Gelir Yuvan Son Dakika Yardım Başvurusu

Gelir Yuvan Son Dakika Yardım Başvurusu
Gelir Yuvan Son Dakika. Gelir Yuvam Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?Alt gelir grubunda yer alan ve dar gelirli vatandaşları kapsayan çok sayıda yardım türü bulunuyor. Bu sosyal yardım türleri çok sayıda vatandaşımızın ihtiyaçlarını...

Gelir Yuvan Son Dakika. Gelir Yuvam Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alt gelir grubunda yer alan ve dar gelirli vatandaşları kapsayan çok sayıda yardım türü bulunuyor. Bu sosyal yardım türleri çok sayıda vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak düzenleniyor. Devlet kurumları ve birçok yardım derneği tarafından sağlanan bu destekler özellikle son yıllarda oldukça önem kazanmış durumda. Bu önemli yardımlar arasında öne çıkan destek paketlerinden biri de Gelir Yuvam yardımı. Peki, Gelir Yuvam Yardım başvurusu nasıl yapılır? Ülkemizde dahil olmak üzere tüm dünyayı etkisi altına Covid-19 kaynaklı yaşanan pandemi süreci ve pandemi sonrasında ülke ekonomilerinin bozulması sosyal yardımları neredeyse hayati bir noktaya taşıdı. Özellikle geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar ve dar gelirli aileler bu tarz sosyal yardımlara büyük bir umut bağlıyor. Bu sebeple de Gelir Yuvam Yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusu büyük bir önem kazanıyor. Bu başvuruyu yapabilmek için izleyebileceğiniz iki yöntem bulunuyor.

 • Gelir Yuvam Yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunun ilk yanıtı e-devlet üzerinden başvuruda bulunmak. Bunun için öncelikle TC kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet platformuna giriş yapmanız gerekiyor. Eğer hala bir e-devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden temin edebilirsiniz.
 • E-devlet sitesine giriş yapmanızın ardından karşınızda beliren arama kutucuğuna “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” yazın. Karşınıza çıkan linklerden ise “Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu” yazan mavi renkli linkle tıklayın.
 • Bu adımların ardından doğrudan başvuru sayfasına yönlendirileceksiniz. Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra son olarak “Başvur” butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Gelir Yuvam Yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunun ikinci yanıtı ise bizzat kurum binasına giderek yüz yüze başvuru yapmak. Bunun için size verilen formu eksiksiz hatasız bir şekilde doldurarak ilgili birime teslim etmeniz gerekiyor. Ayrıca başvuru formunun yanı sıra sizden ekstra bu belge ya da evrak istenirse başvurunuzu tamamlamak için bunları da ilgili birime teslim etmelisiniz. gelir yuvan haberleri gelir yuvan haberleri

Gelir Yuvam Yardımı Kimler Alabilir?

Gelir Yuvam Yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunun dışında bir diğer merak edilen önemli sorusu ise Gelir Yuvam yardımını kimlerin alabileceği yönünde ortaya çıkıyor. Bilindiği üzere Gelir Yuvam yardımı da dâhil olmak üzere bu nitelikteki sosyal yardımlar genellikle dar gelir grubunda yer alan vatandaşlara ve geçim sıkıntısı yaşayan ailelere yönelik düzenleniyor. Böylelikle ekonomik zorluk yaşayanların bir nebzede olsa ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri hedefleniyor. Peki, Gelir Yuvam yardımını kimler alabilir, bu yardımdan yararlanabilmek için hangi kriterler aranıyor?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup ekonomik sıkıntı çekenler
 • Herhangi bir yerden geliri olmayanlar
 • 65 yaş üzerinde geliri bulunmayan yaşlılar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • Eşi vefat etmiş dul kadınlar
 • Ekonomik anlamda eğitimini sürdürmekte zorlanan öğrenciler.
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayanlar
 • Engelliler
 • Afetzedeler

Yukarı belirtilen gruptan herhangi biri içinde olanlar Gelir Yuvam yardım başvurusunda bulunabilir. Ayrıca belirtilen kişiler sadece Gelir Yuvam yardım başvurusu değil, birçok sosyal yardımdan da istifade etme fırsatı yakalayabilir. Bu şartlar ağırlıklı olarak devlet kurumları ve çeşitli yardım dernekleri tarafından verilen çok sayıda sosyal yardım projesi için de geçerlilik gösteriyor.

Gelir Yuvam Yardımları Nelerdir?

Gelir Yuvam yardımları, birçok ihtiyaç ve çok sayıdaki ihtiyaç sahibi gözetilerek düzenlendiğinden çeşitlilik gösteriyor. Böylelikle Gelir Yuvam yardımları sayesinde vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor. Bu çerçevede vatandaşların en çok merak ettiği ve yoğun ilgi gösterdiği yardımların başınsa ise Gelir Yuvam Aile Destek Paketi bulunuyor. Gelir Yuvam Aile Destek Paketi bir yıl boyunca kesintisiz olarak yapılıyor. Maddi olarak yapılan bu yardım da aylık 600 TL olmak üzere toplamda 7200 TL ödeme yapılıyor. Gelir Yuvam Aile Destek Paketi kapsamında yapılan ödemeler her

PTT

hesabınıza yatıyor ve kimliğiniz ile birlikte çekebiliyorsunuz. Ekonomik zorluk yaşayan vatandaşlara yönelik yapılan Gelir Yuvam Yardımları, Aile Destek Paketi’nden ibaret değil. Maddi yardım sağlayan bu paket dışındaki Gelir Yuvam Yardımları ise şu şekilde;

 • Mont, ayakkabı ve pantolon gibi giyecek yardımları
 • Kuru gıda yardımları
 • Kış ayları için yakacak yardımları
 • Engelli vatandaşlara yönelik akülü araba yardımları
 • Eşya yardımları
 • Sıcak yemek yardımları
 • Maddi anlamda sıkıntı yaşayan öğrenciler için burs yardımları
 • Doğum ve süt yardımları
 • Nakit para yardımları

Yukarı yer alan Gelir Yuvam yardım türlerinden herhangi birine ihtiyaç duymanız halinde rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapıldıktan sonra 30 günlük bir değerlendirme sürecine giriliyor. Yapılan değerlendirmeler neticesinde en geç 30 gün içerisinde tarafınıza olum ya da olumsuz bir dönüş yapılıyor.

Gelir Yuvam Nasıl Başvurulur?

Gelir Yuvam nasıl başvurulur

? sorusu çok sayıdaki dar gelirli vatandaşın gündeminde. Başvuru yöntemleri, yardım türlerine göre farklılık gösterebilse de genel olarak değerlendirebileceğiniz üç yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden ilki e-devlet platformu üzerinden yapılan sosyal yardımlara başvuruda bulunmak. Bunun için başarılı bir şekilde e-devlet sitesine giriş yaptıktan sonra yardım veren kurumun hizmet sayfasına yönelmeniz gerekiyor. Son adımda ise bilgilerinizin doğru olup olmadığını kontrol ettikten sonra “Başvur” butonuna tıklayarak başvurunuzu gerçekleştiriyorsunuz. Yapılan sosyal yardımlara başvurarak yararlanmak için uygulayabileceğiniz bir ikinci yöntem de bizzat kurum binasına giderek başvuruda bulunmak. Bu yöntemi uyguladığınız takdirde başvuru formu ile birlikte sizden talep edilen belge ve raporları da ilgili birime teslim etmeniz gerekiyor. Bu belgelerin istenmesinin gerekçesi ise gelir durumunuz tespit etmek ve beyan ettiğiniz bilgileri doğrulamak. Gelir Yuvam yardımlarına başvurmak için uygulayabileceğiniz üçüncü ve son yöntem ise ALO 144 çağrı merkezini aramak. Her yardım türü için olmasa da ALO 144 hattı üzerinden bazı yardımlara başvurabilir, yardımların aktif olup olmadığını öğrenebilir ve yardımlar hakkında çeşitli bilgiler alabilirsiniz.

Gelir Yuvan Başvuru Formu İçin https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvam-basvuru-nedir/ Tıklayın.

Gelir Yuvam Yardım Sorgulama

Gelir Yuvam yardımlarına başvuru yaptıktan sonra 30 günlük bir süreç başlıyor. Bu zaman zarfından vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olup olmadığı kontrol ediliyor. Bu kontrol ile birlikte gelir durumunuz gözetilerek yardım almaya hak kazanıp kazanmayacağınıza karar veriliyor. Süreç en geç 30 gün içinde sonlandırılıyor. Ardından da size kısa mesaj yolu ile olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılıyor. Sürecin aksamadığını düşündüğünüz durumlarda ya da süreç hakkında bilgi almak için de ALO 144 çağrı merkezi üzerinden bir sorgulama yapabilme imkanınız da bulunuyor. Böylelikle ALO 144 arayarak başvurunuzun gidişatı hakkında bilgi alabilir, eğer süreç sonlandıysa da yardım almaya hak kazanıp kazanamadığınızı da öğrenebilirsiniz.

Gelir Yuvan İş Fikirleri İçin Hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum