İşkur'dan eve iş nasıl alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

İşkur'dan eve iş nasıl alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
İşkur'dan eve iş nasıl alınır?         Türkiye İş Kurumu (İŞKUR); ülke çapında faaliyet gösteren, kurulduğu günden itibaren günümüze kadar birçok vatandaşımıza iş bulma, işçi...

İşkur'dan eve iş nasıl alınır?

         Türkiye İş Kurumu (

İŞKUR

); ülke çapında faaliyet gösteren, kurulduğu günden itibaren günümüze kadar birçok vatandaşımıza iş bulma, işçi bulma ve iş kurma konusunda destek veren, ekonomiye ve istihdama önemli katkılar sunan bir kurumdur. İnsanlığın en önemli sorunlarından biri işsizliktir. Bunları gidermek, ekonomiyi desteklemek ve ülkeyi kalkındırmak adına çeşitli kurum ve işletmelerin bağlı bulunduğu bir ağ olan İŞKUR, evde veya kurumun içerisinde iş arayanlara işverenleri, iş isteyenleri ise kurumlara ve işverenlere yönlendiren bir yol haritası da diyebiliriz. İŞKUR’un; işveren, kurum ve kuruluşlara daimî personel bulması gibi ekstra evde çalışan kadınlar için oldukça iş imkânı ve faaliyetleri vardır. Gittikçe bu faaliyetleri daha da artıran ve iyileştiren bir çaba içerisine girmektedirler. Çünkü herkesin ortak amacı ülke kadınlarımızın iş hayatına girmesi ve onların kimseye muhtaç olmadan kalkınmasıdır. İşkurdan eve iş nasıl alınır İşkurdan eve iş nasıl alınır

İŞKUR’a Kayıt nasıl yapılır?

         İŞKUR, personel istihdamları, personel alımları, ek iş imkanları ve kendi alanındaki tüm duyuruları kendi sayfasından paylaşmaktadır. Bunları takip etmek için;

https://www.iskur.gov.tr/

sayfasını inceleyebilirsiniz. Eğer kaydınız yoksa kaydolmak zorundasınız.          İŞKUR’un sunmuş olduğu hizmetlerden, işlerden faydalanabilmek için öncelikle İŞKUR kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir. İŞKUR’a kaydolmak için;

https://esube.iskur.gov.tr/

adresine giderek online kayıt gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra çevrenizdeki İŞKUR binalarına giderek kaydınızı birebir tamamlayabilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İŞKUR’un Kadınlara Evde Sunduğu Ek İş İmkanları Nelerdir Şartları Nedir?

         İŞKUR, iş hayatına girememiş ama evde çalışıp gelir elde etmek isteyen kadınlarımız için alternatif çözüm yolları ve iş imkanları geliştirmiştir. Bu iş imkanları için de belli kaide ve şartlar vardır.

İŞKUR İşlerinden Faydalanabilmek İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

 • Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmektedir. İŞKUR’un amacı ülke vatandaşlarınız kalkındırmak ve onlara gerekli destekleri vermek adına kurulmuştur. Aranan ilk kriter elbette Türk vatandaşı olmaktır.
 • İŞKUR’un asıl gayesi, işsiz vatandaşlara destek vermektir. Herhangi bir iş yerine bağlı iseniz, sigortanız var ise destek alamazsınız. İşsiz ve sigortasız olmak aranan diğer şartlardan biridir.
 • İŞKUR’a kayıt yapabilmek ve iş hayatına atılmak için en az on sekiz yaşını doldurmak gerekmektedir. On sekiz yaş altı olanlara iş imkânı verilemez.
 • İleri yaşlardaysanız ve herhangi bir emekli maaşı veya geliriniz yoksa iş imkanlarından faydalanabilirsiniz. Herhangi bir kurum veya kuruluştan emeklilik maaşı almamalısınız.
 • Aranan diğer kriterlerden biri de İŞKUR’un sunmuş olduğu işler için gerekli gördüğü ve sunmuş olduğu kurslara katılım sağlayarak gerekli sertifika ve belgeleri almış olmaktır.

İŞKUR’un Kadınlara Sunduğu Ek İş İmkanları Nelerdir? Evde Ek Gelir Kazançları Nelerdir?

 • Evde Sabun Paketleme İşi

  İŞKUR’da kayıtlı ve İŞKUR dışında çeşitli firmalar sizlere sabun paketleme işi için ihtiyaç duyacaklardır. Bu sabunları elbette siz üretmeyeceksiniz. Hali hazırda üretimi tamamlanmış olan sabunların paketlenmesi için adresinize koli halinde paketler ve sabunlar gönderilir. Siz bunların paketlemesini istenilen şekilde yaparsınız. Tamamladıktan sonra firma ile iletişime geçersiniz ve getirdikleri gibi gelip alırlar sizden. Sizin kazancınız tamamen sizin yaptığınız paket sayısına bağlıdır. Kimi firmalar paket başı iki lira kimi beş kimi on verir. Tamamen firmanın bütçesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Sizler işi almadan önce firmayla iletişime geçip gerekli soruları sorabilir, gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Fiyat ve iş konusunda anlaşabilirseniz o zaman kabul edersiniz.
 • İşkur Evde Çorap Paketleme

  Evde sabun paketleme gibi aynı düzen takip edilmektedir. Üretilen çoraplar firma aracılığı ile sizlere gönderilir. Çorap yanında etiketleri, gerekli alet edevatları ile elinize teslim edilir. Siz paketlemeyi tamamladıktan sonra aynı şekilde gönderici firma ile iletişime geçersiniz ve teslimi tamamladığınız gibi emeğinizin karşılığını alabilirsiniz.
 • İşkur Evde Mandal Montajı

  Son zamanlarda trend ev işleri arasında yerini alan mandal montajı da ek iş olarak kadınlarımızın oldukça dikkatini çekmektedir. Bu iş için internet sayfalarından firmaları detaylı araştırmalı, güven duyduğunuz takdirde iletişime geçmelisiniz. Karşılıklı güven sağlandıktan ve onay verildikten sonra paketleme ve montaj malzemeleri evinize gönderilir. Mandal paketleme işi, paket başına değil kilo bazından hesaplanır ve yaptığınız kilo kadar kazanç elde edersiniz. Kazanacağınız miktar iş veren firma ve sizin anlaşmalarınıza göre farklılık gösterebilir.
 • İşkur Evde Poşet Katlama İşi

  Ek gelir işlerine baktığımız zaman en pratik ve kolay olanlarından biri de poşet katlama işidir. Aynı şekilde internet üzerinden veya İŞKUR’a kayıtlı firmalar var ise öncelikle bunların detaylı araştırmasını yapmanız gerekmektedir. Gerekli araştırmayı yaptıktan sonra firmalar ile iletişim kurmalısınız. Firmalar sizlere çeşitli poşet modelleri, kümeleme biçimi gibi birçok konuda isteklerini size dile getirecektir. Siz modelleri renklerine veya boyutlarına göre kümeler halinde paketlersiniz. Paketleme işi bittikten sonra aynı şekilde firma ile iletişime geçeceksiniz ve teslimi tamamlayıp paranızı kazanacaksınız.
 • İşkur Evde Nikah Şekeri Paketleme

  Evde nikah şekeri paketlemek oldukça basit işlerden biridir. Özellikle düğünlerin yoğun olduğu sezonlarda en çok ihtiyaç duyulan iş alanlarından biridir. Bu da sizlere elinizin pratik oluşu ile doğru orantıda kazanç sağlayacaktır. Düğün hazırlığı yapan çiftler için şekerleme satışı yapacak firmalar bunların paketlemesi için işçiye ihtiyaç duyacaktır. Kadınlara destek vermek için evde çalışanlara ulaşıp öncelik olarak onlara işi teklif etmektedirler. Bu şekilde siz evden çıkmadan para kazanacaksınız. Onlarda kadınlara destek vererek kalkınmaya ve kendi işlerinin tamamlanmasına katkı sağlayacaklardır. İnternet üzerinden bu firmalara kolaylıkla ulaşabilir, anlaşma sağladıktan sonra malzemeleri temin edebilirsiniz. İşveren firma ile yapacağınız iş arasındaki kazanç, onların şekerleme başına verdiği fiyat ve sizin performansınıza göre değişkenlik gösterebilir.
 • Yukarıda saymış olduğumuz işlerin yanı sıra

  Evde kına paketleme, tırnak kutulama, cetvel seti hazırlama, bitki çayı paketleme, anahtarlık hazırlama, evde kürdan paketleme, küpe arkası paketleme, pipet paketleme, telefon kabı paketleme, plastik bardak paketleme gibi onlarca iş imkânı vardır. Sizler bu işler içerisinde hangisini yapmak istiyorsanız, hangisi daha kolay ve pratik geliyorsa, bunları internet sitelerinden ve İŞKUR üzerinden takip ederek yakalayabilirsiniz.

Uyarı: Evde paketleme işi konusunda size uyarılarımız elbette olacaktır. Sosyal platformların nimetleri kadar maalesef kötü yanları ve kötü emelleri ile dolu insanları da vardır. Size iş verip dolandıran ve hakkınızı ödemeyenler de var. Ön kaparo gibi ücret isteyen firmalara itibar etmeyin. Paketleme işi bittikten sonra kargo ile gönderin sonra ödeme gerçekleştireceğiz gibi söylemlerde bulunan firmalara da itibar etmeyin emekleriniz çöp olmasın. Hakkınızı muhakkak talep edin ve ödeme şeklini evvelden kendinize uygun şekilde belirleyin.

Evde Para Kazanmak İster Misiniz? Daha Fazlası İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/evden-is-fikirlerim/ Evden İş Fikirlerim sayfasını ziyaret edin.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum