devlet ödemeleri

Gelir Yuvan

Gelir Yuvan Dar Gelirli Ailelere Destek. 7200 TL Maddi Destek Başladı

Gelir Yuvan Dar Gelirli Ailelere Destek. Gelir Yuvan Başvuru Formu. Gelir Yuvan Destek Başvurusu Nasıl Yapılır? Gelir Yuvan Destekleri Nelerdir? Gelir Yuvan Destek Formu

Gelir Yuvan Dar Gelirli Ailelere Destek. 7200 TL Maddi Destek Başladı

Devlet kurum ve kuruluşları tarafından, çeşitli yardım dernekleri tarafından çok sayıda maddi destek sağlanıyor. Bu maddi desteklerden biri de Gelir Yuvan Desteği. Bu destek çerçevesinde dar gelirli ailelerin ve alt gelir grubundan yer alan bireylerin gereksinimlerinin karşılanması hedefleniyor.

Aynı zamanda Gelir Yuvan Desteği sosyal yardımlar dâhilinde olup, ekonomik zorluklara karşı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına destek olunması planlanıyor.

Ağırlıklı olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başka olmak üzere çok sayıda devlet kurumları, belediyeler ve yardım dernekleri tarafından yardımlar çok sayıda vatandaş tarafından da merak ediliyor. Özellikle yapılan sosyal yardımlara karşı nasıl başvuru yapılacağı ise ayrı bir ilgi alanı.

Bu noktada ise yararlanılmak istenen yardım türü önem kazanıyor. Doğal olarak yardım türüne göre başvuru şartları ve yöntemleri de farklılık gösteriyor.

Her yardım türü için başvuru yöntemleri de değişiyor. Bu nedenle yapılacak olan yardımlara başvuru yapmadan önce gerekli şartları detaylı bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Benzer bir durum Gelir Yuvan Desteği için de geçerli. Bu sosyal yardım türüne nasıl başvurulacağına bakalım.

Gelir Yuvan Dar Gelirli Ailelere Destek
Gelir Yuvan Dar Gelirli Ailelere Destek

Gelir Yuvan Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm dünyanın ve ülkemizin yaşamış olduğu Covid-19 kaynaklı pandemi süreci sonrasında ayrı bir önem kazanan sosyal yardımlar, alt gelir grubunda yaşayan vatandaşların birçok derdine derman oluyor.

Gelir Yuvan Desteği de bu nitelikteki yardımlardan biri olarak öne çıkıyor ve düşük gelirli vatandaşların dikkatini çekiyor. Gelir Yuvan Desteğine başvuru yapabilmek için izlemeniz gereken yol ise son derece basit.

 • Bunun için ilk olarak TC kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte e-devlet platformuna giriş yapmanız gerekiyor.
  Sosyal Yardım Başvuru Formu
  Sosyal Yardım Başvuru Formu
 • Gerekli bilgiler ile e-devlete giriş yaptıktan sonra arama kısmına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yazarak, bakanlığın hizmet ekranına gidin.
  aile ve sosyal hizmetler bakanligi yardim başvurusu
  aile ve sosyal hizmetler bakanligi yardim başvurusu
 • Ardından çıkan arama sonuçları içerisinden Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu linkine tıklayın. Bu linke tıkladıktan sonra otomatik olarak başvuru ekranına yönlendiriliyorsunuz.
  7200 tl maddi yardim e devlet
  7200 tl maddi yardim e devlet

Başvuruyu ancak ve ancak kendi adınıza yapabileceğinizi de hatırlatalım. Yakınınız dahi olsa bir başka adına yardım başvurusu yapabilmeniz söz konusu değil.

Ayrıca başvuru esnasında verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor. İlgili birim tarafından başvuru detayları incelendiğinden yanlış ya da eksik bilgi vermeniz durumunda başvurunuz reddedilir.

Gelir Yuvan Desteği başvurunuzu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra size olumlu veya olumsuz 30 gün içerisinde bir dönüş yapılıyor. Kısa mesaj yöntemi ile yapılan bu dönüşün olumlu olması neticesinde ise yardım almaya hak kazanırsanız, yardımınızı PTT şubelerinden kimliğinizle birlikte çekebilirsiniz.

Gelir Yuvan Destekleri Nelerdir?

Gelir Yuvan Desteği farklı ihtiyaç yönelik olarak hazırlanmış durumda. Böylelikle bu sosyal yardım projesi, toplumun farklı kesimlerine hitap edebilme başarısı gösteriyor. Aynı zamanda çok sayıda insan da bu yardımlardan istifade edebilme fırsatı yakalıyor.

Bu yardım çeşitlerinin ilk sırasında ise Gelir Yuvan Aile Destek Paketi yer alıyor.

 • Bu paket kapsamında yardım almaya hak kazanan ailelere aylık olarak 600 TL yardım yapılıyor.
 • Bu yardım yani Gelir Yuvan Aile Destek Paketi 12 ay boyunca devam ediyor.
 • 12 ayın sonunda ise bu sosyal yardım paketi son buluyor. Ailelerin zorlu ekonomik koşullar karşısında yıpranmaması ve gereksinimlerini karşılayabilmeleri maksadıyla hayta geçirilen bu yardım projesinden dar gelirli aileler yararlanabiliyor.

