir işte çalışmayan veya ilk kez A101’de çalışacak olan personeller genellikle kasiyer ya da reyon görevlisi olarak işe başlarlar. a101 iş başvurusu a101 iş başvurusu

A101 Maaşları Ayın Kaçında Yatıyor?

A101 maaşları ayın kaçında yatıyor sorusu, bu marketler zincirinin şubelerinde çalışmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulur.

A101

maaşları 5.500 TL’den başlayarak departmana göre 15.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Çalışanların tamamı maaşlarını her ayın 1’inde almaktadır. Ancak sistemsel sıkıntılar veya yoğunluğa bağlı olarak maaşların yatması bir gün gecikebilir. A101 maaşlarındaki değişikliğin nedeni fazla mesailerdir. Bu firma çalışanlarına fazla mesai ücreti ödemektedir. Her ayın 1’i geldiğinde ise çalışanların banka hesaplarına net ücretleri yatırılır. İlk defa işe giren birisi, takip eden ayın ilk gününde çalıştığı gün kadar ücret alacaktır. Sonraki ay ise 30 gün boyunca tam zamanlı çalışılacağı için tam ücret ödenir.

A101 İş İlanı

A101 her yıl binlerce kişiyi istihdam eden büyük bir firmadır. Bu firmaya iş başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, A101 iş ilanı üzerinde belirtilen yeterliliklere sahip olmalıdır. Aynı zamanda belli başlı şartlar da bu iş ilanı üzerinde belirtilmektedir. İş ilanlarına ulaşabilmek için aracı ilan sitelerini ziyaret edebileceğiniz gibi aynı zamanda iş bulma uygulamalarını da kullanabilirsiniz. İş bulma uygulamalarında üyelik oluşturduğunuzda arama kısmına ‘’A101’’ yazmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde tüm açık pozisyonlar karşınıza gelecektir. ‘’Başvur’’ butonuna tıkladığınızda ise başvurunuz firmaya başarılı bir şekilde ulaşır. Aynı zamanda firmanın şubelerini ziyaret ederek CV bırakabilir ve böylece başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

A101 İş Başvuru Nasıl Yapılır?

A101 iş başvuru nasıl yapılır sorusunun yanıtına gelecek olursak, A101 marketlerine iş başvurusunda bulunabilmek için tercih edebileceğiniz iki yol vardır. Bu yollardan ilki firmaya ait web sitesini ziyaret etmektir. Web sitede yer alan ‘’Kariyer’’ sekmesine tıkladığınızda karşınıza bir ekran gelir. Bu ekranda yer alan formu doldurarak ‘’Gönder’’ butonuna tıklayabilir ve başvurunuzu iletebilirsiniz. A101’e iş başvurusunda bulunabilmenin bir diğer yolu ise şubeyi ziyaret etmektir. Size en yakın A101 şubesini ziyaret ederek önceden hazırladığınız CV’yi personele teslim edebilir ve böylece iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuruya ne zaman geri dönüş yapılacağı ise personel ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir.

A101 İş Başvurusu Şartları nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 – 30 yaş aralığında olmak
 • Askerlik ile ilişiği bulunmamak
 • En az lise mezunu olmak
 • Yüksek iletişim becerilerine sahip olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Tercihen deneyimli olmak

Yukarıda yer alan şartların tamamını sağlayan kişiler, A101’e iş başvurusunda bulunabilmektedir. Tecrübeli olmak ve dış görünüşe önem vermek sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır. Aynı zamanda bazı şubeler gereksinimlere göre farklı şartlar isteyebilir. Bu nedenle iş başvurusunda bulunmadan önce firma ile iletişime geçmek sizler için çok daha iyi olacaktır.

A101 İş Başvuru Formu

A101’de çalışmak için başvuru yapmak isteyen kişiler, A101 iş başvuru formu doldurmalıdır. Bu formu doldurabilmek için tek yapmanız gereken işlem, internet tarayıcınız üzerinden A101 web sitesine gitmektir. Ana sayfada sağ üst kısımda yer alan ‘’Kariyer’’ sekmesine tıkladığınızda karşınıza bir ekran gelir. Bu ekranda birtakım sorular yer alacaktır. Karşınıza çıkan soruların her birini doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekecektir. Bu soruları doldurduktan sonra aşağıda yer alan kutucuğu işaretlemeli ve ‘’Gönder’’ butonuna tıklamalısınız. Soruların tamamını kendinize göre doldurmalı, başvuru sonucunu öğrenebilmek için iletişim numarasını doğru vermelisiniz. Başvurunuz sonuçlandırıldığında tarafınıza bir kısa mesaj gönderilecek ve olumlu sonuçlanması durumunda yapmanız gereken işlemler sıralanacaktır.

A101 Çalışma Şartları nelerdir?

A101 çalışma şartları pek çok kişi tarafından merak edilir. A101 marketlerinin tamamı 08.30 – 21.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Çalışanlar iki vardiya şeklinde çalışmakta ve bir çalışanın günlük çalışma süresi 8 saati geçmemektedir. Ayrıca çalışanların haftada 1 gün izin kullanma hakları bulunur. Vardiya düzeni ise mağaza müdürü tarafından sizlerin görüşleri de alınarak belirlenmektedir. A101’deki pozisyonunuza göre çalışma şartlarınızda birtakım değişiklikler meydana gelebilir. Çalışanlar bazı zamanlarda ek mesai yapmak zorunda kalabilmektedir. Çalışma şartları ile alakalı daha fazla bilgi almak ve iş başvurusunda bulunmak için firmanın müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Ayrıca size en yakın A101 şubesini ziyaret ederek bilgi almanız mümkündür.

Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak İster Misiniz? Hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum