AK Parti Elektrik Fatura Yardım Başvurusu Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

AK Parti Elektrik Fatura Yardım Başvurusu Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
AK Parti Elektrik Fatura Yardım Başvurusu BaşladıAK Parti Elektrik Fatura Yardım Başvurusu Başladı. Günümüzde maalesef oldukça fazla mağdur durumda yer alan vatandaş bulunuyor. Yaşam standartları oldukça düşük olan bu...

AK Parti Elektrik Fatura Yardım Başvurusu Başladı

AK Parti Elektrik Fatura Yardım Başvurusu Başladı. Günümüzde maalesef oldukça fazla mağdur durumda yer alan vatandaş bulunuyor. Yaşam standartları oldukça düşük olan bu vatandaşların daha iyi şekilde yaşaması amacıyla bazı çalışmalar meydana geliyor. Meydana gelen bu çalışmalardan birisi ise AK Parti tarafından gerçekleştirilen yardımlar oluyor. Bu yardımların pek çok çeşidi yer almaktadır. Ancak havaların soğuması ile birlikte en çok talep edilenler ısınma ve elektrik yardımları haline geliyor. AK Parti ve Aile ve Destek Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen bu yardım imkânı ile birlikte pek çok vatandaş elektrik desteğinden yararlanıyor. Bunun beraberinde kişilerin AK Parti elektrik fatura yardım başvurusu yapması gerekiyor. Başvuru işlemlerini gerçekleştirecek olan kişiler bulundukları illerin belediye binasındaki etkili birimler ile iletişim kurabilirken aynı zamanda e-devlet sistem üzerinden de başvurabiliyor. Mevcut başvuruları esnasında kişilerin başvuru formunun doğru ve eksiksiz doldurması oldukça önemli bir konu haline geliyor. AK Parti Elektrik Fatura Yardım Başvurusu  AK Parti Elektrik Fatura Yardım Başvurusu

AK Parti Elektrik Fatura Yardımı Nasıl Alınır?

AK Parti dahilinde sunulan elektrik faturasından yararlanmak isteyen vatandaşların bu açıdan bazı şartları taşıması gerekecektir. Mevcut şartları taşıyan kişiler olumlu sonuç elde ederek elektrik faturası yardım desteğinden yararlanır. E-devlet bünyesinde yardım başvurusu yapmak isteyen kişilerin T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapması gerekiyor.  Gerçekleşen işlemlerin ardından arama kategorisinde sosyal yardım başvurusu sayfasına giriş yapılması gerekir. AK Parti elektrik fatura yardımı dahilinde kişilerin bu sayfa içerisinde karşınıza çıkan yeni başvuru kısmına tıklaması gerekir. Burada açılan form üzerinde mevcut kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra başvuru onay sürecine gönderilir. Mevcut inceleme sonrasında ise olumlu veya olumsuz bir sonuç meydana gelecektir. Olumlu süreç sonrasında ise mevcut yetkili kişiler tarafından hane incelemeleri meydana gelir. Fatura desteği onaylandıktan sonra kişiler PTT şubeleri üzerinden faturaları ile giriş yaparak ödeme işlemini sağlayabilir.

AK Parti Elektrik Fatura Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Muhtaçlık durumu bulunması
  • Hane içerisindeki gelinin asgari ücretten az olması
  • Hane içerisindeki kişi sayısı
  • Gazi veya şehit yakın olunması
  • Hasta veya engelli durumu bulunması
  • Kronik hastalık durumu

AK Parti tarafından sunulan elektrik fatura yardımından yararlanmak isteyen kişilerin bazı başvuru şartlarını taşıması gerekiyor. Mevcut başvuru şartlarını taşıyan kişiler bu imkanlardan yararlanırken aynı zamanda özellikle kış mevsimine karşı elektrik konusunda bir avantaj elde etmiş oluyor. Mevcut gerekli şartları taşıyan kişilerin bu alanda başvuruları belli bir süre incelenmekte ardından ise onay süreci başlamaktadır.

AK Parti Elektrik Fatura Yardımı Ne Kadar?

AK Parti elektrik yardımı ne kadar sorusuna karşı mevcut tutar düzenli olarak değişiklik gösterir. Elektrik faturası yardımı mevcut kişi tutarına göre farklılık göstermektedir. Aylık tutar ise 150 kWh elektrik tüketimi dahili faturaları kapsar. Bu doğrultuda enerji piyasası düzenleme kurumu tarafından mevcut tarifeler farklılık gösterilmektedir. Bu farklılıklar doğrultusunda ödenmesi planlanan kış fiyatlandırmaları farklı olacaktır.  Mevcut elektrik faturası desteği ise mevcut haneye bağlı olarak değişir. Bir veya iki kişilik aileler  içerisinde 75 kWh 40 TL, 3 kişilik aileler içerisinde aylık 100 kHw 53 TL, 4 kişiden oluşan ailelerde aylık 124 kHw 67 TL ve 5 kişilik hanelerde ise aylık 150 kHw yani 80 TL şeklinde fatura planlanmaktadır. E-devlet bünyesinde bu yardıma başvurmak isteyen kişiler https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklamalıdır. E-devlet bünyesinde daha önce başvurmuş ve başvurusunu sorgulamak isteyen kişiler https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama  tıklamalıdır. AK Parti elektrik yardım başvurusu ve başvuru sorgulama için https://akim.akparti.org.tr/  tıklayabilirsiniz.

Elektrik Fatura Desteği için hemen 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.