Gelir Yuvan Aile Destek Paketi yardımları ayrıca her ay PTT şubesine yatıyor. Kimliğiniz ile birlikte adınıza yatan yardım miktarını her ay PTT şubelerinden çekebilirsiniz. 12 ayın sonunda Gelir Yuvan Aile Destek Paketi yardımı bittiğini belirtmiştik. Bu sürenin tamamlanmasının ardından dar gelirli aileler yeni aile destek paketine de başvuru yapabilir.

Gelir Yuvan Aile Destek Paketi yılın 12 ayı boyunca verildiğinden toplamda 7200 TL’lik bir tutara ulaşabilir. Bu nedenle de yardım türü Gelir Yuvan 7200 TL yardımı olarak da biliniyor.

Gelir Yuvan 7200 Tl Maddi Yardım Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ Tıklayın.

Gelir Yuvan Destek Formu

Gelir Yuvan yardım projelerinden yararlanabilmeniz için başvuru formunu doldurmanız ve ardından sizden istenilen evraklar varsa onlarla beraber eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekiyor. Formunu teslim etmenizin ardından başvurunuz resmiyet kazanıyor ve değerlendirme süreci başlıyor.

Gelir Yuvan Destek formunuzu teslim ettiğiniz tarihte başlayan değerlendirme süreci maksimum 30 gün sürüyor. Gerekli değerlendirmeler sonucunda size kısa mesaj yoluyla olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapılıyor.

Yapılan bu dönüş neticesine yardımdan yararlanamaya hak kazanırsanız her ay kimliğimiz ile beraber PTT şubelerinden adınıza yatıran yardımı alabiliyorsunuz.

Gelir Yuvan Destek formunda doldurmanız gereken bilgiler ise ağırlıklı olarak size ait kişisel bilgiler ve gelir düzeyini tespit etmeye yönelik sorulardan oluşuyor. Bu nedenle formda size yöneltilen soruları ve doldurmanız gereken yerleri eksiksiz, doğru bilgiler ile doldurmanız hayati bir önem taşıyor.

Vermiş olduğunuz yanıtlara göre bir değerlendirme yapıldığında, vereceğiniz yanıtların doğruluğu da yardım alıp alamamanıza doğrudan etki ediyor.

Tüm bunlarla birlikte Gelir Yuvan Destek formunu sadece kendi adınıza doldurabilirsiniz. Formu doldurmak istediğiniz kişi birinci dereceden akrabanız dahi olsa onun adına başvuru formu doldurmanız mümkün değil.

Aksi halde bu başvuru formu işleme alınmıyor ve başvuru kabul görmüyor. Bu nedenle başvurunuzun kabul edilmesi için başvuru formunda yer alan bilgileri sadece kendi adınıza ve doğru bilgiler ile doldurmayı göz ardı etmeyin.

Gelir Yuvan İş Fikirleri İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvam/ sayfasını ziyaret edin.
Gelirim Evden İş Fikirleri İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/gelirim-evden/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

4.2/5 - (31 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

7 Yorum

 1. Omiriliğimde daralma var ayakta durmakta zorluk çekiyorum iş yapamıyorum tıroit hastalığımda var boyun fıtığı varis çok hastayım çalısamıyorum 2 çocuğum var eşim bizi bırakıp yurt dışına kaçtı bizi arayıp sormuyor kira lütfen yardımcı olurmusunuz

 2. Evim kıra bı gelirim yok zor geciniyorum iki çocuğum var yardımdan faydalanmak istiyorum

 3. Slm hic bir gelirim yok sizden ricam yardımcısı olursaniz sevinirm gercekten cok ihtiyacim var maddi olarak yardım istiyorum

 4. Ben %37 raporlu her iki kulaktan işitme engelli bir vatandaşım. İşsizim ve bir gelirim yok işitme nedeniyle iş veren bir firma yok başvuru yapmama rağmen istenilen adreste olmadığım için sosyal yardım yapılamacağını söylediler. Açım işsizim çalışmıyorum neden bize bir yardım verilmiyor Allah rızası için bunu niye kimse görmüyor. %40 rapor almak için o kadar uğraştım malesef sonuç vermedi lütfen sesimi duyun rapor almak için illa dayımız mi olmadı gerekir söyler misiniz niye bizleri mağdur ediyorsunuz? Bu ülkenin vatandaşı olarak neden yardim verilmiyor? Doktorlar neden hakkıyla görevlerini yerine getirmeyip bizleri uğraştırıyor neden?

 5. Hak kazandık ama 1 aydan beri ödeme yok ilk ödemede bişey gelmedi hayla devam ediyor yazıyor ödeme yok

 6. Eşimden ayrıldım 2 çocuğumla birlikte yaşıyorum lutubeli bı oda yaşıyoruz çalışamıyorum çocuklara bakcak kimse olmadığından yardımcı olmanızı rica ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu