Hatay evde paketleme işi

Hatay evde paketleme işi
Hatay Evde İş İmkanları Nelerdir? Hatay Evde Paketleme İşleri? Hatay Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Nelerdir? Evde Paketleme İşinden Ne Kadar Kazanırım?         Evde yaşayan ve ev ekonomisine...

Hatay Evde İş İmkanları Nelerdir? Hatay Evde Paketleme İşleri? Hatay Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Nelerdir? Evde Paketleme İşinden Ne Kadar Kazanırım?

         Evde yaşayan ve ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen tüm bireylerimiz için evde iş imkanları çok rövanştadır. Günlük rutin işlerimizin yanı sıra ek gelir elde etmek isteyen veya evde çalışan bayan ya da öğrenci, diğer bireyler için kazanç kapısı olmaktadır. Evde iş imkanları, evde paketleme işleri; dışarı çıkmadan evden günlük işlerimizi hallettiğimiz süre haricinde kalan vaktimizi değerlendirebileceğimiz hem de para kazanabileceğimiz alanlardan biridir. Vakit nakittir ve her vakti değerlendirebilme imkânı sunmaktadır. hatay evde paketleme işi hatay evde paketleme işi

Hatay’da Evde İş imkanları?

         Hatay, bulunduğu bölge ve coğrafi konum itibariyle stratejik önemi olan şehirlerimizden biridir. Zaman ve zamanla gelen teknolojik gelişmeler, makineleşme gibi etkenler insan gücünün önemini kaybettirmiştir. Ne yazık ki bu durum Hatay’da da işsizliği oldukça yüksek seviyelere getirmiştir. Fırsatı olan başka şehirlere, iş imkânı olan yerlere göç etmekte bulmuştur çareyi. Fakat bu imkanları olmayan onlarca aile hala oldukları yerde çalışmaya devam etmektedir. Kıt kanaat geçim içinde, aile halkının evde kalan kesimleri, ek iş imkanlarını aramanın yoluna girmişlerdir. Yakın çevrenizde veya Hatay içerisinde farklı bölgelerde çeşitli firmalar ufak çaplı paketleme işlerini dışarıdan personeller, elemanlar aracılığı ile temin etmektedir.

Hatay Evde İş İmkanları Nelerdir?

 • Evde sabun paketleme
 • Evde anahtarlık paketleme
 • Evde çorap paketleme
 • Evde kına paketleme
 • Evde düğün şekeri paketleme
 • Evde takı tasarımı
 • Evde hediyelik eşya paketleme
 • Evde davetiye katlama
 • Evde balon paketleme

Hatay evde paketleme iş imkanlarını Birlikte İnceleyelim.

 • Evde Sabun Paketleme

Evde sabun paketleme işi dediğimiz, firmaların sizlere hazır yapılmış olan sabunları teslim etmeleri ve bunları kolilerin içerisine, önce kendi paketlerine koyacak şekilde organize etmeniz ve dizmeniz şeklide talep edeceği iş şeklidir. Bu işten alabileceğiniz kazanç, biraz sizin yeteneklerinize ve el çabukluğunuza bağlı olarak değişmektedir. Aynı işi bir başkası sizden hızlı yapar ve siz günde iki koli yaparken o üç dört koli yapabilir. Bu şekilde elbette kazancı sizden daha yüksek olacaktır. Genel olarak baktığımız zaman ise paketleme işinden elde edilen gelir kişi başına ayda 2 ile 3 bin arası değişmektedir. Bu kazancı ikiye katlamak için birden fazla kişi olarak çalışırsanız kazancınız yükselir. Ama bu rakamlar kişi başı maksimum 2-3 bin arasıdır.       Evde sabun paketleme işi için başka şehirden değil, Hatay çevresini takip ederek, çevre firmalardan iş bulabilirsiniz. Başka şehirlerden kargolama ve güven sorunu çok fazla çıkmaktadır. En sağlıklısı bulunduğunuz bölge firmaları olacaktır.

 • Evde Anahtarlık Paketleme

Evde anahtarlık paketleme işi de diğer paketleme işeri gibi işleyiş göstermektedir. Genel olarak tüm paketleme işlerinde de aynıdır. Evde anahtarlık işi, size firma aracılığıyla gelen materyalleri birbirine geçirmek sureti ile iki parçadan tek parçaya bir bütün halinde geri sunmaktır. Bu işten kazancınız genel olarak tane başına verilmektedir. Örneğin anahtarlık başına elli kuruş, bir lira, üç ya da beş lira tamamen firmanın belirlediği fiyat aralığına göre kazanacaksınız. Genel hesap yaptığımız zaman düzenli olarak, aylık yaptığınız zaman bu işi kazancınız 3 bine yakın olmaktadır.

 • Evde Çorap Paketleme

Evde çorap paketleme işleri, eskisi kadar olmasa da hala devam eden işler arasında yerini korumaktadır. Günümüz şartlarının daha da iyi olması ve hijyen konusunun da ön planda olmasından dolayı, giyecek ve yiyecek tarzı ürünler genellikle el değmeden tasarlanmakta ve satışa sunulmaktadır. Bazı firmalar, ya gelişen teknolojiden yeterince fayda sağlayacak gücü olmadığı için bazılarının da hala evdeki vatandaşlarımıza kazanç kapısı olmak, kimsenin mağdur kalmaması ve ekonomik kalkındırmayı sağlamak için böyle geri plandan devam ettiği görülmektedir. Evde çorap paketleme işinden gelen kazanç, yapılan paket başına belirlenmektedir. Kimi firmalar ikili kimi firmalar beş kimileri onlu paket halinde sizden çorapları paketlemenizi isteyebilir. Sizlere çorapları, paketlerini ve kolilerini gönderecekler. Sizlerden istedikleri düzeni anlaşma halinde ileteceklerdir. Çorap paketleme işinden elde edilecek gelir de paket başına değişir ve bu kazançta aynı şekilde sizin el çabukluğunuza ve yaptığınız paket sayısına göre değişir. Aşağı yukarı aylık düzenli olarak yaparsanız bu işten kazancınız iyi kötü 2.500 ve 3.500 arası değişir. Tabi diğer aile fertleri de el atarsa ve bu paketler ikiye katlanırsa aylık asgari ücrete varacak kadar kazanç elde edebilirsiniz.

 • Evde Kına Paketleme

Evde kına paketleme işi, genel olarak ufak çaplı olan yerlerin, kilo ile aldığı kınaları paketlerine gram hesabıyla yerleştirmesi işlemidir. Büyük firmaların makineleri bulunmaktadır günümüzde. Ufak çaplı iş yerlerinde, firmalarda hala bu tarz paketleme işleri için yardımcı destek aramaktadır. Kına paketleme işlerinde elde edilen kazanç, aynı şekilde paket sayısına göre değişkenlik gösterir. Ufak çaplı firmalar olduğu için aylık getirisi aman aman yükseklerde değil elbette fakat siz ek gelir olacak kadar kazandırır. Aşağı yukarı düzenli yaptığını takdirde sizlere en düşük 2 bin gibi bir gelir kazandırır. Daha yüksek kazanç için daha büyük firmalarla iletişime geçmelisiniz.

 • Evde Düğün Şekeri Paketleme

Evde düğün, nikah şekeri paketleme işi, organizasyon şirketleri, şeker satan işletmeler vb. firmaların aracılığı ile sizlere gönderilen şeker ve bunların paketlerinin birbirine geçirilerek bütün haline getirilmesi şeklinde gerçekleştirilen iş türüdür. Yakın çevrenizde bulunan ufak organizasyon şirketleri, firmalarla iletişime geçerek talepte bulunabilirsiniz. Aynı şekilde Şeker satımı yapan firmalardan da evlenen çiftler bu talepleri sağlayabilmektedir. Bu yerlere de başvuru yaparak iş talebinde bulunabilirsiniz. Evde düğün, nikah şekeri paketleme işi, paket başına veya kimi firmaların kendi belirlediği gram, kilo hesabı ile size kazanç sağlamaktadır. Evde nikah şekeri paketleme işi oldukça zevklidir. Ortalama aylık düzenli yapıldığı takdirde sizlere 3 bine yakın getiri sağlamaktadır.

 • Evde Takı Tasarımı

Sosyal medya üzerinden takı tasarımı yapıp bunları satışa sunan kişiler bulunmaktadır. Bunlar yakın çevrenizde var ise iletişime geçerek yardımda bulunup bir miktar kazanç elde etmek istediğinizi belirtirseniz, onların da imkânı var ise sizlerle çalışma sağlarlar. Bunların yanı sıra bölgenizde bulunan bijuteriler, takı dükkanlarına giderek talepte bulunabilirsiniz. Bazı bijuteri ve dükkanlar işlerini kendi yaptıkları için destek personellere ihtiyaç duyarlar. Ek iş imkanları sunmazlarsa bile bunu yapan bilindik güvenilir firmalarla sizi iletişime geçirebilir, aranızda güven ve iletişim köprüsü olabilirler. Evde takı tasarım işi, firmalarla düzenli anlaşmalar sağladığınız zaman sizler için yoğun ve kazançlı iş fırsatlarından biri olabilmektedir. Aylık düzenli yapılan takı tasarım işinden elde edilecek gelir sizin el çabukluğunuz da dahil edilirse yaklaşık 3.500 hatta 4.000’e kadar gitmektedir. Evde oturularak para kazanma yöntemleri arasından zevkli ve kazançlı olanlardan biri de takı tasarım işidir.

 • Evde Hediyelik Eşya Paketleme

Evde hediye paketleme işi çok farklı boyutlarda olmaktadır. Mesela ufak bir mahalle bakkalında satılan çocuklar için içinde oyuncak olan ufak hediyelikler de bulunmaktadır, belli mağazalarda biblo vb. hediyelik ürünler de paketlerde hediye olarak hazır bulunmaktadır. İş alanı geniş fakat her yerde de bulmak güçtür. Çevrenizde veya bulunduğunuz bölgeye bağlı hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret edebilir, böyle işlerinin olup olmadığını sorgulatabilirsiniz. Bu tarz işleri mevcut ise kendiniz iş talebinde bulunabilirsiniz. İşveren kesimlerden değillerse bile ürünlerini temin ettikleri firmalarla iletişim kurmanıza veya bu işi veren diğer firmalar hakkında bilgi almanız konusunda size destek verebilirler. Hediye paketleme işinden elde edilecek kazanç, hediyenin cinsine göre büyüklüğüne göre ve paket başına göre değişkenlik gösterebilir. Bu kazancı firmanın belirlediği miktar üzerinden ve el hızınıza göre hesaplayabilirsiniz. Oturduğunuz yerden aylık ortalama 3 bine yakın para kazanabilirsiniz.

 • Evde Balon Paketleme

Paketleme işleri içerisinde en zevkli olanlardan biri de muhtemelen balon paketleme işidir. Balon paketleme işi, hediyelik ürünler satan mağazalar, organizasyon şirketleri vb. alanları ilgilendiren şirketler tarafından verilmektedir. Balon paketleme işinde sizden genel olarak balonları ya renklerine göre paketlemenizi ya da belirtilen sayılarına göre paketlemenizi isteyebilirler. Balon adedine ve yaptığınız paket sayısına göre sizler belli bir kazanç elde edebiliriniz. Evde balon paketleme işinin sizlere aylık getirisi sizin de el çabukluğunuza göre ortalama 3 bine yakın olmaktadır. Bu miktar size bağlı olarak yükselebilir ya da düşebilir.

 • Evde Davetiye Paketleme

Evde davetiye paketleme işi günümüz şartlarında en çok tercih edilen ek işlerden biridir. Yeni evlenecek olan gençlerin veya farklı organizasyonlar için istenilen davetiyelerin basımının ardından bunların paket haline getirilmesi de oldukça zahmetlidir. Kimi alıcılar düzensiz hali ile alıp kendi elleriyle paket haline getirmektedir. Kimi alıcılar ise bununla uğraşmak istemediği için firmalardan düzenli hali ile davetiyelerini temin etmek istemektedirler. Firmaların bastığı davetiyelerin sayısı oldukça yüksek olmaktadır. Yeni evlenen bir çift 200 davetiye veya 1000 davetiye isteyebilir. Günde onlarca çiftin talebi olmaktadır ve bunlara yetişmek oldukça zordur. Firmalar bu sebepten ötürüdür ki ek destek ihtiyacı duymaktadır. Bu ek destekler de iş size düşüyor. Davetiye basımı yapan şirketlerle, firmalarla veya organizasyon şirketleriyle iletişime geçebilir ve iş talebinde bulunabiliriniz. Bu tür işlerde davetiye başına para kazanmaktasınız ve ne kadar çok davetiye olursa paketleme içinde aylık kazancınız o kadar yüksek olur. Hem zevkli hem getirisi oldukça iyi olan davetiye paketleme işinden düzenli olarak aylık kazancınızı 4 binlere çıkarabilirsiniz. Daha yüksek kazançlar da sağlayabilirsiniz düzenli olduğunuz takdirde.

 • Evde Ek İş İmkânı Başvurusu

         Evde ek iş başvurusu için İŞKUR’a kayıt yapmanız ve aradığınız iş kriterlerini belirtmeniz gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=22893

sayfasına girerek iş kriterlerinizi ve bölgenizi belirtip arama gerçekleştirebilirsiniz. Evde ek imkânı için sosyal ağlarda birçok ilan mevcut ve bunların yüzde 70’i yalan dolandır. Mantıklı olarak evde iş imkânı veren firmalar, güven ve kolaylık açısından bulunduğu bölgedeki insanlara ulaşmak isterler. Sizden iş için para talep eden firmalara denk gelirseniz kesinlikle uzaklaşın.

Evde Paketleme İşi İçin 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum