Gelir Yuvan Aile Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir Yuvan Aile Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?
Gelir Yuvan Aile Destek Başvurusu Nereden Nasıl Yapılır?Aile destek başvurusu Nasıl Yapılır? Maddi ve sosyal yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Özellikle küresel salgının ardından sosyal yardımlarda büyük bir artış meydana...

Gelir Yuvan Aile Destek Başvurusu Nereden Nasıl Yapılır?

Aile destek başvurusu Nasıl Yapılır? Maddi ve sosyal yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Özellikle küresel salgının ardından sosyal yardımlarda büyük bir artış meydana gelmiştir. Dar gelirli aileler ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlar, sosyal yardımlardan faydalanarak ekonomik zorlukların üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Aile Destek Başvurusu Aile Destek Başvurusu

Aile destek paketi

ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli aileler verilen bir sosyal yardımdır.

Gelir Yuvan Aile destek başvurusu nasıl yapılır?

 • E Devler Hesabınıza Giriş Yapmalısınız. Giriş İçin https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir Tıklayın. Sosyal Yardım Başvuru Formu Sosyal Yardım Başvuru Formu E Devlet Sistemine Tıkladıktan sonra, Tc Kimlik No ve E Devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.
 • E-devlet hesabınıza giriş yapmalı ve arama kısmından ‘’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’’ hizmet ekranına gitmelisiniz. aile ve sosyal hizmetler bakanligi yardim başvurusu aile ve sosyal hizmetler bakanligi yardim başvurusu
 • İlgili ekranı görüntülediğinizde ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu’’ sekmesine tıklamalısınız.
 • Karşınıza gelen ekranda yer alan ‘’Başvur’’ butonuna tıklamalısınız.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde başvurunuz alınacak ve 30 gün içerisinde tarafınıza kısa mesaj ile geri dönüş yapılacaktır. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlanırsa belirtilen tarihlerde PTT şubelerine kimliğiniz ile giderek yardımı çekebileceksiniz.

Gelir Yuvan Aile Destek Paket İçeriği Nedir?

Aile destek paketinde neler var sorusu da son zamanlarda büyük önem kazanmıştır. Bu paket, 7200 TL yıllık nakit parayı kapsar. [box align="" class="" width=""]Gelir Yuvan 7200 Tl Maddi Yardım Başvurusu İçin

https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu/

Tıklayın.[/box] Yardımdan faydalanacak olan aileler her ay hesaplarına yatırılan 600 TL tutarında yardımı

PTT

şubelerinden çekebilecekler. 12 ayın sonunda ise yardım son bulacaktır. Yardımı kesilen aileler, dönem şartlarına göre yeniden düzenlenen aile destek paketine başvuru yapabilecektir. Aile destek paketi kapsamında verilen 7200 TL nakit para, istenilen her yerde kullanılabilecektir. Bu yardım karşılıksızdır ve sonradan geri ödenmez. Alacağınız ücreti ister market alışverişlerinde ister fatura ödemelerinde kolayca kullanabilirsiniz. Parayı çekebilmek için başvuru sahibi kimliği veya PTT kartıyla birlikte bir PTT şubesine gitmelidir. Paket ile alakalı daha fazla bilgi alabilmek için 144 numaralı sosyal yardım hattını arayabilirsiniz.

Gelir Yuvan Aile Destek Paketi Nasıl Alınır?

Aile destek paketi nasıl alınır sorusu pek çok dar gelirli vatandaş ve aileler tarafından sıklıkla sorulur. Aile destek paketinden faydalanabilmek için öncelikle bir başvuru oluşturmak gerekir. Başvuru işlemleri için e-devlet kanalları veya ALO 144 hattı kullanılabilir. Ayrıca Sosyal ve Yardımlaşma Vakfı hizmet binasına giderek de başvuruda bulunmak mümkündür. Başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında tarafınıza bir kısa mesaj gönderilir. Bu kısa mesajda yer alan adımları uygulayarak belirlenen tarihlerde PTT şubelerine gidebilir ve yardımı nakit olarak çekebilirsiniz. E-devlet üzerinden başvuru yapmak son derece basittir ve yalnızca birkaç dakikanızı alır. Eğer başvuru sırasında herhangi bir sorun ile karşı karşıya kaldıysanız, ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kimler Gelir Yuvan Aile Destek Paketi Alabilir?

Kimler aile destek paketi alabilir sorusunun yanıtına gelecek olursak, yalnızca dar gelirli olan ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlar bu aile destek paketinden faydalanabilmektedir. Sosyal yardımlardan faydalanabilen kişiler aşağıda sıralanmıştır:

 • Toplam hane geliri asgari ücretin üçte birinden az olanlar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • Afetlerden etkilenen afetzedeler
 • Eğitim, gıda ve giyim gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamayanlar
 • Sosyal güvencesi bulunmayanlar
 • Herhangi bir gelire sahip olmayanlar
 • Hane içerisinde engelli birey bulunan aileler

Yukarıda yer alan ve ekonomik zorluk yaşayan aileler bu sosyal yardıma başvuruda bulunabilmektedir. Aile destek paketi başvurusunun işleme alınabilmesi için sizlere sorulan sorulara doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıt vermeniz şarttır. Aksi takdirde başvurunuz olumlu olarak sonuçlanmayacaktır.

Gelir Yuvan Aile Destek Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Aile destek başvuru formu nasıl doldurulur sorusu da dar gelirli aileler tarafından sorulmaktadır. Aile destek başvuru formu doldurmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binalarına gidilebilir. Ayrıca e-devlet üzerinde yer alan hizmet ekranından form doldurmak mümkündür. ALO 144 hattı ise sizleri yönlendirmek amacıyla oluşturulmuş bir sosyal yardım hattıdır. Aile destek başvuru formunu doldururken sizlerden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekir. Ayrıca bu bilgileri başkası adına değil kendi adınıza doldurmalısınız. Tüm kutucukları yanlış bilgi içermeden doldurmanız durumunda 30 gün içerisinde geri dönüş yapılarak bilgilendirmeler tarafınıza iletilecektir. Başvuru formu doldururken herhangi bir nedenden dolayı sorun yaşıyorsanız, ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak sorununuzu çözebilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan tüm soruları operatöre yönelterek anında yanıt almanız ve başvurunuzu tamamlamanız mümkündür.

Gelir yuvan ve Gelirim Evden sosyal yardım başvurusu için hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
56 Yorum