Gelir Yuvam Başvuru Nedir? Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Gelir Yuvam Başvuru Nedir? Nasıl Yapılır? Başvuru Formu
Gelir Yuvam Başvuru Nedir? Nasıl Yapılır?Gelir Yuvam; kurum ve vakıflar tarafından sunulan tüm sosyal yardımları görüntüleyebileceğiniz bir platformdur. Bu platformu ziyaret ederek sosyal yardımların yanı sıra kazançlı iş...

Gelir Yuvam Başvuru Nedir? Nasıl Yapılır?

Gelir Yuvam

; kurum ve vakıflar tarafından sunulan tüm sosyal yardımları görüntüleyebileceğiniz bir platformdur. Bu platformu ziyaret ederek sosyal yardımların yanı sıra kazançlı iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olmanız da mümkündür. Yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu ise yardıma muhtaç kişi ve aileler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Sosyal yardımlara başvurabilmek için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunur. Bu yöntemler şunlardır:

Almak istediğiniz yardımın türüne göre yukarıda verilen yöntemleri kullanarak başvuruda bulunmanız mümkündür. Gelir Yuvan Başvuru Nasıl Yapılır Kimler Yardım Alabilir Gelir Yuvan Başvuru Nasıl Yapılır Kimler Yardım Alabilir En çok tercih edilen yöntem ise e-devlet hizmetleridir. E-devlet hesabınıza giriş yaparak sosyal yardım başvurusu ekranına gidebilir ve sizler için uygun olan yardıma başvuruda bulunabilirsiniz.

Gelir Yuvam Yardımları Nelerdir?

Sosyal yardımlar hangileridir sorusunun yanıtına gelecek olursak, yardıma muhtaç aileler devlet kurumları ve vakıflardan şu yardımları alabilmektedir:

 • Et, süt ve yumurta gibi gıda yardımı
 • Kazak, pantolon, mont ve ayakkabı gibi giyecek yardımı
 • Odun ve kömür gibi yakacak yardımı
 • Elektrik, su ve doğalgaz yardımı
 • Kalem, silgi ve defter gibi kırtasiye yardımı
 • Nakit para yardımı

Eğer muhtaçlık sınırının altında yaşıyor ve hayatınızı idame ettirme konusunda zorluk çekiyorsanız, başvuru yaparak yukarıda yer alan yardımları talep edebilirsiniz. Günümüzde en çok verilen sosyal yardım nakit paradır. Nakit paralar her ay veya üç ayda bir olmak üzere PTT şubelerinden çekilebilmektedir.

Gelir Yuvam Kimler Başvuru Yapabilir?

Sosyal yardımlara kimler başvurabilir sorusu günümüzde pek çok kez sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. Yalnızca aşağıda yer alan kişiler sosyal yardım talebinde bulunabilir.

 • Herhangi bir yerden geliri olmayanlar
 • Sosyal güvencesi olmayanlar
 • Eşi vefat eden ve bir geliri olmayan dul kadınlar
 • 65 yaş üzerinde olup bir gelire sahip olmayan yaşlılar
 • %40’tan fazla engeli bulunanlar
 • Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde meydana gelen afetten olumsuz yönde etkilenenler

Yukarıda yer alan kişilerin yanı sıra aylık hane gelirinin toplamı asgari ücretin üçte birinden az olan kişiler de yardım başvurusunda bulunabilmektedir. Eğer sizler de bu nitelikleri taşıyorsanız, e-devlet üzerinden sosyal yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Gelir Yuvam Başvuru Sonuçları

Sosyal yardım başvuru sonuçları, başvuru tarihini takip eden 14-30 gün içerisinde açıklanacaktır. Ancak yoğunluğa bağlı olarak bu sürede artışlar meydana gelebilir. Başvurunuz sonuçlandıktan sonra telefonunuza bir kısa mesaj gönderilecek ve yapmanız gereken işlemler belirtilecektir. Başvuru sonucunuzu e-devlet hesabınıza giriş yaparak hizmet ekranından görüntülemeniz mümkündür. Eğer 30 gün geçmesine rağmen başvurunuz sonuçlanmadıysa, ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak başvurunuz ile alakalı süreci sorgulayabilirsiniz. Başvurusu olumlu olarak sonuçlanan vatandaşlar, belirtilen tarihlerde

PTT

şubelerini ziyaret ederek nakit para yardımını sorunsuz bir şekilde çekebilmektedir. [box align="" class="" width=""]

Gelir Yuvan

İş Fikirleri İçin Hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum