Gelir Yuvamız Nedir?

Gelir Yuvamız Nedir?
Gelir Yuvamız Nedir?Gelir Yuvan, Gelir Yuvamız Nedir? Ekonomik sorunlar ne yazık ki çok can sıkıcı olabilmektedir. Özellikle 2020 yılında başlayan ve 2 yıla yakın sürencovid-19salgınında pek çok aile ekonomik sıkıntı yaşamaya...

Gelir Yuvamız Nedir?

Gelir Yuvan

, Gelir Yuvamız Nedir? Ekonomik sorunlar ne yazık ki çok can sıkıcı olabilmektedir. Özellikle 2020 yılında başlayan ve 2 yıla yakın süren

covid-19

salgınında pek çok aile ekonomik sıkıntı yaşamaya başlamıştır. Durum böyle olunca devlet kurum ve kuruluşları dar gelirli ailelere çeşitli sosyal yardımlar yapmaya başlamıştır. Gelir Yuvamız nedir sorusu ise bu kapsamda dar gelirli aileler tarafından sorulan sorulardan bir tanesidir. Sosyal yardımlar, muhtaçlık sınırının altında yaşayan ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla verilir. Bu yardımları alan aileler ekonomik sıkıntılardan bir nebze de olsa kurtulabilmektedir. Ancak ailenin ekonomik sıkıntı çektiğini belgelerle kanıtlaması gerekir. Ayrıca başvuru sırasında verilen formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması da büyük önem arz eder. Başvurular, genellikle başvuru tarihini takip eden 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Gelir Yuvamız Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır? Gelir Yuvamız Nedir?
Nasıl Başvuru Yapılır?

Gelir Yuvamız Yardımları Nelerdir?

Devlet kurum ve kuruluşları ile sosyal yardım vakıfları, yardıma muhtaç vatandaşlara çeşitli yardımlar sunmaktadır. Bu yardımlar sayesinde vatandaşların içerisinde bulundukları ekonomik sıkıntılardan kurtulmaları amaçlanır. Günümüzde yardıma muhtaç vatandaşlara verilen Gelir Yuvamız yardımları şöyle sıralanabilir:

 • Kuru gıda yardımı
 • Sıcak yemek yardımı
 • Giyecek yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Engelliler için akülü araç yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Fatura yardımı
 • Kira yardımı
 • Nakit para yardımı

Yukarıda yer alan yardımlardan hangisini alacağınız ise sizlerin muhtaçlık durumuna göre değişiklik gösterir. Ancak en çok yapılan sosyal yardım nakit para yardımıdır. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde sizlere bilgilendirme yapılır. Bu bilgilendirme doğrultusunda belirtilen süreler içerisinde sizlere en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte yardım tutarını çekebilirsiniz. Yardımın ne kadar süre boyunca verileceği ise yine sizlerin muhtaçlık durumuna göre belirlenir.

Gelir Yuvan 7200 tl maddi yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ Tıklayın

Gelir Yuvamız Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Kimler sosyal yardımlara başvurabilir sorusu, ekonomik olarak zor durumda olan ve sosyal yardımlara başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Sosyal yardımlar yalnızca belirli şartları taşıyan kişilere verilmektedir.

Gelir Yuvamız Kimler Yardım Alabilir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup muhtaçlık sınırının altında yaşayan kişiler
 • 65 yaş üzerinde olup herhangi bir yerden gelir elde etmeyenler
 • Sosyal güvencesi bulunmayanlar
 • Ekonomik sebeplerle temel ihtiyacını karşılayamayan vatandaşlar
 • Eşi vefat etmiş ve gelir kaynağı kesilmiş dul kadınlar
 • Afet zedeler
 • Çalışmaya engel olan bir kronik hastalığa sahip olanlar
 • %40 ve üzeri engelli raporu bulunanlar
 • Ekonomik nedenlerden ötürü eğitim alamayan öğrenciler

Yukarıda sıralanan kişiler devlet kurum ve kuruluşlarına başvuru yaparak sosyal yardım alabilmektedir. Eğer sizler de sıralanan bu nitelikleri taşıyorsanız, kurumlara başvuruda bulunarak sosyal yardım almaya başlayabilirsiniz.

Gelir Yuvamız Yardım Başvurusu

Herhangi bir nedenden ötürü ekonomik sıkıntı yaşayan kişiler, kurum ve kuruluşlardan sosyal yardım alabilmek için Gelir Yuvamız yardım başvurusu yapmalılardır. Başvuruda bulunabilmeniz için sizlere birçok seçenek sunulur. Dilerseniz

e-devlet

üzerinden başvuruda bulunabilir dilerseniz de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasını ziyaret ederek form doldurabilirsiniz. Sosyal yardım başvurusunda bulunurken birtakım sorunlar yaşıyorsanız, cep telefonunuzdan 144 numaralı sosyal yardım hattını arayarak destek alabilirsiniz. Başvurunuzu sorunsuz bir şekilde ilettikten sonra 30 gün içerisinde sisteme kayıtlı cep telefonunuza bir kısa mesaj gönderilecek ve başvurunuzun durumu hakkında detaylı bilgi verilecektir. Eğer gelen mesajda başvurunuzun olumlu sonuçlandığını görürseniz, sizlere iletilen işlemleri yerine getirerek takip eden aylar içerisinde yardım tutarını PTT şubeleri üzerinden çekebilirsiniz.

Gelir Yuvamız Başvuru Formu

Sosyal yardımlara başvurabilmek için gerekli kanalları kullanarak Gelir Yuvamız başvuru formu doldurmanız gerekir. Bu formu doldurabilmek için e-devlet hesabınıza giriş yaparak kurumun hizmet sayfasına gidebilir veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı ziyaret edebilirsiniz. Her iki şekilde de form doldurmak ve başvuruda bulunmak mümkündür. Yardım başvurusu formunu doldururken dikkat etmeniz gereken nokta ise sizlerden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanızdır. Burada yer alan sorular sizlerin gelir düzeyini ve sosyal güvencesini tespit etmeye yöneliktir. Formu yanlış veya eksik doldurmanız durumunda başvurunuz olumlu sonuçlanmayacaktır. Ayrıca bu soruları başkasına göre değil kendinize göre doldurmanız gerekir. Başvuruyu tamamladıktan sonra kısa bir süre içerisinde tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Gelir Yuvamız Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir Yuvamız yardım başvuru nasıl yapılır sorusu pek çok kez sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. Eğer e-devlet üzerinden sosyal yardımlara başvuruda bulunacaksanız, şu adımları uygulamanız gerekir:

 • Öncelikle kimlik numarası ve şifre bilgileri ile e-devlet hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Giriş işleminin ardından arama sekmesine gelerek kurumun adını yazmalı ve aratmalısınız.
 • Kurumun hizmet sayfası içerisinde yer alan yardım sekmesine tıklamalısınız.
 • Yardım sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza kişisel bilgilerinizin yer aldığı bir ekran gelecektir. Bu ekrandaki bilgileri kontrol ederek güncel olduğundan emin olduktan sonra başvur butonuna tıklayabilirsiniz.

Yukarıda sıralanan işlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz durumunda başvurunuz alınacak ve 30 gün içerisinde tarafınıza bilgi verilecektir. Başvurunuzun onaylanması durumunda PTT şubelerine giderek yardım tutarını nakit para şeklinde çekebilirsiniz.

Gelir Yuvamız Yardım Sorgulama

Gelir Yuvamız yardım sorgulama işlemi için kullanabileceğiniz birçok yol vardır. E-devlet hesabınıza giriş yaparak hizmet sayfasından sorgulama yapabileceğiniz gibi aynı zamanda ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak da sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama sonucunda başvurunuzun ne durumda olduğu tarafınıza iletilecektir. Ancak genellikle başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlara kısa mesaj ile geri dönüş yapılır. 30 gün içerisinde geri dönüş almadıysanız ve başvurunuz hala bekleme aşamasındaysa kurum yetkililerini telefon ile arayarak bunun nedenini sorabilirsiniz. Bazı durumlarda belgelerin eksik olması veya yanlış bilgiler verilmesi halinde başvuru sonucu açıklanmayabilir. Bu nedenle başvuru aşamasında sizlerden istenen belgeleri eksiksiz olarak temin etmeniz büyük önem arz eder.

Gelir yuvan ve Gelirim Evden sosyal yardım başvurusu için hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum