Gelir Yuvan Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? Başvuru Şartları Nelerdir?

Gelir Yuvan Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? Başvuru Şartları Nelerdir?
Gelir Yuvan Nedir?Gelir Yuvan Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? 2020 yılında başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alancovid-19salgınından sonra birtakım ekonomik sorunlar yaşanmaya başlamıştır. Bu ekonomik sorunların akabinde...

Gelir Yuvan Nedir?

Gelir Yuvan Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? 2020 yılında başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan

covid-19

salgınından sonra birtakım ekonomik sorunlar yaşanmaya başlamıştır. Bu ekonomik sorunların akabinde devlet kurum ve kuruluşları, yardıma muhtaç vatandaşlara çeşitli sosyal yardımlar sunmuştur. Gelir yuvan nedir sorusu ise hem sosyal yardım almak hem de evde ek iş yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Gelir Yuvan platformu, sosyal yardımlar hakkında geniş bilgilere ulaşabileceğiniz bir internet sitesidir. Bu internet sitesini ziyaret ederek devlet kurum ve kuruluşları tarafından verilen sosyal yardımlara göz atabilir, yönlendirmeleri takip ederek dilediğiniz yardıma başvuruda bulunabilirsiniz. Böylece ekonomik sıkıntılardan bir nebze de olsa kurtulmanız mümkün olacaktır. Gelir Yuvan Nedir? Gelir Yuvan Başvurusu Nasıl Yapılır? Gelir Yuvan Nedir? Gelir Yuvan Başvurusu Nasıl Yapılır? Gelir Yuvan platformu aynı zamanda evde para kazanabileceğiniz iş fikirleri hakkında çeşitli içerikler yayınlamaktadır. Bu içeriklere göz atarak evinizden çıkmadan çalışabilir ve geçiminizi idame ettirecek kadar para kazanabilirsiniz. Sizlerin de bildiği üzere günümüz dünyasında evde belirli bir iş yapmak ve bu doğrultuda para kazanmak mümkündür. Gelir Yuvan platformu tam da bu noktada sizlere yardımcı olmaktadır. Gelir Yuvan sayesinde kadınlara ve öğrencilere yönelik olan kazanç sağlama taktiklerine de göz atabilirsiniz. Bu platform, her gün yayınladığı onlarca içerik ile sizlere para kazanma konusunda yardımcı olmaktadır. Sizler de internet tarayıcınızdan Gelir Yuvan web sitesini ziyaret ederek sosyal yardımlar ve iş fikirleri hakkında çok daha geniş bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Gelir Yuvan Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir yuvan başvurusu nasıl yapılır sorusu, sosyal yardımlara başvurmak isteyen dar gelirli vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulur. Sosyal yardım başvurusu yapmak için belirli şartlar taşıyor olmanız gerekir. Eğer belirlenen şartları ve kuralları sağlıyorsanız, çeşitli yöntemleri kullanarak sosyal yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak başvuruyu başkası adına değil kendi adınıza yapmalısınız. Sosyal yardım başvurusunda bulunmak için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunur. Bunlardan ilki sizlerin de bildiği üzere

e-devlet

üzerinden başvuruda bulunmaktır. İnternet tarayıcınızdan e-devlet hesabınıza giriş yaparak kurum sayfasına gidebilir ve başvurunuzu dakikalar içerisinde iletebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise kişisel bilgilerinizin güncel olup olmadığıdır. Sosyal yardımlara başvuruda bulunabilmek için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasını ziyaret etmektir. Her şehirde bulunan bu hizmet binaları ziyaret edilerek sosyal yardım başvurusunda bulunulabilir. Vakıf yetkilisi tarafından sizlere bir form verilecek ve doldurmanız istenecektir. Formda yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Son olarak sosyal yardımlar için oluşturulan ALO 144 hattını arayarak da başvuruda bulunmanız mümkündür. Telefonunuzdan 144 tuşlaması yaparak arayabilir ve karşınıza çıkan operatöre sosyal yardım başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Başvurunuzun sorunsuz bir şekilde alınabilmesi için sizlere sorulan soruları doğru cevaplamanız gerekir. Başvurunuz alındıktan sonra 30 gün içerisinde belirtmiş olduğunuz cep telefonuna kısa mesaj ile bir geri dönüş yapılacaktır.

Gelir Yuvan E Devlet Başvuru Nasıl Yapılır?

Gelir yuvan e devlet başvuru nasıl yapılır sorusu, dar gelirli vatandaşlar ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan aileler tarafından sıklıkla sorulur. Artık günümüzde birçok işlem

e-devlet

üzerinden yapılabilmektedir. Bu sayede vatandaşlar evlerinden çıkmadan tüm işlemlerini gerçekleştirebilirler. Sosyal yardım başvuruları da günümüzde e-devlet üzerinden yapılabilir hale gelmiştir. Ayrıca bu işlem yalnızca birkaç dakika içerisinde tamamlanabilmektedir.

Gelir Yuvan Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

 • İnternet tarayıcınızdan T.C. kimlik numarası ve şifre bilgileri ile e-devlet hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer bir e-devlet şifreniz yoksa, PTT şubelerine giderek hemen bir şifre edinebilirsiniz. Sosyal Yardım Başvuru Formu Sosyal Yardım Başvuru Formu
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan arama çubuğuna gelerek ‘’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’’ yazmalı ve aratarak sonuçları listelemelisiniz.
  aile ve sosyal hizmetler bakanligi yardim başvurusu aile ve sosyal hizmetler bakanligi yardim başvurusu
 • Karşınıza gelen hizmet sayfasından ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek Ön Başvurusu’’ sekmesine tıklamalısınız.
 • Karşınıza gelen ekranda kişisel bilgilerinizi kontrol ederek ‘’Başvur’’ butonuna tıklayabilir ve başvurunuzu ilgili birimlere gönderebilirsiniz.

Eğer sizler de e-devlet üzerinden sosyal yardımlara başvuruda bulunmak istiyorsanız, yukarıdaki adımları uygulayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzu gönderdikten sonra 30 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır. Başvurunuzun onaylanması durumunda ilgili tutar her ay

PTT

hesabınıza yatırılır. Başvuru sonuçları kayıtlı cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderildiği için sisteme kayıtlı cep telefonu numaranızı güncellemeniz gerekecektir. Eğer numaranız halihazırda güncelse yapmanız gereken başka bir işlem bulunmaz.

Gelir Yuvan 7200 TL Nasıl Alınır?

Geçtiğimiz aylarda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından bir açıklama yapılmıştır. Bu açıklamada dar gelirli ailelere yıllık 7200 TL sosyal yardım verileceği duyurulmuştur. Gelir yuvan 7200 TL nasıl alınır sorusu ise bu bağlamda sıklıkla sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. Bakanlık tarafından verilecek olan bu yardım her ay 600 TL olmak üzere 12 ay boyunca vatandaşların PTT hesaplarına yatırılacaktır.

7200 Tl Yardım Başvurusu Nereden Yapılır?

 • E-devlet kanalı üzerinden başvurmak
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasına giderek başvurmak
 • ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak başvurmak

Yukarıda yer alan yöntemlerden herhangi birini kullanarak sosyal yardım talebinde bulunmanız mümkündür. Ancak e-devlet kanalı en çok kullanılan yöntemdir. E-devlet hesabınıza giriş yaparak bakanlık sayfasına gidebilir ve ilgili ekrandan başvurunuzu iletebilirsiniz. Başvurunuz başarılı bir şekilde iletildikten sonra 30 gün içerisinde sonuç belli olacak ve yapmanız gereken işlemler tarafınıza iletilecektir. E-devlet kanalının yanı sıra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasına giderek form doldurabilir, başvurunuzu sorunsuz bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca mesai saatleri içerisinde 144 numaralı hattı arayarak da başvurunuzu iletmeniz mümkündür. 7200 TL sosyal yardım başvurusu olumlu olarak sonuçlanan vatandaşlar, takip eden ayın ilk 15 günü içerisinde PTT şubelerine giderek yardım tutarını çekebilmektedir. Bu yardım, yalnızca 12 ay geçerli olmakla birlikte bu süre dolduğunda tekrar başvuruda bulunmak gerekecektir.

Gelir Yuvan Başvuru Formu

Sosyal yardım başvurusunda bulunmak ve ekonomik sıkıntılarınızı azaltmak istiyorsanız, Gelir Yuvan başvuru formu doldurmanız gerekecektir. Bu form; e-devlet kanalı kullanılarak, vakıf binaları ziyaret edilerek veya ALO 144 numaralı hat aranarak doldurulabilir. Hangi yöntemi seçeceğiniz ise tamamen sizlerin tercihine kalmıştır. Sosyal yardım başvuru formu içerisinde sizlere birçok soru yöneltilir. Bu sorular genellikle gelir durumunuzu ve sosyal güvencenizi öğrenmeye yöneliktir. Sosyal yardım alabilmek için belirlenen muhtaçlık sınırının altında yaşamanız şarttır. Yeterince muhtaç görülmeyen vatandaşların başvuruları ne yazık ki olumlu olarak sonuçlanmayacaktır. Ancak sizler formda yer alan soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmakla mükellefsiniz. Eğer herhangi bir soruya yanlış cevap verirseniz, başvurunuz işleme alınmayacak ve dolayısıyla sosyal yardım verilmeyecektir. Sosyal yardım başvuru formunu doldururken sorulan soruları kendinize göre cevaplandırmanız gerekir. Aile üyesi olsa bile başkasının adına form doldurmak, başvurunuzun işleme alınmamasına neden olabilir. Ayrıca form doldururken herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalıyorsanız, ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak anında çözüm bulabilirsiniz. Formu doldurarak teslim ettiğinizde başvurunuz alınmış olacaktır. Sonuçlar yoğunluğa bağlı olarak 30 gün içerisinde açıklanır. Eğer başvurunuz olumlu olarak sonuçlandıysa yapmanız gereken işlemler kısa mesaj ile belirtilecektir. Eğer 30 gün geçmesine rağmen başvuru ile alakalı bir geri dönüş olmadıysa, telefonunuzdan 144 numaralı sosyal yardım hattını arayarak konu ile alakalı destek alabilirsiniz.

Gelir Yuvan Yardımları Nelerdir?

Gelir yuvan yardımları nelerdir sorusu, dar gelirli vatandaşlar ve aileleri tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Gelir Yuvan yardımları, kişinin ihtiyaç durumuna göre değişiklik gösterecektir. Günümüzde dar gelirli ailelere ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlara verilen yardımlar şunlardır:

 • 7200 TL nakit para yardımı
 • 1600 TL sosyal yardım
 • Mont ve ayakkabı gibi giyim yardımı
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Kalem, defter ve silgi gibi kırtasiye yardımı
 • Odun ve kömür gibi yakacak yardımı
 • Elektrik, doğalgaz ve su faturası yardımı

Yukarıda yer alan yardımlar yalnızca muhtaçlık sınırının altında yaşadığını kanıtlayan vatandaşlara verilmektedir. Eğer sizler de muhtaçlık sınırının altında yaşıyor ve ekonomik sıkıntılardan dolayı güçlük çekiyorsanız, bu sosyal yardımlara başvuruda bulunabilirsiniz.

Gelir Yuvan

yardımları yalnızca devlet kurum ve kuruluşları tarafından verilen yardımları değil vakıf ve dernek yardımlarını da kapsar. Günümüzde dar gelirli ailelere sosyal yardımda bulunan vakıf ve derneklerin sayısı bir hayli fazladır. Bu dernekleri ziyaret ederek form doldurmanız ve akabinde yardım almanız mümkündür. Ancak alacağınız yardımın türü ve miktarı muhtaçlık durumuna göre farklılık gösterebilir. Sizler de yukarıda yer alan bilgiler doğrultusunda sosyal yardım talebinde bulunabilir ve ekonomik sıkıntılarınızı azaltarak yaşam kalitenizi iyileştirebilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamamak adına aklınıza takılan tüm soruları ALO 144 sosyal yardım hattı üzerinden yetkililere iletmeniz ve çok kısa süre içerisinde yanıt almanız mümkündür.

Gelirim Evden ve Gelir Yuvan İş Fikirleriyle Para Kazanmanız Mümkün. Hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
52 Yorum