Gelir Yuvan Yardımları Nelerdir?

Gelir Yuvan Yardımları Nelerdir?
Gelir Yuvan Nedir? Gelir Yuvan Yardımları ve Şartları Nelerdir? Aktif Yardımları ve Başvuru Sayfası?Ülkemizde maalesef ki açlık sınırının altında, muhtaç ve işsiz birçok vatandaşımız bulunmaktadır. Kişisel ihtiyaçlarını...

Gelir Yuvan Nedir? Gelir Yuvan Yardımları ve Şartları Nelerdir? Aktif Yardımları ve Başvuru Sayfası?Ülkemizde maalesef ki açlık sınırının altında, muhtaç ve işsiz birçok vatandaşımız bulunmaktadır. Kişisel ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar biçare vatandaşlarımızın, mağduriyetlerini gidermek, ayakta kalmalarına destek olmak ve kendilerini toparlayabilecekleri bir kapı açmak adına, devletimiz çeşitli kurum ve kuruluşlar aracılığı ile yardımda bulunmaktadır. Herkesin merak ettiği o yardımlar nelerdi? Kimler hangi koşullar altında faydalanabilmektedir?

Gelir Yuvan Yardımlarının Amacı

Vatandaşların mağduriyetini gidermek, ülke standartlarını iyileştirmek, kimsesizlere aslında kimsesiz olmadıklarını hissettirmek ve her zaman birlik beraberlik anlayışının sürdürüleceğini benimsetmektir. Gelir Yuvan Yardımları Nelerdir Gelir Yuvan Yardımları Nelerdir

Gelir Yuvan Kimler Faydalanabilir?

Gelir Yuvan

yardımları, ülke vatandaşı olup belli başlıklı kriterlere uyan herkes için faydalanılabilir gelir ve destek yardımlarıdır.

Gelir Yuvan Yardımı Kimler Alabilir?

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak Yardımlar Türk vatandaşları adınadır ve en önemli asıl kriter budur.
 • Maddi İmkansızlıklar/Zorluklar Aslı amaç zaten geçimini sağlamakta zorluk çekenleri desteklemek ve onlara el uzatmaktır. Maddi imkânı olmayan vatandaşlar grubunda olmak gerekmektedir.
 • Yalnız/Eşi olmayan Dul Kadınlar Eşi ve herhangi bir geçim kaynağı olmayan kadınlarımızın yalnız ve ortada kalmamaları adına verilir.
 • Muhtaç/Açlık Sınırı Altında Olanlar Geliri belli bir miktar altında olan vatandaşlarımız, açlık sınırı altında olan vatandaşlarımız faydalanabilir.
 • Afet Mağduru Vatandaşlar Deprem, yıkım vb. doğal afetler sonucu mağduriyet yaşayan, evini barkını kaybeden, geçim imkânı ortadan kaybolan vatandaşlarımız da bu yardımlardan faydalanmaktadır.
 • Engelli Vatandaşlar Engel durumu olan, kendi ihtiyaçlarını tek başına gideremeyen vatandaşlarımız da yardımlardan faydalanabilirler.
 • Öğrenciler Aile desteği alamayan ya da kimsesiz öğrenciler, eğitim hayatlarını sürdürmek ve daha iyi standartlar altında eğitim yaşamlarını devam ettirebilmek adına, devletimizin sunduğu imkanlardan faydalanabilirler. Çeşitli burs imkânı sunulmaktadır.
 • İşsiz/ Geliri Olmayan Vatandaşlar Herhangi bir kazancı olmayan işsiz vatandaşlarımız adına verilen yardımlar bulunmaktadır.
 • Sosyal Güvencesi Olmayanlar Herhangi bir iş veya kuruma bağlı olarak sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza aynı şekilde çeşitli imkân ve yardımlar sunulmaktadır.

Saydığımız kriterleri kapsayan tüm vatandaşlarımız yardımlardan faydalanabilirler.

Gelir Yuvan Yardımları Nelerdir?

 • Kuru Gıda Yardımı Durumu kötü olan vatandaşlarımıza, koli halinde sunulan bakliyat desteğidir. (Makarna, fasulye, yağ, bulgur, pirinç vb.)
 • Kışlık Yakacak Yardımları Kış ayında, vatandaşların soğuktan mağdur olmaması, sağlıklı şartlar altında kışı geçirmesi için verilen kömür, odun vb. yakacak yardımlarıdır.
 • Giyecek Yardımı Özellikle çocuklar açısından çok kurtarıcı olan; giyecek, mont, bot, pantolon vb. kılık kıyafet yardımlarıdır.
 • Sıcak Yemek Yardımları Gerek evlerde gerek sokakta olsun aç olan tüm vatandaşlarımız için kurulan aşevleri ve içinde pişen sıcacık yemekleri kapsayan yardımdır.
 • Akülü Araba desteği Engeli bulunan ve yürümekte zorluk çeken vatandaşlarımızın, daha rahat ve konforlu şartlar altında yaşamaları için, belli kriterlere uymaları sonucu verilen akülü araba desteğidir.
 • Öğrencilere Burs Yardımı Özellikle kız öğrencilerimiz adına kurtarıcı olan bu yardım, ailesi hayatta olmayan veya ailesi olsa da eğitim yaşamına maddi anlamda yön veremeyen öğrencilerin, daha rahat ve standartlara uyan bir eğitim hayatı sürmeleri adına, devletimizin belli kriter ve şartlarına uyabilen tüm öğrencilerin faydalandığı, aylık veya devletin belirlediği belli aralıklarla verilen yardım ve desteklerdir.
 • Kadınlara Doğum Yardımı Analık yardımı da denilmektedir. Yeni doğum yapmış annelere ve doğum yapacak anne adaylarına başvuruları sonucunda kriterlere uygunlarsa verilen destek parasıdır.
 • Evlilik Yardımı Genellikle anne babası hayatta olmayan ve işsiz olan kız çocuklarının, evlilik sürecinde sıkıntı çekmemeleri adına verilmekte olan çeyiz yardımlarıdır.

Gelir Yuvan Yardımlara Başvuru Nereden ve Nasıl Yapılır?

Yardımlardan faydalanabilmek ve başvuru yapabilmek için;

 1. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresine öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir. Sosyal Yardım Başvuru Formu Sosyal Yardım Başvuru Formu
 2. İkinci adım olarak, e-devlet girişi sağladıktan sonra arama bölümüne “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” taraması yapacaksınız. aile ve sosyal hizmetler bakanligi yardim başvurusu aile ve sosyal hizmetler bakanligi yardim başvurusu
 3. Önünüze Ön başvuru sayfası gelecektir. O sayfadaki bilgileri eksiksiz dolduracaksınız.
 4. Gerekli bilgi ve işlemler sağlandıktan sonra onaylayıp başvuru yapacaksınız.

Gelir Yuvan Yardım Başvuru Sonucu

İşleminizi tamamladıktan sonra yaklaşık 1-30 gün gibi süre içerisinde, tarafınıza olumlu veya olumsuz bir dönüş sağlanacaktır. Sonucunuz olumlu olduğu takdirde, verilecek yardım miktarını

PTT

şubelerine giderek alabilirsiniz. Sizlere yaklaşık on beş günlük bir süre tanınacaktır. Maddi yardımları PTT’den temin ettiğiniz gibi, diğer fiziksel ya da eşya türevi yardımlar kayıtta olan adresinize teslim edilir. Sonuçlarınızı arayarak öğrenmek isterseniz ara ALO-144 hattına ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Gelir Yuvan Güncel/Aktif Yardımlar nelerdir ?

Başvuru için yukarıda belirttiğim adımlar takip edilecektir.

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir

adresine girerek yardımlar kısmından bulabilir, başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gelir Yuvan İş Fikirleri İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvam/ sayfasını ziyaret edin. Gelirim Evden İş Fikirleri İçin Hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum